Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Побудова і принцип роботи органічних моніторів

В 1987 році компаніяKodak створила діод OLED (Organic Light Emitting Diodes) на основі органічних матеріалів, здатних випромінювати світло. Діод працює за принципом «діркової» p-n провідності (властивим всім напівпровідникам), при якій відбувається виділення енергії у вигляді світла. Його структурна схема показана на рисунку 7.14. У пристрої застосовувалися мікромолекулярні матеріали, комбінуючи й заміняючи які, можна було одержати різний колір світлового потоку.

 

Рисунок 7.14- Схема пристрою діода OLED

 

Пізніше, в 1990 році, у Кембриджському університеті у Великобританії була створена технологія PLED ( Polymer Light Emitting Diode), у якій використовувалися полімери. Надалі було знайдено багато різних матеріалів, придатних для використання в OLED. Японські вчені досліджували процеси, що відбуваються при свіченні жуків-ліхтариків, і на основі отриманих даних хімічним шляхом синтезували речовину, здатну світитися під дією електричного струму або при певній хімічній реакції. Вона також була випробувана в органічних діодах. Компанії, що просувають цю технологію, утворили два конкуруючі табори. Перша група (Kodak, IBM, UDX і ін.) намагалася довести, що майбутнє органічних дисплеїв саме у використанні мікромолекулярних матеріалів. А друга (Fhilips, Du Pont і ін.) відстоювала полімери. І в першої, і в другої технологій були як недоліки, так і достоїнства. Особливої різниці зображень, одержуваних на обох типах дисплеїв, помітно не було, зате спочатку пристрої на мікромолекулярних матеріалах функціонували довше. Зараз же по якості й по терміну служби ці технології майже зрівнялися, однак дисплеї на полімерах набагато простіші у виробництві - для їхнього виготовлення може використовуватися напилення або струминний друк.

Слід також зазначити ще дві відмінні властивості дисплеїв на OLED — вони бувають із пасивними й активними TFT матрицями. І в першому, і в другому випадках матриці служать для подачі електричного струму на певні крапки екрана. При використанні пасивних матриць (Рис. 7.15) координати світного елемента визначаються в місці «перетину» катодної й анодної пластин, тобто відбувається вибір елемента матриці, у якій колонки - катоди, а рядка - аноди.

 

Рисунок 7.15- Конструкція дисплея за технологією OLED з пасивною матрицею

 

Якщо подавати струм на певну катодну й анодну пластини, то в місці їхнього перетину з'явиться світіння крапки OLED-покриття. Використання ж активних матриць припускає наявність TFT, при цьому кожній крапці світного шару повинен відповідати окремий конденсатор, що подає на неї електричний струм.

Дисплей OLED може мати товщину всього 1.4 мм, з яких 0.7 мм — скляна підложка. Наступна особливість — низьке енергоспоживання. По деяким розрахункам, 17-дюймова панель буде мати споживану потужність від 10 до 20 Вт (звичайна лампочка — 60 Вт, а LCD TFT дисплей — не менше 25 Вт). Низька собівартість (як мінімум на 20% дешевше LCD) пояснюється тим, що обладнання, застосоване для виготовлення LCD, цілком придатне й для OLED. Тому виробникам не прийдеться міняти абсолютно всю техніку на своїх заводах. Крім того, на ціні позначається й відносно проста технологія виготовлення. Також OLED мають високу, але в теж час легко регульовану яскравість (від декількох кд/м2 до декількох сотень кд/м2) і контрастність (наприклад, 300:1 при нормальному рівні освітленості 500 люкс). Денне світло й інші джерела на якість картинки не роблять впливу, кут огляду OLED — всі 180°. По перерахованим параметрам OLED можуть конкурувати з високоякісними відкаліброваними моніторами CRT, що застосовуються у видавництві. В OLED джерелом світла є саме покриття, із цієї причини не потрібно ніякого заднього підсвічування (як в LCD), а завдяки можливій високій яскравості, на думку фахівців, такі дисплеї можуть використовуватися навіть і для звичайного підсвічування (замість лампочок). Слід зазначити високу швидкість реакції елементів зображення — органічні діоди здатні в 100 (а те й в 1000) раз швидше LCD міняти свій стан. Це дуже добре у випадку швидкої зміни картинок на екрані (гри, фільми, анімація). Органічні дисплеї можуть працювати в діапазоні температур від -40°С до +80°С. При використанні спеціальних матеріалів для підложки можливе створення гнучких дисплеїв з радіусом кривизни вигину порядку 1 см. Ще одна особливість - у неактивному стані органічні напівпровідники прозорі.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  8. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  9. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  10. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  11. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  12. Алгоритм роботи прозорого моста




Переглядів: 510

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Побудова і принцип роботи рідкокристалевого монітора | Пристрій і принцип роботи проектора

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.