Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Коригувальні записи, які здійснюються при консолідації фінансових звітів

Зміст коригувальних записів Дебет Кредит
Коригування балансової вартості фінансових інвестицій на дату консолідації 723 «Дохід від інвестицій в дочірні підприємства» 441 «Прибуток нерозподілений» та 141 «Інвестиції пов’язаними за методом обліку участі в капіталі»
Виключення балансової вартості фінансових інвестицій в дочірні підприємства Рахунки власного капіталу дочірнього підприємства (46, 42, 43 тощо); рахунки активів, які були дооцінені при придбанні (10, 11, 20, 18 тощо) 126 «Гудвіл» 141 «Інвестиції пов’язаними сторонами за методом обліку участі в капіталі»
Нарахування амортизації гудвілу Рахунки витрат 133 «Знос нематеріальних активів»
Нарахування амортизації необоротних активів Рахунки витрат 131 «Знос основних засобів» або 132 «Знос інших необоротних активів»
Виключення внутрішньо групового сальдо 682 «Внутрішні розрахунки» (кредиторська заборгованість) 682 «Внутрішні розрахунки» (кредиторська заборгованість)
Виключення нереалізованих прибутків і збитків від внутрішньо групових операцій 70 «Доходи від реалізації» Рахунки запасів (20, 26, 28)
Виключення внутрішньо групової реалізації 70 «Доходи від реалізації» 90 «Собівартість реалізації»

4) орендна плата або інші доходи, отримані від надання послуг дочірніми підприємствами;

5) орендна плата або інші витрати на послуги, надані дочірніми підприємствами;

6) дивіденди (сплачені, отримані).

На показники консолідованого звіту про фінансові результати вплив мають внутрішньо групові обороти з реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).

В процесі підготовки консолідованих звітів необхідно врахувати такі ситуації:

- на кінець звітного року підприємство групи реалізувало продукцію (роботи, послуги) іншому товариству цієї ж групи, а останнє потім повністю реалізувало цю продукцію споживачам поза групою (третім особам);

- на кінець звітного року підприємство групи реалізувало продукцію (роботи, послуги) іншому товариству цієї ж групи, а останнє не реалізувало (повністю або частково) цю продукцію споживачам – третім особам.

У першому випадку при консолідації фінансових результатів прибуток (збиток) підприємств групи шумується. У той же час в консолідований Звіт про фінансові результати не включається виручка від реалізації продукції (робіт, послуг), що відображає внутрішньо груповий оборот, а також відповідні затрати.

При складанні консолідованого балансу групи в пасиві на величину нереалізованого прибутку зменшується нерозподілений прибуток (збиток) звітного року (отриманий за загальним правилом, шляхом сумування аналогічних показників групи); в активі на величину нереалізованого прибутку зменшується вартість запасів (попередньо нереалізованого прибутку зменшується вартість запасів (попередньо отримана шляхом сумування аналогічних статей балансів товариств групи). Це пов’язано з тим, що нереалізований прибуток знайшов відображення в запасах головного товариства.

Відповідно до П(с)БО 20, консолідована звітність містить Звіт про власний капітал (48) і Звіт про рух грошових коштів (33).

Основні коригування консолідованої звітності:

1) виключення балансової вартості інвестицій головного підприємства в капітали дочірніх і відповідне виключення часток головного підприємства у власних капіталах дочірніх товариств;

2) виключення залишків за взаємними розрахунками між головним підприємством і дочірнім;

3) виключення дивідендів, виплачених усередині групи, а також нереалізованих прибутків та збитків від внутрішньо групових операцій, що знаходять відображання у балансовій вартості запасів;

4) нарахування амортизації гудвілу, а також суми дооцінки необоротних активів, яка виникла при дооцінки вартості активів до справедливої вартості на момент придбання;

5) якщо вкладення головного підприємства в дочірнє становить менше 100% капіталу останнього, то в консолідованому балансі і звіті про фінансові результати виділяється частка меншості – пропорційно частки решти акціонерів дочірнього товариства в статутному капіталі.

Згідно МСБО 27 (17), консолідовані фінансові звіти – фінансові звіти групи, подані як фінансові звіти єдиного підприємства. Материнська компанія повинна подавати консолідовані фінансові звіти. Проте, материнська компанія, яка є сама дочірнім підприємством, що знаходиться у повній властивості або практично у повній власності, не повинна подавати консолідовані фінансові звіти.

До консолідованих фінансових звітів слід включити всі підприємства, які контролює материнська компанія, за винятком тих дочірніх підприємств, що вилучаються з певних причин. Контроль вважається існуючим, якщо материнська компанія володіє, прямо чи непрямо через дочірні підприємства, більш ніж половиною голосів підприємства, за винятком окремих випадків, коли можна чітко продемонструвати, що таке володіння не встановлює контроль. Контроль також існує, навіть коли материнська компанія належить половина або менше половини голосів підприємства при наявності:

а) права на більш ніж половину голосів згідно з угодою з іншими інвесторами;

б) права керувати фінансовою та операційною політикою підприємства зі статусом або угодою;

в) права призначити чи знімати більшість членів ради директорів абро еквівалентного керуючого органу;

г) права віддати більшість голосів на зборах ради директорів або еквівалентного керуючого органу.

При підготовці консолідованого фінансового звіту фінансові звіти материнської компанії та дочірніх підприємств об’єднуються шляхом додавання відповідних показників за подібними статтями, такими як активи, зобов’язання, капітал, доходів та витрат.

Щоб консолідовані фінансові звіти надавати фінансову інформацію про групу як єдине підприємство, необхідно зробити такі кроки:

а) виключати балансову вартість інвестицій материнської компанії в кожне дочірнє підприємство і частку власного капіталу материнської компанії в кожному дочірньому підприємстві;

б) визначити частку меншості в чистому прибутку консолідованих дочірніх підприємств за звітний період та коригувати відповідно до прибутку групи для одержання чистого прибутку, який можна віднести до власників материнської компанії;

в) визначити частку меншості в чистих активах консолідованих дочірніх підприємств і подати в консолідованому балансі окремо від зобов’язань та акціонерного капіталу материнської компанії. Частка меншості в чистих активах складається із:

- суми на дату первісного об’єднання;

- частки меншості в зміні капіталу з дати об’єднання.

Податки, які підлягають сплаті або материнською компанією, або її дочірніми підприємствами після розподілу прибутків у материнській компанії, нерозподілених у дочірніх підприємствах, відображаються в обліку згідно з МСБО 12 «Податок на прибуток» (16; 20).

Внутрішньогрупові сальдо та внутрішньогрупові операції і нереалізований прибуток, який виникає в результаті, слід повністю виключити. Нереалізовані збитки, що виникають в результаті внутрішньогрупових операцій, слід також виключати, окрім випадків, коли витрати не можуть бути відшкодовані.

Фінансові звіти материнської компанії та її дочірніх підприємств, які використовуються при складанні консолідованих фінансових звітів ж різними, дочірнє підприємство часто складає звіти з метою консолідації на ту саму дату, що і група. У випадках, коли це неможливо, можна використовувати фінансові звіти, складені на різні дати, за умови, що різниця не перевищує 3-х місяців. Принцип послідовності вимагає, щоб тривалість звітних періодів та будь-яка різниця у датах звітів залишалися однаковою від одного періоду до іншого.

Інвестиції в підприємство слід обліковувати згідно з МСБО 28 «Інвестиції в асоційовані підприємства» (19).

Балансова вартість інвестицій на дату, коли підприємство перестає бути дочірнім підприємством, розглядається як витрати, починаючи з цієї дати.

Частка меншості відображається в консолідованому балансі окремо від зобов’язань та акціонерного капіталу материнської компанії. У прибутку групи частку меншості також необхідно відображати окремо.

Якщо дочірнє підприємство має кумулятивні привілейовані акції в обігу, які утримуються за межами групи, материнське підприємство обчислює свою частку прибутку або збитків після коригування на суму дивідендів на привілейовані акції дочірнього підприємства, незалежно від того, були дивіденди оголошені, чи ні.

В окремих фінансових звітах материнської компанії інвестиції в дочірні підприємства, які включаються до консолідованих фінансових звітів, слід:

а) обліковувати з застосуванням методу участі в капіталі;

б) відображати за собівартістю чи сумою переоцінки згідно з обліковою політикою материнської компанії для довгострокова них інвестицій.

 

Тема 3. "Фінансова звітність суб’єкта малого бізнесу"

Закон України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність" передбачає спрощення обліку і скорочення кількості показників у фінансовій звітності (як у квартальній, так і в річній) для суб’єктів малого підприємництва (СМП).

До СМП належать підприємства, визначені статтею 1 Закону України від 19.10.2000 р. № 2063-111 "Про державну підтримку малого підприємництва", що відповідають параметри:

а) середньооблікова чисельність працюючих за календарний рік (звітний період) не перевищує 50 осіб;

б) обсяг річного валового доходу не перевищує 70 млн. гривень.

Не відносяться до СМП:

- страхові компанії, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи;

- виробники та імпортери підакцизних товарів;

- суб’єкти підприємницької діяльності, в статутному фонді яких частка вкладів, що належать юридичним особам, які не є суб’єктом малого підприємництва, перевищує 25%.

Підприємства, які результатами діяльності за минулий рік визнаються, відповідно до чинного законодавства, суб’єктами малого підприємництва, можуть складати регламентований П(с)БО 25 Ф фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва в складі Балансу (Форма № 1-м) та Звіту про фінансові результати (Форма № 2). Показники цього Звіту наводяться у тисячах гривень одним десятковим знаком.

Визначення статей Балансу (Форма № 1-м) та Звіту про фінансові результати (Форма № 2 - м) наведено в таблицях 1, 2 додатка 5.

СМП, які мають право застосування спрощеного бухгалтерського обліку доходів і витрат та відповідають критеріям, визначеним ст.. 154 Податкового кодексу України, складають спрощений фінансовий звіт у складі Балансу (Форма № 1 - мс) та Звіту про фінансові результати (Форма № 2- мс).

До таких юридичних осіб належать підприємства – платники податку на прибуток, у яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує трьох мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному із таких критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 1 квітня 2011 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовані в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не перевищувала 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до надбання чинності ПКУ, та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до одного мільйона гривень і середньооблікова кількість працівників не перевищувала 50 осіб.

Суб’єкти малого підприємництва середньооблікову чисельність працюючих визначають у порядку, установленому органами державної статистики України.

У зведених фінансових звітах показники чистого прибутку і збитку наводяться розгорнуто, як сума відповідних показників юридичних осіб, фінансова звітність яких включена до зведеного фінансового звіту.

Суб’єкти малого підприємництва, які мають право на застосування бухгалтерського обліку доходів і витрат:

1) можуть обліковувати необоротні активи тільки за первісною вартістю, без урахування зменшення корисності та переоцінки до справедливої вартості;ї

2) не створюють забезпечення наступних витрат і платежів (на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних зобов’язань тощо), а визначають відповідні витрати в періоді їх фактичного понесення;

3) визначають витрати та доходи з урахуванням вимог Податкового кодексу України і відносяться суми, які не визначаються ПКУ витратами або доходами, безпосередньо на фінансовий результат після оподаткування;

4) поточну дебіторську заборгованість включають до підсумку балансу за її фактичною сумою.

Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) визначається згідно з положеннями ПКУ – складається з витрат, прямо пов’язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг (прямих виробничих та загальновиробничих витрат за П(с)БО 16), а саме:

- прямих матеріальних витрат;

- прямих витрат на оплату праці;

- амортизації виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг;

- вартості придбаних послуг, прямо пов’язаних з їх виробництвом (наданням);

- інших прямих витрат.

При цьому, до складу прямих матеріальних витрат включають вартість сировини та основних матеріалів, що утворюють основу виготовленого товару, виконаної роботи, наданої послуги, придбаних напівфабрикатів та комплектувальних виробів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат.

До складу прямих витрат на оплату праці включаються заробітна плата та інші виплати робітникам, зайнятим у виробництві товарів (виконаних робі, наданні послуг), які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат.

До складу інших прямих витрат включаються всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені на конкретний об’єкт витрат, у тому числі внески на соціальні заходи, витрат з придбання електричної енергії, плата за оренду земельних і майнових паїв.

Суб’єкти малого підприємництва, які мають право на застосування спрощеного обліку доходів і витрат та які не зареєстровані платниками податку на додану вартість можуть систематизувати інформацію, що містить у прийнятих до обліку первинних документах, в регістрах бухгалтерського обліку без застосування подвійного запису.

Визнання статей Балансу (Форма № 1 - мс) та Звіту про фінансові результати (Форма № 2 - мс) наведено в таблицях 3, 4 додатка 5.

 


Читайте також:

  1. ACCESS. СТВОРЕННЯ ЗВІТІВ
  2. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  3. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.
  4. Аналіз рівня, динаміки та структури фінансових результатів підприємства
  5. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  6. АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ЗВІТІВ
  7. Аналіз фінансових інвестицій та їх ефективності.
  8. Аналіз фінансових коефіцієнтів.
  9. Аналіз фінансових результатів діяльності туристичних підприємств
  10. Аудит фінансових результатів роботи підприємства
  11. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.
  12. Банківська діяльність у сфері надання фінансових послуг




Переглядів: 1039

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Орієнтований перелік подій після дати балансу | Доходи як складова об’єкта оподаткування податком на прибуток

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.