Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хірургічні рукавички

 

Хірургічні рукавички є наймасовішим видом захисних рукавичок, які широко використовуються в медичній практиці і деяких галузях промисловості.

Ці рукавички підрозділяються на рукавички одноразового і багатократного використання. Рукавички одноразового використання поступають до споживача в індивідуальній упаковці в стерилізованому вигляді. Стерилізацію, як правило, здійснюють за допомогою g-опромінення або обробки рукавичок окислом етилену.

Рукавички багаторазового використання поступають до споживача в нестерилізованому вигляді і перед використанням їх в медичних установах повинні бути стерилізовані. Стерилізація таких рукавичок, як правило, здійснюється автоклавированием протягом 45...50 хвилин при температурі 120°С. Тому рукавички багатократного використання повинні бути стійкі до теплового старіння. Незалежно від виду рукавичок всі вони повинні мати мінімальну товщину, високу міцність і еластичність, природно, не мати дефектів, бути стійкими до водних розчинів ПАР і не викликати реакцій при контакті з руками того, що працює і тканинами організму людини.

Рецептура для виготовлення хірургічних рукавичок приведена в табл. 4.12.

Таблиця 4.12

Рецептура латексних композицій для виготовлення хірургічних рукавичок

Найменування інгредієнтів Дозування, частини маси сухого речовини на (100 частин маси сухої речовини латексу
Натуральний центрифугований латекс (61%)
Гідроксид калія (10%) 0,4 0,5
Розчин олеата калія (20%) 0,2 0,25
Дисперсія сірки (60%) 0,75
Дисперсія дипентаметилентиурамтетрасульфида (50%) (тетрон А) 2,0
Дисперсія дибутилдітіокарбамата цинку (50%) 0,03
Дисперсія диетилдітіокарбамата цинку (50%) 3,0
Дисперсія тетраметилтиурамдисульфіда (40%) (тіурам Д) 2,5
Дисперсія фенолового протизістарювача (40%) 1,0 1,0
Емульсія церезину (20%) 1,0 1,0
Дисперсія оксиду цинку (50%) 0,6 1,0
Емульсія полісилоксана 0,1 0,1

Для забезпечення високої стійкості рукавичок до теплового старіння в рецептурі латексних композицій використовують прискорювачі класу тиурамполісульфідів, що забезпечують вулканізацію у відсутності сірки або з малим її дозуванням. Ці прискорювачі, як правило, застосовують в комбінації з іншими прискорювачами.

Виготовлення хірургічних рукавичок здійснюють як на лініях касетного, так і конвеєрного типу.

Разом з тим, враховуючи значні об'єми виробництва хірургічних рукавичок, малу товщину плівки цих рукавичок і, як наслідок, відносно короткі режими іонного відкладення, промивки, сушки і вулканізації, багато виробників вважають за краще використовувати лінії конвеєрного типу, спеціалізуючи їх на випуск тільки цього виду виробів.

В цьому випадку технологічний процес може бути здійснений в автоматичному режимі.

Нижче приводяться, як приклад, основні технологічні параметри процесу виготовлення хірургічних рукавичок на автоматизованій лінії конвеєрного типу.

Миття форм здійснюють шляхом занурення форм у ванну з розчином миючого засобу (наприклад, 20% розчин лугу) і знаходження в ній протягом 2...2,5 мин. Температура миючого розчину 85±5°С. Рівень миючого розчину у ванні підтримується автоматично. Ванна забезпечена бортовими відсмоктуваннями для видалення пари в систему вентиляції.

Чищення форм здійснюють шляхом проходження форм, що обертаються навколо вертикальної осі, між щітками, що обертаються, з одночасним душованням водою. Очищені форми ополіскують водою з температурою 80±10°С, проходячи протягом 20...30 с ванну з проточною водою. Сушку форм здійснюють в струмі гарячого повітря з температурою 80±10°С протягом 60...70 с.

Макання форм в коагуляцію здійснюють шляхом плавного занурення форм у ванну з коагуляцією. Склад коагуляції приведений в табл. 4.8 рецепт 1. Час знаходження форм в коагуляції 30±5 с. Температура коагуляції 25±5°С. Рівень і концентрація коагуляції у ванні підтримуються автоматично.

Після виходу з ванни з коагуляцією форми встановлюються під кутом 45° "пальцями вгору" і, обертаючись навколо осі, транспортуються в тунельну камеру, де відбувається підсушка коагулянта гарячим повітрям з температурою 70...80°С протягом 60...70 с.

Макання в латексну композицію здійснюють шляхом плавного занурення форм (у положенні "пальцями вниз") у ванну з композицією. Температура латексної композиції 20±3°С. Час знаходження форм в латексній композиції 30...35 с, після чого форми витягуються з ванни, встановлюються під кутом 45° ("пальцями вгору") і обертаються.

Ванна оснащена перемішуючим пристроєм для видалення плівки з поверхні композиції, рівнеміром, бортовими відсмоктуваннями. Постійна температура латексної композиції підтримується за рахунок подачі води в сорочку ванни.

Після виходу форм з гелем, що відклався, з ванни з латексною композицією, форми транспортуються в тунельну камеру, де здійснюється повітря синерезис (ущільнення) гелю. Температура повітря в камері 70...80°С, час знаходження форм в камері 1,5...2 хвилини.

Після виходу форм з камери для повітряного синерезиса гелю, проводиться загортання віночка за допомогою валів, що обертаються. Промивка латексних гелів здійснюється у ванні з проточною водою при температурі 40. ..50°С протягом 10...12 хвилин.

Після промивки латексних гелів, для скорочення режимів їх сушки (розділ 3, розділ 3.4), здійснюється попередній нагрів гелів, що знаходяться на формі у воді з температурою 97±3°С протягом 5...5,5 хвилин. Стінки ванни мають термоізоляцію. Ванна забезпечена відсмоктуваннями для відведення пари води у вентиляційну систему.

Сушка-вулканізація здійснюються в тунельній камері в потоці гарячого повітря. У зоні сушки температура 100±10°С. Час знаходження форм в зоні сушки 17...20 хвилин. Температура повітря в зоні вулканізації 130±10°С. Час вулканізації 17...20 хвилин.

Для полегшення знімання рукавичок з форм проводиться так звана "распарка" вулканізованої рукавички на формі. "Распарка" здійснюється шляхом занурення форм у ванну з водою з температурою 97±3°С і знаходження у ванні протягом 5...5,5 хвилин.

Знімання рукавичок з форм здійснюється направленими струменями води під тиском за допомогою форсунок.

Для запобігання злипанню рукавичок у воду додають ПАР. Вода циркулює по замкнутому колу.

При такому способі знімання рукавичок з форм необхідна сушка рукавичок, яку здійснюють в струмі гарячого повітря, використовуючи для цієї мети сушильні барабани.

В принципі, послідовність і режими (тимчасові і температурні) основних технологічних операцій при виготовленні хірургічних рукавичок на лініях касетного і конвеєрного типів однакові. Проте виконання їх на лініях касетного типу пов'язано із значною кількістю обслуговуючого персоналу.

Такі операції, як загортання віночка, знімання рукавичок з форм виконуються, як правило, вручну, а ряд інших операцій (макання в коагуляцію, макання в латексну композицію) хоча і виконуються за допомогою механізмів, вимагають, як правило, участі обслуговуючого персоналу.

Якщо знімання рукавичок з форм не пов'язане із застосуванням води, в яку введені ПАР або інші речовини, що запобігають їх клейкості, то застосовують порошкоподібні опудрюючі матеріали: тальк, модифікований крохмаль, зшитий епіхлоргідрином.

У разі потреби надлишок опудрюючих матеріалів видаляють в деталькаторах, що є перфорованими барабанами, що обертаються. Видалений потоком повітря опудрюючих матеріал уловлюється циклонами і знову використовується для опудрювання.

Розбраковувану рукавичок проводять як 100%-ним візуальним оглядом, так і з використанням устаткування, в якому рукавички роздуваються стислим повітрям до певного об'єму з одночасним візуальним контролем.

 


Читайте також:

  1. Господарські рукавички
  2. Електрохірургічні методики лікування хворих на рак.
  3. Маслобензостійкі рукавички
  4. Рукавички діелектричні
  5. Рукавички для захисту рук від розбавлених розчинів кислот, лугів, вуглеводнів аліфатичного ряду, сипких хімікатів
  6. Рукавички з підкладкою з тканини
  7. Рукавички стійкі до дії концентрованих кислот, лугів, окислювачів, ароматичних розчинників




Переглядів: 879

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рукавички діелектричні | Маслобензостійкі рукавички

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.