Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інтенсифікація теплопередачі.

Для інтенсифікації переносу теплоти крізь стінку згідно формули (14.7) потрібно або збільшувати перепад температур між теплоносіями tг1tг2, або зменшувати термічний опір теплопередачі Rk.

Температура теплоносіїв обумовлені вимогами технологічного процесу, тому змінити їх за звичай не вдається. Термічний опір Rk можна зменшити різними способами, впливаючи на любу із одних складових Rα1, Rλ, Rα2. Як відмічалось раніше інтенсифікувати конвекційний теплообмін і зменшити Rα можна шляхом збільшення швидкості руху теплоносія і т.д. Термічний опір теплопровідності Rλ залежить від матеріалу та товщини стінки. Однак раніше чим вибрати метод впливу на процес теплопередачі, необхідно встановити вклад окремих складових Rα1, Rλ, та Rα2 в сумарну величину Rk. Звичайно, що великий вплив на Rk буде складати зменшення найбільшої із складових. В техніці широко використовується процес передачі теплоти від рідини до газу через металеву стінку. В цьому випадку найбільший термічний опір має процес тепловіддачі від газу до стінки Rα2, інші термічні опори Rλ , Rα2 мають значно меншу величину.

В таких випадках для інтенсифікації теплопередачі дуже часто стінку від якої тепловіддача менш інтенсивна роблять ребристою (Рис.14.2). За рахунок збільшення площі S2 ребристої поверхні стінки термічний опір тепловіддачі з цієї сторони стінки Rα2=1/ α2 S2 зменшиться і відповідно зменшиться Rk. Аналогічного результату можна було б досягнути шляхом збільшення α2, але для цього потрібно збільшити затрати потужності для збільшення швидкості протікання теплоносія.

Ребра можуть мати різну форму. Ребристими виконують радіатори опалення, корпуси двигунів та редукторів, радіатори для охолодження рідини в ДВЗ і т.д.

Термічний опір тепловіддачі Rα2 за рахунок ребристої поверхні зменшиться пропорційно коефіцієнту ребристості (відношенню площі ребристої поверхні до площі гладкої поверхні) тобто Кр= Sг/ Sгл , і розраховується по звичайному

 

 
 

 

 


звичайномуспіввідношенню Rαр = 1/(α2Sр), але тільки в тому випадку, коли термічний опір теплопровідності самих ребер значно менший термічного опору тепловіддачі від них:

 
 
 


(14.13),

 

 

де –lр – довжина ребра; Sпр – площа поперечного перетину ребра; Sр – площа поверхні ребра.

При великому термічному опорі теплопровідності ребер температура по мірі віддалення від основи ребра приближається до температури теплоносія і кінці ребер працюють не ефективно.

 


Читайте також:

  1. Інтенсифікація процесу гелеутворення
  2. Інтенсифікація сушки латексних гелів
  3. Інтенсифікація теплообміну
  4. Локальний коефіцієнт теплопередачі.




Переглядів: 2534

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Теплопередача між двома теплоносіями через плоску стінку. | Теплова ізоляція.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.