Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інтенсифікація процесу гелеутворення

Можливі шляхи інтенсифікації технологічного процесу виготовлення мочених виробів з латексу

 

Як вже наголошувалося, використання у виробництві мочених виробів ліній конвеєрного типу має ряд переваг в порівнянні з лініями касетного типу.

Ці переваги полягають в можливості повної автоматизації технологічних операцій, економії виробничих площ, зменшенні капітальних витрат.

Проте тривалість проведення деяких операцій технологічного процесу, таких як гелеутворення для виробів завтовшки вище 0,7 мм і особливо відмивання гелів від некаучукових компонентів і їх сушки, настільки збільшує габарити конвеєрних ліній, що робить неможливим їх використання для виробництва багатьох виробів з латексу.

У зв'язку з цим, представляється вельми актуальним розробка способів інтенсифікації найбільш тривалих операцій технологічного процесу.

Один з можливих шляхів інтенсифікації процесу гелеутворення полягає в проведенні іонного відкладення в електростатичному полі. Цей процес, що отримав назву електроіонне відкладення детально досліджений в роботах [23, 24, 47.. .50].

Було встановлено, що прискорення процесу гелеутворення обумовлене як концентраційною дифузією астабілізуючих катіонів в об'єм латексної композиції, що характерний для методу іонного відкладення, так і наслідком електрофоретичних потоків цих катіонів і латексних глобул, рухомих назустріч один одному під впливом електростатичного поля.

Методом електроіонного відкладення можливо отримати вироби з товщиною, яку, практично, неможливо отримати жодним з відомих способів виготовлення мочених виробів з латексів.

Вельми істотно, що сформований в ході електроіонного відкладення гель характеризується високою (78...82%) концентрацією полімеру і високим ступенем чистоти, обумовленої електроосмотичним обезводненням. Це дозволяє значно скоротити час, що витрачається на подальші операції відмивання і сушки латексних гелів.

Разом з тим, спосіб виготовлення виробів методом електроіонного відкладення в даний час не можна вважати повністю відпрацьованим і готовим для використання в промисловості.

Серйозною проблемою залишається вибір матеріалу для форм анода. Зазвичай вживані для виготовлення металевих форм сплави алюмінію не можуть бути застосовані через можливості переходу в полімер металів змінної валентності, форм, що утворюються при анодному розчиненні матеріалу. Це погіршує стійкість виробів до термоокислюючої деструкції.

Друга проблема пов'язана з тим, що в процесі електроіонного відкладення, унаслідок електролізу серума латексу, на катоді виділяється водень, який приводить до спінювання латексної композиції.

Хоча пропозиції про електролітичне нанесення на поверхню алюмінієвих форм шару цинку після кожного циклу гелеутворення [51] і застосування напівпроникної перегородки, що відокремлює катод від об'єму латексної композиції [52], дозволяють усунути відмічені негативні явища, повністю проблема не вирішена.

Проте, можливості інтенсифікації процесу гелеутворення, а також подальших операцій промивки і сушки латексних гелів, закладених в методиці електроіонного відкладення, повинні, на наш погляд, привернути увагу дослідників і технологів.


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Поняття соціального процесу.
  4. IV. План навчального процесу.
  5. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  6. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  7. Адміністративний примус застосовують на основі адміністративно-процесуальних норм.
  8. Активний та пасивний типи адаптаційного процесу.
  9. Альтернативні парадигми організаційного процесу
  10. Аналіз процесу і продуктів діяльності.
  11. Аналіз процесу формування маркетингових комунікацій
  12. Аналіз стану та проблем реалізації Болонського процесу в Україні за ключовими напрямками.




Переглядів: 696

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Виробництво мочених виробів методом прямого, багатократного макання форм в латексні композиції без застосування коагуляцій | Інтенсифікація сушки латексних гелів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.