Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОС Linux

Сім'я ОС реального часу

 

Термін реальний час у найширшому сенсі можна застосовувати до системи з обробки інформації в тих випадках, коли необхідно, щоб система мала гарантований час реакції, тобто затримка не перевищувала визначеного часу.

Операційна система реального часу (ОС РЧ) - операційна система, що гарантує визначений час реакції системи. Як правило, цей час коливається від кількох мікросекунд до кількох часток секунди.

ОС РЧ в основному застосовується в автоматизації таких галузей, як транспортування нафти і газу, управління технологічними процеса­ми в металургії і машинобудуванні, управління хімічними процесами, енергетиці, управління роботами. Застосовують ОС РЧ і в банківських системах.

Серед найбільш відомих ОС РЧ для ІВМ РС використовуються: OS-0000, FLEX OS, QNX та ін. З них вигідно вирізняється ОС QNX повним набором інструментальних засобів.

 

 

Дуже популярною ОС кінця XX ст. стала недорога некомерційна альтернатива дорогим (НР-UNIX, SUN Solaris, Digital UNIX) рішенням - ОС Linux. Темпи освоєння ринку цією системою в порівняно з іншими відомими ОС є інтенсивними.

Сильною стороною ОС Linux є її універсальність: система покриши весь діапазон застосувань - від настільного РС до надпотужних бага­топроцесорних серверів і кластерів. Зараз багатопроцесорна ОС Linux стійко працює на платформах РС, Alpha, PowerPC, Macintosh, SGI MIPS, Strong ARM, SGI Visual Workstation, VAX, 8086, РС-98, Palm Pilot, НР РА-RISK, Sparc & UltraSparc64 system, m68k.

Будучи ОС, Linux виконує багато які з функцій, характерних для DOS і Windows. Однак слід зазначити, що ця ОС відрізняється особли­вою потужністю і гнучкістю. Більшість ОС персональних комп'ютерів, наприклад DOS, створювалися для невеликих ПК, що мали обмежені можливості. Такі ОС постійно модернізуються, оскільки вони мають відповідати можливостям апаратних засобів персональних комп'ютерів, що безупинно розвиваються. Система ж Linux розроблялася зовсім в іншому контексті. Вона являє собою ПК-версію операційної системи Unix, що десятиліттями використовується на мейнфреймах і міні-ЕОМ і є основною ОС робочих станцій. Linux надає в розпорядження ПК швидкість, ефективність і гнучкість Unix, використовуючи при цьому всі переваги сучасних персональних машин.

Управління файлами, управління програмами і взаємодія з корис­тувачами - це традиційні функції, спільні для всіх операційних сис­тем, У Linux є ще дві особливості: вона є багатокористувальницькою і багатозадачною системою.

Linux відрізняється гнучкістю, обумовленою насамперед тим, що ця ОС розвивалася в середовищі дослідників і вчених.

ОС надає в розпорядження користувача набір високоефективних інструментів. Така орієнтація на користувача означає, що ви можете конфігурувати і програмувати систему відповідно до своїх конкретних потреб. Операційна система Linux є операційним середовищем.


Читайте також:

  1. Архітектура Linux
  2. Найбільш важливі каталоги файлової системи Linux
  3. ОС Linux
  4. Основні команди Linux




Переглядів: 681

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОС сім'ї Windows | Методи розробки алгоритмів і програм

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.