Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОС Linux

 

Одна з версій цієї операційної системи в свою чергу надихнула Лінуса Торвальдса ( в 20 років !!!) на написання Linux (рис. 3.8), 1994 рік – випуск першої стабільної версії ядра, основного конкурента на платформі Intel-подібних процесорів для Windows.

 

Linux – загальна назва операційних систем на базі однойменного ядра. Це один з найвидатніших прикладів розробки з відкритими вихідними кодами. На відміну від пропріоритарних операційних систем її вихідні коди доступні всім для використання, модифікації та розповсюдження абсолютно безкоштовно.

 

Linux спершу розвивався за допомогою ентузіастів, але згодом багато комп'ютерних фірм підключилися до його розробки. З того часу завдяки підтримці IBM, Sun Microsystems, Hewlett-Packard, Novell та інших Linux набув неабиякої популярності, як серверна операційна система.

 

Але потужний розвиток прикладного програмного забезпечення під Linux, зокрема графічної оболонки, підняв її до можливості використовувати в якості операційної системи настільних комп'ютерів. Розповсюдження Linux в різноманітних дистрибутивах дозволило спростити процес установки її на персональні комп'ютери. Дистрибутиви компілюються окремими ентузіастами, спільнотами та комерційними організаціями. Як правило, до їх складу входить додаткове системне та прикладне програмне забезпечення, інсталятор та центр управління. Дистрибутиви створюються для різноманітних цілей – від загального призначення до вирішення однієї вузькоспеціалізованої задачі. Наразі відомо понад 300 дистрибутивів, що регулярно розвиваються, серед них близько 15 найпопулярніших для загального використання.

 

Тепер Linux може використовувати графічний користувацький інтерфейс анітрохи не гірший за той, що використовують інші популярні операційні системи, на кшталт Microsoft Windows та MacOS X. Останні версії робочих столів для Linux такі як KDE та Gnime мають зовнішній вигляд та функціонал на рівні Windows 7. Хоча, для Linux досі не створені повнофункціональні аналоги деякого спеціалізованого програмного забезпечення, однак, загалом ситуація є досить непоганою, і більшість необхідних програм існують у надлишку. Чимало компаній починають випуск своєї продукції і для Linux, а спеціально створені емулятори (наприклад, Wine) дозволять використовувати розроблене для Microsoft Windows ПЗ в Linux.

 

 


Читайте також:

  1. Архітектура Linux
  2. Найбільш важливі каталоги файлової системи Linux
  3. ОС Linux
  4. Основні команди Linux




Переглядів: 605

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОС сім'ї UNIX | Методи розробки алгоритмів і програм

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.