МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Закон тепловіддачі НьютонаКласифікація маток ссавців. 1. Умовно парна матка –дві матки, які відкриваються в сечостатевий синус за відсутності піхви. Запліднена яйцеклітина деякий час затримується в такій матці, живиться, вкривається шкаралупою і викидається в зовнішнє середовище. Властива однопрохідним (качконіс, єхидна). 2. Примітивна парна матка формується із незлитих мюллерових проток; дві матки, дві піхви, кожна з яких відкривається самостійно в сечостатевий синус. Плід розвивається короткий час, плацента не утворюється. Властива більшості сумчастих. 3. Подвійна матка – uterus duplex– формується в разі злиття лише каудальних частин мюллерових проток; дві матки, які відкриваються самостійно в одну піхву. Властива гризунам (кролики, бобри, морські свинки, миші) та зайцеподібним. 4. Двороздільна матка – bipartitus – утворюється в результаті злиття каудальних частин проток на більшій відстані. Має тіло, яке всередині розділене неповною перетинкою і роги матки, відкривається в піхву одним отвором (шийка). Властива порожнисторогим жуйним, оленевим, мозоленогим. 5. Дворога матка – uterus bicornus – в результаті ще більшого злиття проток формується добре виражене, не розділене всередині тіло, роги матки – довгі (петлі, прямолінійні) в багатоплідних і короткі – в одноплідних тварин. Властива хижакам, свині, однокопитовим, китоподібним, сиренам, рукокрилим. 6. Двовідростчаста матка характеризується сильним розвитком непарного тіла і редукцією рогів. Властива напівмавпам, рукокрилим. 7. Проста (безрога) матка – uterus simplex– формується при повному злитті проток, має сильно розвинуте непарне тіло і редуковані роги, найчастіше одноплідна. Властива приматам (мавпи, людина). Розвиток в онтогенезі зовнішніх статевих і захисних органів відбувається за рахунок статевого горбка, на якому є поздовжня статева борозна, обмежена з боків статевими складками і статевих валиків. У випадку розвитку чоловічої статі статевий горбок перетворюється на статевий член, статеві складки змикаються знизу, утворюючи сечостатевий канал. Статеві валики видовжуються і зростаються в мошонку. В разі формування органів самки отвір сечостатевого синусу перетворюється на статеву щілину, яка веде в синус. Статеві валики перетворюються на соромітні губи, а статевий горбок стає клітором.
Кількість тепла, яка передається від стінки до рідини називається законом тепловіддачі Ньютона (1) або для встановленого процесу (2)
Кількість тепла, що передається від стінки до рідини, що нагрівається, пропорційна площі поверхні теплообміну , різниці температур , (яка є рушійною силою процесу), часу . Коефіцієнт пропорційності в цьому рівнянні називається коефіцієнтом тепловіддачі. Розмірність Простота рівнянь (1) і (2) уявна, оскільки коефіцієнт тепловіддачі є функцією багатьох параметрів, в першу чергу тих, що визначають гідродинаміку обтікання і товщину теплового пограничного шару (3) - є кінетичною константою, яку не можна теоретично описати одним рівнянням, тому для її визначення застосовується метод теплової подібності і відповідно критерії теплової подібності. Якщо вважати, що лімітуючою є стадія перенесення тепла через нерухомий пограничний шар теплоносія і для теплового шару використати рівняння, як для теплопровідності плоскої стінки, то кількість переданого тепла (4) Порівнюючи з рівнянням Ньютона (1) для тепловіддачі, видно що Тоді термічний опір пограничного шару теплоносія (5) Складність безпосереднього використання рівняння (4) пояснюється тим, що не є сталою величиною, як у випадку плоскої стінки, а залежить в першу чергу від числа Re так і від інших параметрів.
Читайте також:
|
||||||||
|