Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Охорона здоров’я України і світлі вимог європейського Союзу, конституційних реформ.

Можливості використання зарубіжного досвіду в медичному страхуванні України

Зрівнюючи світові норми фінансування медицини та норми України, можна зробити висновки, що медичне страхування потребує реформ та збільшення фінансування, враховуючи міжнародний досвід можна здійснити наступні кроки:

· кожен працюючий громадянин в обов’язковому порядку повинен підлягати медичному страхуванню з правом вільного вибору страхового товариства чи страхової організації;

· договір медичного страхування повинен мати обмежений термін, аби застрахований мав можливість змінити організацію медичного страхування при незадовільних результатах її діяльності;

· страхові внески до системи медичного страхування не повинні обкладатися податками, що стосується як внесків роботодавця, так і внесків працівника;

· внески на медичне страхування пенсіонерів, інвалідів та інших категорій непрацюючих громадян, які отримують соціальні допомоги, мають сплачуватися за рахунок бюджету.

Реалізація проголошеного Україною курсу на більш повне входження до світового співтовариства, європейських структур неможлива без забезпечення ефективного впровадження норм міжнародного права у національному законодавстві, її гармонізації з міжнародними стандартами та вимогами.

Розбудова української демократичної держави відбувається з оновленням юридичної бази захисту прав і свобод людини. Перехід до ринкових відносин в Україні, зокрема, в системі охорони здоров’я має здійснюватися еволюційним шляхом і віддзеркалювати процеси гуманізації медичної допомоги.

Україна, яка набула членства Ради Європи, взяла на себе важливі зобов’язання щодо європейської співпраці, гармонізації законодавства.

Реформування національного законодавства повинно проводитися відповдно до загальноєвропейських норм і стандартів, особливо з огляду на велику кількість європейських конвенцій, що створюють в Європі єдине правове коло, яке також відіграє роль своєрідного загальноєвропейського нормотворчого органу. Парламент України прийняв значну кількість законів і постанов про ратифікацію міжнародних договорів і конвенцій.

Характерною особливістю сучасного етапу правової реформи в Україні є впровадження норм міжнародного законодавства у вітчизняну правову систему. Вирішення цього важливого завдання належить здійснювати системно, на науково обґрунтованих засадах. Питання адаптації нормативно-правової бази охорони здоров’я у цьому зв’язку стають надзвичайно актуальними, тим більше, що вони викликані реальними потребами, пов’язаними з розвитком міжнародних відносин.

Узгодженість, координація, діалог, якісне застосування норм і стандартів ЄС стосуються також курсу розвитку охорони здоров’я. Укладена Угода про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС і його державами-членами є політично перспективним дороговказом у взаємозв’язках між єврокраїнами. З Україною Угода набула чинності 1 березня 1998 року.

Зусилля щодо вдосконалення нормативно-правової бази, спрямовані на створення правової державності.

Положення міжнародно-правових документів щодо дотримання прав людини на охорону здоров’я покладені в основу медичних кодексів переважної більшості країн, таких як США, Англія, Німеччина, Італія, Угорщина, Росія. Врахування зазначених положень сприяло становленню медичної практики в цих соціально зорієнтованих державах. Використання досвіду зарубіжних країн у вітчизняному правотворенні сприятиме розробленню такої законодавчої бази з охорони здоров’я, яка буде підтримувати та охороняти ці основоположні принципи..

Одним із етапів інтеграції до ЄС є також адміністративна реформа, під час якої будуть переглянуті функції не тільки МОЗ України, а й підпорядкованих йому закладів.

Медичне право за своєю суттю є соціальним правом. У міжнародному співтоваристві склалася певна концепція, формулювання положень якої зводиться до того, що держава повинна забезпечувати шляхом планування чи безпосередньо доступ до різних видів медичної допомоги усім громадянам, планувати систему фінансування так, щоб теоретичне право на охорону здоров’я могли реалізувати б і ті громадяни, прибутки яких не дозволяють покрити вартість медичного забезпечення.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. IV. ВИМОГИ ПРОФЕСIЇ ДО IНДИВIДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГIЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАХIВЦЯ
  9. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  10. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  11. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  12. VI. ОХОРОНА ФЛОРИ І ФАУНИ




Переглядів: 607

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні принципи охорони здоров’я в зарубіжних країнах. | Функціональний склад ПК. Основні пристрої ПК та їх характеристика

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.