Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мультивібратор на операційних підсилювачах

Мультивібратор на біполярних транзисторах

Мультивібратори

 

Мультивібратори є одними з найпоширеніших генераторів прямокутних імпульсів. Мультивібратори будуються на основі дискретних елементів , зокрема на біполярних i польових тран­зисторах , напівпровідникових приладах з від'ємним опором , на основі логічних елементів і операційних підсилювачів.

 

 

Мультивібратор — це пристрій , який почергово перебуває у двох тимчасово стійких (квазістійких) станах. Як активні елементи у мультивібраторі застосовуються біполярні і польові транзистори , логічні інтегральні мікросхеми , операційні підсилювачі.

 

 

Охоплюючи операційний підсилювач різного роду зворотними зв'язками , можна створити пристрої з різноманітними функціями . Якщо операційний підсилювач охопити частотно-незалежним зворотним зв'язком , заведеним на неінверсний вхід , i частотно-залежним — на інверсний вхід , отримаємо мультивібратор (рис. 7.7).

Операційний підсилювач у складі мультивібратора почергово перебуває у двох квазістійких станах: додатного насичення , коли напруга на неінверсному вході на кілька мілівольт більша напруги на інверсному вході , i від'ємного насичення , коли навпаки на­пруга на інверсному вході на кілька мілівольт більша напруги на неінверсному вході. Напруга на інверсному вході u1(t) дорівнює напрузі на конденсаторі uc(t), a напруга на неінверсному вході дорівнює напрузі на резисторі R2 i пов'язана з вихідною напругою uвих(t) формулою

Робота мультивібратора ілюструється часовими діаграмами (рис. 7.8).

Протягом часу ∆t+ = ta-t1 напруга u2(t) на неінверсному вході більша напруги u1(t) на інверсному вході , тобто на диференціальний вхід операційного підсилювача діє сигнал u2(t) – u1(t) =∆u(t) = uвх(t). Вхідний сигнал uвх(t) у цьому інтервалі часу додатний i надійно утримує операційний підсилювач у додатному насиченні. Вихідний сигнал uвих(t) у режимі додатного наси-

чення має максимальне додатнє значення +um , майже рівне на­прузі джерела живлення додатної полярності. Операційний підси­лювач перебуває у додатному квазістійкому стані. У цьому стані конденсатор С перезаряджається від напруги +u2 до напруги -U2 під дією вихідної напруги. Тривалість перезаряджання визначається сталою часу т = RC i значенням напруги u2(t).

 

 

 

Якщо під час перезаряджання напруга u1(t) на конденсаторі зрівнялася з напругою u2(t) i на кілька мілівольт підвищила її , то різниця u2(t) – u1(t) =∆u (t) стає від'ємною (момент часу t3). Від'ємний вхідний сигнал ∆u(t) , підсилений операційним підсилювачем у десятки тисяч разів , стрибком переводить операційний підсилювач у від'ємне насичення , у якому вихідний сигнал підсилювача набуває максимального від'ємного значення —Um , майже рівного напрузі джерела живлення від'ємної полярності. Мультивібратор перебуває у другому квазістійкому стані. У цьому стані конденсатор перезаряджається від напруги -u2 до напруги +Um . Стала часу перезаряджання залишається такою ж , як i в першому квазістійкому стані.

Якщо напруга на конденсаторі під час перезаряджання досягає значення +U2 , то мультивібратор стрибком переходить у перший квазістійкий стан , i процес автоколивань триває.

 


Читайте також:

  1. ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ ЗА СТАТТЯМИ ТА ЕЛЕМЕНТАМИ
  2. Види операційних бюджетів та їх особливості
  3. Для всіх статей доходів, витрат і неопераційних витрат має бути зазначено статтю податкової декларації.
  4. Етапи формування управлінських рішень з питань відновлення операційних необоротних активів
  5. Історія операційних систем
  6. Класифікація операційних систем
  7. Короткий огляд сучасних операційних систем
  8. Лекція 6 Аналіз релевантної інформації для прийняття операційних (поточних) управлінських рішень
  9. Мультивібратор на логічних елементах АБО–НІ.
  10. Мультивібратори
  11. Мультивібратори




Переглядів: 2937

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Одновібратор на операційному підсилювачі | План лекції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.