МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Гіпофункцій.Щитоподібна залоза, її гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та ВИСНОВОК до четвертого питання: Таким чином, аденогіпофіз виділяє два види гормонів, ефекторні, що впливають на метаболічні процеси і регулюють ріст та розвиток організму, та тропні, що переважно регулюють секреції інших ендокринних залоз. А синтез гормонів нейрогіпофіза відбувається у над зоровому і пришлуночкових ядрах передньої ділянки гіпоталамуса.
Щитоподібна залоза – це непарний орган, який розташовується в передній області шиї на рівні гортані і верхнього відділу трахеї (рис. 5). Маса щитоподібної залози у дорослих становить в середньому близько 20 г, поперечний розмір 50-60 мм, поздовжній кожної частки – 50-80 мм, вертикальний розмір перешийка від 2 до 2,5 см, а товщина його дорівнює 2-6 мм. Маса і об'єм залози у жінок більше, ніж чоловіків. До кінця першого року життя маса залози подвоюється, в період статевого дозрівання залоза росте особливо інтенсивно; до 20 років маса її збільшується в 20 разів. Залоза має капсулу, яка пов'язує її з сусідніми органами, завдяки чому залоза має своє положення (наприклад, піднімається і опускається при ковтанні), також від капсули в глибину тканини відходять сполучно-тканинні перегородки – трабекули, які поділяють залозу на часточки, що складаються з фолікулів (бульбашок). Усередині стінка фолікулів вистелена епітеліальними клітинами. Всередині порожнини фолікула знаходиться густа (в'язка) речовина – колоїд, яка містить тиреоїдні гормони. Залозистий фолікулярний епітелій володіє виборчої здатністю до накопичення йоду. У щитовидній залозі під впливом тиреотропного гормону виробляються тироксин і трийодтиронін. Заліза щодня виділяє в складі гормонів до 0,3 мг йоду. Крім того, в щитоподібній залозі виробляється тиреокальцитонін, який знижує рівень кальцію в парафолікулярній (близькофолікулярній) тканині. Трийодтиронін синтезується в меншій кількості, ніж тироксин, але має більшу активність.
Рисунок 5 – Щитоподібна залоза; вид спереду.
Тиреоїдні гормони – це гормони широкого спектру дії. Їх основні ефекти пов'язані з впливом на різні обмінні процеси, ріст і розвиток організму, вони беруть участь у пристосувальних реакціях. Особливо виражено вплив гормонів на енергетичний обмін, збільшуючи синтез білка, розпад жирів і вуглеводів. Таким чином, тиреоїдні гормони впливають на різні види обміну речовин. Отже, у молодому віці гормони мають значення для росту, фізичного і психічного розвитку. При недостатній функції залози у дітей розвивається кретинізм, відбувається затримка росту, статевого розвитку, порушуються пропорції тіла, розвивається розумова відсталість; у дорослих – розвивається захворювання мікседема. При підвищеній функції щитоподібної залози у дорослої людини виникає тиріотоксикоз (базедова хвороба). При цьому порушуються вуглеводний, жировий, водний і мінеральний обміни. Захворювання супроводжується схудненням, тахікардією (почастішання серцебиття), підвищеною нервовою збудливістю, екзофтальм (витрішкуватість). У людини розвивається сильне відчуття голоду. Вона поїдає велику кількість їжі (поліфагія), але, незважаючи на це, прогресує схуднення. Знижена функція залози призводить до розвитку мікседеми. При цьому захворюванні основний обмін знижується на 30-40%, розвивається набряк тканин, спостерігається зниження температури тіла, виникає апатія. Зміна продукції тиреоїдних гормонів частіше пов'язано з нестачею в їжі йоду, що веде до розростання тканини щитовидної залози і появі ендокринного зоба.
Читайте також:
|
||||||||
|