Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Види сертифікації

Історія розвитку сертифікації

Термін "сертифікат" відомий з XIX ст. і в перекладі з латині означає "зробив вірно".

Сертифікат − це посвідчення. Сертифікація − це процедура, за допомогою якої орган із сертифікації документально засвідчує, що продукція, процес або послуга відповідають встановленим вимогам технічних регламентів, положенням стандартів.

Історичні відомості свідчать про прагнення виробників товарів підтверджувати, в тому числі і письмово, якість своїх виробів. Такі заяви охоплювали широке коло товарів. Прикладом можуть служити свідоцтва знаменитих художників Відродження, які гарантували зберігання своїх картин протягом 300 років. У Росії в 1913 р. створена класифікаційна організація − Морський регістр − займалася сертифікацією цивільних суден на їхню безпеку, причому ця сертифікація відразу ж стала проводитися за міжнародними правилами.

Вперше визначення поняття "сертифікація" було дано ISO у 1982 р. У відповідному Керівництві ISO/ІЕС 2:1982 "Загальні терміни та визначення в галузі стандартизації, сертифікації і акредитації випробувальних лабораторій" поняття сертифікації сформульоване так: "Сертифікація відповідності являє собою дію, що засвідчує за допомогою сертифіката відповідності або знака відповідності, що виріб чи послуга відповідає визначеним стандартам чи іншому нормативно-технічному документу".Сертифікація в СРСР

У 1984 р. Урядом СРСР було прийнято постанову про сертифікацію продукції, що експортується. У 1986 р. Держстандартом був введений в дію Тимчасовий порядок сертифікації продукції машинобудування. У 1988 р. країнами - членами РЕВ (Рада економічної взаємодопомоги) була підписана конвенція про систему оцінки якості і сертифікації продукції, яка взаємопостачається.

До 1991 р. в Росії функціонувало 14 випробувальних центрів, було атестовано кілька виробництв. Разом з тим в СРСР здійснювалась оцінка відповідності продукції та в інших формах: державне приймання продукції, державні випробування і т. д. Після ліквідації СРСР ці процеси були офіційно скасовані.

Сертифікація є одним з видів діяльності з оцінки відповідності, тобто дотримання встановлених вимог до продукції, процесу чи послуги. Таким чином, сертифікація здобула всесвітнє визнання як одна з форм забезпечення високої якості та безпеки продукції.

 

В Україні діє Українська державна система сертифікації продукції (УкрСЕПРО). Форма сертифікатів відповідності в системі УкрСЕПРО встановлюються ДСТУ 3498-96 "Система сертифікації УкрСЕПРО. Бланки документів. Форма та опис.

Існує два види сертифікатів УкрСЕПРО — обов'язкові (згідно з законодавством) та добровільні.

Обов'язкова сертифікація часто називається сертифікацією в законодавчо регульованій сфері, а добровільна сертифікація − в законодавчо нерегульованій сфері.

1. ОБОВ’ЯЗКОВА сертифікація продукції в Україні здійснюється у відповідності з Переліком продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні визначений Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 01.02.2005 р. № 28.

Обов’язкова сертифікація відбувається у відповідності вимогам нормативних документів, визначених законодавчими актами України або нормативними документами, а також аналогічних вимог міжнародних та національних стандартів інших держав, що введені в дію в Україні.

Відповідність продукції (товару), яка ввозиться і реалізується на території України, стандартам, що діють в Україні, має підтверджуватися сертифікатом відповідності чи свідоцтвом про визнання відповідності, виданим або визнаним центральним органом виконавчої влади з питань технічного регулювання або акредитованим в установленому порядку органом із сертифікації, який уповноважений на здійснення цієї діяльності в законодавчо регульованій сфері.

Включення сертифікованої продукції до Єдиного реєстру сертифікованої в Україні продукції здійснюється на підставі:

− декларації про відповідність, виданої виробником продукції на кожну партію харчових продуктів, продовольчої сировини, супутніх матеріалів, або…

− сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності.


Читайте також:

 1. Акредитація органу з сертифікації
 2. Вимоги до органів з сертифікації систем якості та порядок їх акредитації
 3. ВІДКРИТОГО КЛЮЧА ТА СЕРТИФІКАЦІЇ АТРИБУТІВ
 4. Загальні питання акредитації органів з сертифікації продукції
 5. Концепція розвитку національної стандартизації,метрології та сертифікації, основні напрями їх діяльності.
 6. Міжнародні організації з сертифікації
 7. Організаційно-методичні принципи сертифікації в Україні.
 8. Організація і порядок проведення добровільної сертифікації
 9. ОСНОВИ СЕРТИФІКАЦІЇ
 10. Основні поняття сертифікації
 11. Основні принципи, правила системи сертифікації УкрСЕПРО та порядок проведення обов'язкової сертифікації
Переглядів: 6069

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття сертифікації та її цілі | ДОБРОВІЛЬНА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.