Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види сертифікації

Історія розвитку сертифікації

Термін "сертифікат" відомий з XIX ст. і в перекладі з латині означає "зробив вірно".

Сертифікат − це посвідчення. Сертифікація − це процедура, за допомогою якої орган із сертифікації документально засвідчує, що продукція, процес або послуга відповідають встановленим вимогам технічних регламентів, положенням стандартів.

Історичні відомості свідчать про прагнення виробників товарів підтверджувати, в тому числі і письмово, якість своїх виробів. Такі заяви охоплювали широке коло товарів. Прикладом можуть служити свідоцтва знаменитих художників Відродження, які гарантували зберігання своїх картин протягом 300 років. У Росії в 1913 р. створена класифікаційна організація − Морський регістр − займалася сертифікацією цивільних суден на їхню безпеку, причому ця сертифікація відразу ж стала проводитися за міжнародними правилами.

Вперше визначення поняття "сертифікація" було дано ISO у 1982 р. У відповідному Керівництві ISO/ІЕС 2:1982 "Загальні терміни та визначення в галузі стандартизації, сертифікації і акредитації випробувальних лабораторій" поняття сертифікації сформульоване так: "Сертифікація відповідності являє собою дію, що засвідчує за допомогою сертифіката відповідності або знака відповідності, що виріб чи послуга відповідає визначеним стандартам чи іншому нормативно-технічному документу".Сертифікація в СРСР

У 1984 р. Урядом СРСР було прийнято постанову про сертифікацію продукції, що експортується. У 1986 р. Держстандартом був введений в дію Тимчасовий порядок сертифікації продукції машинобудування. У 1988 р. країнами - членами РЕВ (Рада економічної взаємодопомоги) була підписана конвенція про систему оцінки якості і сертифікації продукції, яка взаємопостачається.

До 1991 р. в Росії функціонувало 14 випробувальних центрів, було атестовано кілька виробництв. Разом з тим в СРСР здійснювалась оцінка відповідності продукції та в інших формах: державне приймання продукції, державні випробування і т. д. Після ліквідації СРСР ці процеси були офіційно скасовані.

Сертифікація є одним з видів діяльності з оцінки відповідності, тобто дотримання встановлених вимог до продукції, процесу чи послуги. Таким чином, сертифікація здобула всесвітнє визнання як одна з форм забезпечення високої якості та безпеки продукції.

 

В Україні діє Українська державна система сертифікації продукції (УкрСЕПРО). Форма сертифікатів відповідності в системі УкрСЕПРО встановлюються ДСТУ 3498-96 "Система сертифікації УкрСЕПРО. Бланки документів. Форма та опис.

Існує два види сертифікатів УкрСЕПРО — обов'язкові (згідно з законодавством) та добровільні.

Обов'язкова сертифікація часто називається сертифікацією в законодавчо регульованій сфері, а добровільна сертифікація − в законодавчо нерегульованій сфері.

1. ОБОВ’ЯЗКОВА сертифікація продукції в Україні здійснюється у відповідності з Переліком продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні визначений Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 01.02.2005 р. № 28.

Обов’язкова сертифікація відбувається у відповідності вимогам нормативних документів, визначених законодавчими актами України або нормативними документами, а також аналогічних вимог міжнародних та національних стандартів інших держав, що введені в дію в Україні.

Відповідність продукції (товару), яка ввозиться і реалізується на території України, стандартам, що діють в Україні, має підтверджуватися сертифікатом відповідності чи свідоцтвом про визнання відповідності, виданим або визнаним центральним органом виконавчої влади з питань технічного регулювання або акредитованим в установленому порядку органом із сертифікації, який уповноважений на здійснення цієї діяльності в законодавчо регульованій сфері.

Включення сертифікованої продукції до Єдиного реєстру сертифікованої в Україні продукції здійснюється на підставі:

− декларації про відповідність, виданої виробником продукції на кожну партію харчових продуктів, продовольчої сировини, супутніх матеріалів, або…

− сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності.


Читайте також:

  1. Акредитація органу з сертифікації
  2. Вимоги до органів з сертифікації систем якості та порядок їх акредитації
  3. ВІДКРИТОГО КЛЮЧА ТА СЕРТИФІКАЦІЇ АТРИБУТІВ
  4. Загальні питання акредитації органів з сертифікації продукції
  5. Концепція розвитку національної стандартизації,метрології та сертифікації, основні напрями їх діяльності.
  6. Міжнародні організації з сертифікації
  7. Організаційно-методичні принципи сертифікації в Україні.
  8. Організація і порядок проведення добровільної сертифікації
  9. ОСНОВИ СЕРТИФІКАЦІЇ
  10. Основні поняття сертифікації
  11. Основні принципи, правила системи сертифікації УкрСЕПРО та порядок проведення обов'язкової сертифікації




Переглядів: 7106

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття сертифікації та її цілі | ДОБРОВІЛЬНА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.