Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні вимоги до нормативних документів на продукцію,що сертифікується

Добровільна сертифікація проводиться на відповідність вимогам, що не відносяться до обов'язкового. При цьому сертифікація на відповідність всім обов'язковим вимогам, якщо вона встановлені для цієї продукції, проводиться обов'язково.

Для проведення реєстрації в Системі УкрСЕПРО органами, що здійснюють роботи з сертифікації та(або) атестації, акредитації, комісіями з атестації аудиторів, органами, що підготували рішення щодо визнання цих робіт та знаків відповідності, подаються в Національний орган з сертифікації документи на об”єкти та суб”єкти реєстрації, оформлені встановленим порядком.

Документи, які подаються для реєстрації:

- заповнений бланк сертифіката відповідності (оригінал та копія)

- заявка на сертифікацію

- копія рішення за заявкою

- копія протоколу випробувань

- копія акту обстеження виробництва

- копія атестата виробництва

- копія сертифіката на систему якості.

 

Цілі СЕРТИФІКАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ:

Ø запобігання реалізації продукції, небезпечної для життя, здоров'я, майна і навколишнього середовища

Ø сприяння споживачу в компетентному виборі продукції

Ø створення умов для участі суб'єктів підприємницької діяльності в міжнародному економічному, науково-технічному співробітництві і міжнародній торгівлі.

 

Сертифікація продукції проводиться в порядку, визначеному державними стандартами і розробленими на їхній основі правилами, що, в основному, аналогічні для різних видів продукції.

Загальні вимоги до порядку проведення сертифікації продукції в українській державній системі сертифікації продукції, а також до технічному нагляду за сертифікованою продукцією встановлені в ДСТУ 3413-96.

Крім цього, по окремих видах продукції, що підлягає обов'язкової сертифікації, розроблені спеціальні правила сертифікації конкретної продукції з урахуванням вимог ДСТУ 3413-96.

Перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні (затверджено Наказом Держстандарту України від 30.08.2002 №498, зареєстровано Мінюстом України 25.09.2002 №782/7070) включає 39 однорідних видів продукції та послуг.

 

Стандарт ДСТУ 3413-96 Сиссертифікації УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифікації продукціївстановлює загальні вимоги до порядку проведення сертифікації продукції, процесів, послуг у системі сертифікації Укрсепро.

Цей стандарт враховує положення настанов ISO27, ISO/IEC 7,28,60.

Сертифікація продукції в Системі проводиться тільки органами з сертифікації, а у випадку їхньої відсутності – організаціями, що виконують функції органів з сертифікації продукції, за дорученням Держстандарту України.

ОСНОВНІ ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ

Þ подача і розгляд заявки на сертифікацію продукції

Þ аналіз наданої документації

Þ ухвалення рішення про заявку з указівкою схеми (моделі сертифікації)

Þ обстеження виробництва

Þ атестація виробництва сертифицируемой продукції, чи сертифікація системи якості, якщо це передбачено схемою сертифікації

Þ добір і ідентифікація зразків продукції і їхніх випробувань

Þ аналіз отриманих результатів і ухвалення рішення про можливість видачі сертифіката відповідності

Þ видача сертифіката відповідності, висновок ліцензійної угоди і занесення сертифікованої продукції до Реєстру Системи

Þ визнання сертифіката відповідності, виданого закордонним органом

Þ технічний нагляд за сертифікованою продукцією

Þ інформація про результати робіт із сертифікації.

 

Під час вибору схеми сертифікації враховуються особливості виробництва, випробувань, постачання і використання конкретної продукції, можливі витрати заявника. Обрані схеми вказуються в документі, що визначає порядок проведення сертифікації конкретної продукції.

 

Можуть застосовуватися наступні схеми (моделі) сертифікації продукції:

1. сертифікація одиничних виробів

2. сертифікація партії продукції

3. сертифікація з проведенням періодичного технічного контролю

4. сертифікація з обстеженням виробництва

5. сертифікація з атестацією виробництва

6. сертифікація з оцінкою системи якості.

Схеми 1,2,3 не застосовуються при сертифікації послуг.

Схему, застосовувану при добровільній сертифікації, вибирає сам заявник при згоді органу з сертифікації.

 

Правила, що рекомендуються, при виборі схеми сертифікації:

1. Сертифікат на одиничний виріб видається на підставі позитивних результатів випробувань цього виробу, проведених у випробувальній лабораторії (центрі), акредитованому в Системі

2. Сертифікат на партію продукції (виробів) видається на підставі позитивних результатів випробувань в акредитованій у Системі випробувальної лабораторії (центрі) зразків продукції (виробів), відібраних з партії в порядку і кількості, визначеній органом з сертифікації

3. Сертифікат відповідності на продукцію, що виготовляється серійно протягом терміну дії сертифіката, і ліцензійна угода на право його застосування і маркірування продукції знаком відповідності надаються органом з сертифікації на підставі позитивних результатів сертифікаційних випробувань в акредитованій у Системі лабораторії зразків продукції, відібраних у порядку і кількості, встановлених органом з сертифікації:

- аналізу наданої заявником документації і подальшого технічного нагляду під час терміну дії сертифіката відповідності шляхом проведення періодичних контрольних випробувань зразків продукції, відібраних у чи виробника постачальника в порядку, у терміни й у кількості, встановленій у програмі технагляду і проведення перевірки виробництва

- обстеження виробництва відповідно до вимог ДСТУ 3957 і подальшого технагляду за виробництвом сертифікованої продукції в період дії сертифіката відповідності, проведення контрольних випробувань зразків продукції, що відбираються в чи постачальника виробника в порядку, встановленому в програмі технагляду

- атестації виробництва і подальшого технічного нагляду за виробництвом сертифікованої продукції в період дії сертифіката, проведення контрольних випробувань зразків продукції, що відбираються на чи виробництві в постачальника, у торгівлі в порядку, у терміни й у кількості, встановлених у програмі технічного нагляду

- сертифікації (оцінці) системи якості підприємства-виготовлювача продукції, яка сертифікується, подальшого технічного нагляду за системою якості і проведення контрольних випробувань зразків продукції відбираються на чи виробництві в постачальника, у торгівлі в порядку, у терміни й у кількості, встановлених у програмі технічного нагляду.

Орган з сертифікації продукції може застосовувати також інш правила на вибір схеми сертифікації в залежності від специфіки продукції й особливостей виробництва.

Під час сертифікації перевіряються показники (характеристики) продукції і застосовуються методи, що дозволяють:

- зробити ідентифікацію продукції, у тому числі перевірити приналежність до класифікаційної групи, відповідність технічної документації, походження, приналежність до даної партії й ін.

- повно і переконливо підтвердити відповідність продукції заданим вимогам.

 

 

 

У нормативних документах на продукцію, що використовуються під час обов'язкової сертифікації, повинні чітко й однозначно приводяться технічні вимоги, що підтверджуються сертифікацією. Норми і припустимі відхилення повинні задаватися таким чином, щоб забезпечувалася можливість їхнього виміру з заданою чи відомою точністю під час випробувань. У нормативному документі повинне бути вказівка про можливість використання його для сертифікації (наприклад, стандарт, придатний для обов'язкової сертифікації).

У таких нормативних документах повинні бути визначені методи, обсяг і порядок випробувань для підтвердження відповідності технічним вимогам, а також, якщо потрібно, послідовність проведення випробувань.

Нормативні документи на методи випробувань є обов'язковими, якщо в нормативних документах на продукцію приводяться посилання на них.

Вимоги до маркування, приведені в нормативних документах, повинні забезпечувати однозначну ідентифікацію продукції, а також містити вказівки про спосіб нанесення знака відповідності.

Органи з сертифікації продукції не пізніше, ніж за шістьох місяців, оповіщають підприємства, яким ними дане право на застосування сертифіката відповідності, про заплановані зміни в стандартах, що поширюються на сертифіковану продукцію.

 

Обсяги, порядок, періодичність нагляду визначаються органом з сертифікації продукції і регламентуються програмою технічного нагляду, розроблювальної їм.

В органі має бути призначена відповідальна особа, а також створено структурний підрозділ з питань технічного нагляду. Персонал, що бере участь у технагляді повинен пройти відповідне навчання, відповідати встановленим кваліфікаційним критеріям.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  4. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  8. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  9. IV. ВИМОГИ ПРОФЕСIЇ ДО IНДИВIДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГIЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАХIВЦЯ
  10. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  11. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  12. Аналіз документів




Переглядів: 1253

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні принципи, структура та правила Державної системи сертифікації УкрСЕПРО | Вимоги до випробувальних лабораторій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.