МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Основні принципи, структура та правила Державної системи сертифікації УкрСЕПРОВідповідальність за порушення законодавства про сертифікацію Участь України в мiжнародному спiвробiтництвi у сферi пiдтвердження відповідності Законодавчо нерегульована сфера Виробник може складати декларацiю про вiдповiднiсть за власною iнiцiативою або на пiдставi договору iз споживачем, при цьому вiн несе вiдповiдальнiсть за включення недостовірних відомостей у декларацію згiдно iз законами України. Сертифiкацiя в законодавчо нерегульованiй сферi провадиться на добровільних засадах у порядку, визначеному договором мiж заявником (виробником, постачальником) та органом iз сертифiкацiї. При цьому підтверджується відповідність продукції, систем якості, систем управління якістю, систем управління довкіллям, персоналу будь-яким заявленим вимогам. Орган iз сертифiкацiї встановлює правила проведення сертифiкацiї, визначає учасникiв робiт iз сертифiкацiї. Сертифiкацiя на добровiльних засадах може провадитися також органами iз сертифiкацiї, уповноваженими на провадження робiт у законодавчо регульованiй сферi. Спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сферi пiдтвердження вiдповiдностi у встановленому законодавством порядку представляє iнтереси України в мiжнародних органiзацiях з пiдтвердження вiдповiдностi, здiйснює спiвробiтництво у цiй сферi з вiдповiдними органами iнших країн, приймає рiшення про приєднання до мiжнародних та регіональних систем сертифiкацiї, укладає договори про взаємне визнання результатiв робiт з пiдтвердження вiдповiдностi.
Виготовлювач (продавець, виконавець) несе відповідальність за порушення правил обов'язкової сертифікації продукції відповідно до: ü Кодексу про адміністративні правопорушення ü Кримінального кодексу ü Декрету про нагляд за дотриманням стандартів, норм і правил ü Закону про захист прав споживачів.
Роботи в системі УкрСЕПРО визначають 149 органи з сертифікації продукції (робіт, послуг) та 811 випробувальні лабораторії (центри). Держспоживстандарт України надає послуги з сертифікації в Системі УкрСЕПРО: · проводить акредитацію органів із сертифікації та випробувальних лабораторій (центрів), веде їх Реєстр; · готує і атестує аудиторів, веде їх Реєстр; · виконує реєстрацію сертифікатів відповідності (свідоцтв про визнання), веде їх Реєстр; · веде Реєстр сертифікатів підприємств, отримавших сертифікат на систему якості; · веде Реєстр атестатів виробництва, виданих підприємствам; · забезпечує створення організаційно - методичної бази сертифікації та випробувань; · організує розробку правил сертифікації однорідної продукції (робіт, послуг). Головним інститутом в системі Держспоживстандарту України з розробки науково-методичних та організаційних засад сертифікації продукції, послуг, систем якості є Український науково - дослідний інститут стандартизації, сертифікації та інформатики (УкрНДІССІ). УкрНДІССІ здійснює інформаційне забезпечення підприємств і організацій з питань сертифікації. Організаційну основу системи сертифікації УкрСЕПРО становлять державні стандарти України: · ДСТУ 3410-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Основні положення; · ДСТУ 3411-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до органів з сертифікації продукції та порядок їх акредитації; · ДСТУ 3412-96 Сиссертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до випробувальних лабораторій та порядок їх акредитації; · ДСТУ 3413-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифікації продукції; · ДСТУ 3414-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Атестація виробництва. Порядок проведення; · ДСТУ 3415-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Реєстр Системи; · ДСТУ 3416-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Порядок реєстрації об'єктів добровільної сертифікації; · ДСТУ 3417-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Процедура визнання результатів сертифікації продукції, що імпортується; · ДСТУ 3418-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до аудиторів та порядок їх атестації; · ДСТУ 3419-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Сертифікація систем якості. Порядок проведення; · ДСТУ 3420-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до органів з сертифікації систем якості та порядок їх акредитації; · ДСТУ 3498-96. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Бланки документів. Форма та опис; · ДСТУ 3957-2000. Сиссертифікації УкрСЕПРО. Порядок обстеження виробництва під час проведення сертифікації продукції.
Взаємозалежні види діяльності, здійснювані в системі сертифікації УкрСЕПРО, описані в пункті 4 стандарту:
ü Сертифікація продукції ü Сертифікація систем якості ü Атестація виробництв ü Акредитація випробувальних лабораторій (центрів) ü Акредитація органів з сертифікації продукції ü Акредитація органів з сертифікації систем якості ü Атестація аудиторів у перерахованих видах діяльності.
Обов'язкова сертифікація проводиться на відповідність вимогам діючого законодавства й обов'язкових вимог нормативних документів. Перелік продукції, що підлягає обов'язкової сертифікації затверджується Держстандартом України.
Читайте також:
Переглядів: 890
|
||||||||
|