МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Податок з окремих видів доходівКодекс встановлює окремий порядок оподаткування доходів, отриманих від здачі майна в оренду, відсотків, дивідендів, роялті, виграшів і призів, інвестиційного прибутку, добродійної допомоги. По спеціальних правилах обкладаються операції з продажу або обміну об'єктів рухомого і нерухомого майна. Так, дохід від продажу рухомого майна оподатковується виходячи зі всієї суми доходу, без урахування понесених платником податків витрат, по загальній ставці – 5%. Як виняток з цього правила, при продажі легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, обкладається по ставці 1% , але тільки у разі продажу одного такого об'єкту протягом року. Дохід, отриманий від продажу потягом року другого та наступних таких об’єктів – 5%.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.(172.1). для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; в для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара. Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається. Дохід від продажу нерухомості частіше за один раз на рік або продажі інший, ніж вказана вище, нерухомості обкладається по ставці 5%.
Податкова знижка (ст 166) Податкова знижка – це сума витрат, понесених платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), на вартість яких дозволяється зменшення його загального річного доходу оподаткування. Враховуються ці витрати після закінчення звітного року шляхом їх віддзеркалення в річній декларації про доходи. Витрати повинні бути підтверджені відповідними документами. Витрати, помилково або по інших причинах не включені в податковий кредит звітного року, наступного року не переносяться, тобто податковий кредит може бути використаний тільки за підсумками того року, в якому фактично понесені витрати. У податковий кредит можуть бути включені витрати на: - навчання своє або членів сім'ї (діти, чоловік, батьки) – в сумі прожиткового мінімуму на працездатну особу, помножену на 1,4, закруглену до найближчих 10 грн і помножену на кількість місяців навчання; - добродійність – в сумі, що перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року; - а також витрати на лікування, оплати частини суми відсотків по іпотечному кредиту, витрати на страхування в сумах, визначених законом і при дотриманні встановлених законом умов і обмежень. Скористатися податковою знижкою може тільки резидент, що має індивідуальний ідентифікаційний номер. Читайте також:
|
||||||||
|