У схему випрямляча (рис.4.4, а) входять силовий трансформатор з одною вторинною обмоткою й випрямний міст із чотирьох діодів VD1...VD4. Принцип дії схеми розглянемо з використанням часових діаграм напруг і струмів (рис. 4.4, в- ж). Вихідна напруга, як і в схемі з виводом нульової точки трансформатора, має вигляд однополярних напівхвиль напруги . Це виходить у результаті почергового відмикання діодівVD1,VD2 і VD3, VD4. Діоди VD1,VD2 відкриті на інтервалі при напівхвилі напруги позитивної полярності (показано на рис. 4.4, а без дужок).
При наявності напівхвилі напруга о негативної полярності на інтервалі полярність напруги негативна. Під її дією відкриті діоди VD3, VD4, а діоди VD1, VD2 - закриті.
Інші параметри напруг і струмів визначаються виразами (5)...(9). Перевагами мостової схеми випрямляча є більш простий трансформатор, що містить тільки одну вторинну обмотку, і менша зворотна напруга, на яку варто вибирати діоди. Недолік: потрібна більша кількість діодів у порівнянні зі схемою на рисунку 4.3.