Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Мостовий метод вимірювання опору

Цей метод є найточнішим для вимірювання опору. Найпоширенішою схемою включення тензорезисторів є схема, що будується на використанні чотирираменного вимірювального моста, який називають мостом Уінстона (Вінстона). Такий міст є поєднанням замкнутого контуру, який складається з чотирьох послідовно з’єднаних елементів, що мають електричний опір, а також джерела живлення та вимірювального приладу. Вимірювальний міст малюють у вигляді ромба (рис. 3.2), сторони якого називають раменами, а точки з’єднання рамен - вершинами чи вузлами моста. В одну із діагоналей моста, наприклад, між вершинами А і Б включають джерело постійного чи змінного струму і називають її діагоналлю живлення чи входом моста, в другу діагональ (між вершинами В і Г) включають вимірювач і називають її вимірювальною діагоналлю чи виходом моста.

Залежно від струму, яким живиться міст, розрізняють мости постійного і змінного струму.

Кожне рамено моста може складатися з одного чи декількох опорів, з’єднанних між собою послідовно, паралельно чи мішано. Рамена моста змінного струму можуть складатися як з активних, так і реактивних опорів (ємностей або індуктивностей) або бути комплексними елементами з одночасно активним та реактивним опором.

 

 

Рис.3.2. Напрямок струмів у ланцюгах вимірювальної мостової схеми

Уінстона (Вінстона).

 

Для вимірювання електричних опорів використовують важливу властивість моста: за певного співвідношення опорів рамен (коли ) не зважаючи на те, що на вході моста є певна напруга, напруга на його виході стає нульовою.

Стан електричної рівноваги дуже легко порушується за найнезначнішої зміни вказаного співвідношення. Таким чином, електровимірювальний міст може знаходитись в одному з двох станів - рівноважному чи не рівноважному.

Якщо різниця потенціалів на виході моста дорівнює нулю (струм у вимірювальній діагоналі відсутній), то такий міст називають врівноваженим або збалансованим. Розглядаючи схему вимірювального моста (див.рис.3.2.), на якій вказано напрямок струму в раменах, неважко збагнути, що різниця потенціалів між точками В і Г дорівнює нулю за умови, що напруги в кожній парі суміжних рамен, симетричних відносно вимірювальної діагоналі (тобто та ) однакові за величиною і протилежні за напрямком, тобто

(6)

Поділивши першу рівність на другу, отримаємо :

, (7)

Звідки , (8)

або . (9)

Таким чином, отримані три форми запису, кожна з яких визначає умову рівноваги мостової схеми.

 


Читайте також:

 1. D) методу мозкового штурму.
 2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
 3. I Метод Шеннона-Фано
 4. I. Метод рiвних вiдрiзкiв.
 5. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
 6. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
 7. А. науковий факт, b. гіпотеза, с. метод
 8. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 9. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
 10. АгротехнІЧНИЙ метод
 11. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
 12. Адміністративне правопорушення
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Призначення та принцип роботи вимірювальних схем | Теорія роботи не рівноважних мостів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.