Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інтернет-радіо

(автор – Олівер (Radio Schizo);

джерело – http://killallhippies.ru/kak-sdelat-internet-radio-kak-eto-sdelal-ya/)

 

Як почати свою власну Інтернет радіо-шоу? Ніяких ідеологій, ніяких філософствувань про владу, яку дає Інтернет-радіо для боротьби з тим чи іншим корпоративним чудовиськом, ніяких примарних фантазій про утопічному майбутньому центральних радіопередач. Просто трохи нісенітниці і всякої нісенітниці про те, як зробити таке радіо. Але так як існує багато різних способів зробити Інтернет-радіо (насправді, немає ніякого стандарту, тим більше, якщо враховувати швидкість, з якою розвиваються технології), я розповім вам, як я зробив свою Radio Schizo. Пізніше я розповім про інші способи.

Однак перш ніж я почну, повинен вас попередити, що я-не гуру в цій справі. Абсолютно не гуру. Насправді я постійно вчуся чомусь, і постійно щось порчу. Але якщо ви просто підете моєму прикладу, який наведено нижче, я думаю, що у вас все вийде. Моє Radio Schizo, яке я роблю у власній квартирі, буде моїм путівником у цьому оповіданні. І поки що моє радіо працює. Дізнавшись більше про це процесі, ви зможете відійти від мого шаблону, і працювати так, як ви цього хочете. Більше того, я підбурюю вас робити так! Мене завжди надихає, коли інші, перейнявши мій досвід, потім обганяють мене. І пам'ятайте, 90 % будь-якого початку становлять проби і помилки.

Що вам потрібно для початку?

Є кілька певних мінімумів для створення Інтернет-радіо. Очевидно, вам потрібно комп'ютер. Чим сучасніше модель, тим краще. Це через те, що потік аудіо-файлів з вашого компа у всесвітню павутину робить дуже сильний вплив на систему і може з'їсти багато вашої оперативки. Я почав з 2 Гц Pentium Celeron і використовував Windows 98 і WinAmp. Це були не найкращі програми, але і не найгірші. Чим більше у вашого комп'ютера оперативної пам'яті, і чим вище потужність процесора, тим краще. На момент написання цієї статті (червень 2006 року) я б сказав, що вам потрібно 512 Мб оперативки. Якщо ви-грубий і примітивний анархіст, і не розумієте, про що я кажу, тоді я скажу простіше-Для кращої роботи вашого Інтернет-радіо вам потрібен комп'ютер, випущений не раніше 2003 року. Є винятки, але це стаття про те, «як зробити», а не про винятки.

Macintosh або PC ? Не має значення. Я починав Radio Schizo на РС, але тепер я працюю на Макінтош (iMac G5, якщо бути точним). Наявність комп'ютера, напевно, єдиний і найбільший фінансовий бар'єр при створенні DIY Інтернет-радіо (якщо у вас немає зараз комп'ютера, перевірте он-лайн спільноти Freecycle, які продають комп'ютери за низькими цінами; також у вас може бути регулярний доступ до комп'ютера вашого друга або сусіда, або до лабораторних комп'ютерам школи або коледжу і т.д.).

Також очевидно, що вам потрібно підключення до Інтернету. Послугами якого Інтернет-провайдера ви будете користуватися, залежить тільки від вас. Що більш важливо, так це швидкість вашого підключення. Чим більше швидкість, тим краще. Для свого радіо не використовуйте підключення, яке нижче за якістю зв'язку, ніж DSL або виділена лінія (Cable-quality Internet connections). Користувачам, які використовують звичайну зв'язок через телефон (dial-up), дуже не щастить при організації Інтернет-радіо. З іншого боку, користувачі dial-up зі швидкістю 56 кб можуть зробити подкасти, які являють собою щось інше, ніж Інтернет-радіо, і про це я розповім пізніше. Але навіть для подкасту час, з яким ви передаєте інформацію (upload time), для користувачів dial-up буде сильним болем у дупі. За DSL я плачу на місяць 27 $. Ціни змінюються залежно від регіону і швидкості. Перевірте це. Для новачків, які підключаються до Інтернету вперше, можуть бути знижки.

Одне важливе зауваження: для Інтернет-радіо набагато важливіше швидкість, з який ви передаєте інформацію в Інтернет, ніж швидкість, з якою ви завантажуєте файли з Інтернету. Може бути, за допомогою дорогого DSL-підключення ви качаєте різні файли з шаленою швидкістю, але скільки часу вам потрібно, щоб передавати інформацію зі свого комп'ютера? Запам'ятайте-передача вашого шоу йде З ВАШОГО КОМП'ЮТЕРА. Це означає, що ви повинні забезпечити передачу аудіо-файлів з вашого РС в мережу з настільки великою швидкістю, наскільки це можливо. (В ідеалі, вам бажано б мати дуже потужне TSI або ОС3 підключення, але це за гранню фантазій більшості панків з робочого класу! Панки, у яких є божевільні друзі, схиблені на комп'ютерах, можуть прокрастися в офіси якихось корпорації пізно вночі, щоб отримати всі переваги такого підключення. і, звичайно ж, мажорні лейбли типу Epitaph і їх власні лже-DIY Інтернет-радіо мають величезний бюджет для своїх радіопрограм, але багато чого з репертуару панк-радіо з великими бюджетами, справжній шлак, що не має ніякого відношення до незалежного DIY панк/хардкору. Вони роблять модні глянцеві панк-журнали, ми-кооперування політизовані фанзіни.)

У вас є РС або Mac виробництва не раніше 2002 року? Добре. І ви підключені до Інтернету через DSL-модем або виділену лінію ? Відмінно! Тепер. Програмне забезпечення. І знову, я вам розповім тільки те, що я робив з Radio Schizo. Я почав Radio Schizo на Windows 98 PC у вересні 2005 року через середнє DSL-з'єднання. Я використав WinAmp. WinAmp, напевно, кращий mp3-програвач для РС. Остання версія WinAMP'а недоступна для Mac; WinAmp поступився це поле битви iTunes.

Одна відмінна штука в WinAmp'е для PC-застосувавши правильний плагін, ви можете використовувати програвач, щоб підключитися до якого-небудь аудіо-серверу і передавати свої пісні прямо з WinAmp'a всім, хто слухає ваше радіо. (Було б добре, якби ви прорекламували ваше шоу і сказали слухачам, до якого сервера їм потрібно підключатися, щоб послухати ваше радіо). Тобто, WinAmp може працювати як клієнт і підключатися до інтернетівським радіо-серверам, також як AIM підключається до послуг чату AIM. Таким чином, WinAmp-це ваш програвач платівок, в той час як аудіо-сервер, до якого ви підключені, ваша радіовежа, передавальна музику, яку ви крутите, в мережу.

У вас немає WinAMP'а ? Якщо ви використовуєте Macintosh, встановіть Nicecast, у якого є ті ж самі функції, що і у WinAMP'а. Якщо ви користувач Mac'а, то в попередньому абзаці просто замініть слово "WinAmp" на "Nicecast", і у вас все буде добре. Обидві ці програми клієнти аудіо-серверів.

Через таку придатності WinAMP'а я раджу всім хлопцям починати Інтернет радіо-шоу, використовуючи mp3-файли замість вінілу або компакт-дисків. Якщо у вас є платівки, диски або, боронь Боже, касети, переводите їх в mp3-формат. Новачкам це помітно полегшить роботу-повірте мені. У мене є програвач платівок із Іоновим USB, який можна підключити як до PC, так і до Macintosh через USB порт. За допомогою безкоштовної програми Audacity (audacity.sourceforge.net), яка рано чи пізно вам буде потрібно, ви зможете програвати пластинки на своєму комп'ютері. Якби я трохи підметушився, я б зміг програвати платівки зі свого програвача прямо на аудіо-сервер, до якого підключений WinAmp (або Nicecast). Але я-лінивий панк, і не хочу з цим зв'язуватися, я просто ріпую свої платівки в mp3 формат і використовую ці mp3 файли низької якості. Я запускаю WinAmp, клікаю "play", і рок'н'ролл.

Інша причина, чому я рекомендую mp3, полягає у величезній кількості різного музичного мотлоху, який можна знайти в цьому форматі. Такі блоги як www.7inchpunk.com, www.postpunkjunk.com і www.kbdrecords.com дуже гарні, щоб бути правдою! Ви можете зібрати відмінну колекцію панк-музики, регулярно відвідуючи ці блоги. Також зверніть увагу на посилання, які представлені на цих блогах. Похмурий японський грайндкор, гаражний панк з Філіппін, голландська треш, все, що ви хочете послухати, напевно можна буде знайти за цим посиланням. Також ви можете додати композиції в свій каталог, завантажуючи mp3 на сторінках своїх улюблених груп на MySpace. Також я чув, що люди часто використовують програму Soulseek (www.slsknet.org) для пошуку mp3.

Звичайно, слід попередити тих, хто буде використовувати mp3-файли в своїй передачі про те, що зазвичай інформація по якомусь файлу (будь то назви EP, рік випуску, країна, хто займався оформленням обкладинки і т.д.) відсутня. Слухачі зазвичай хочуть дізнатися інформацію про виконавця. З якої країни ця група ? Коли була записана ця пісня ? На якому альбомі вона представлена ​​? Який лейбл видавав цей альбом? Це другий повноформатний альбом гурту або перевидана семідюймовка ? Або ж це раніше не видавалися демо-записи ? Якщо у вас тільки mp3, ви можете не знати цієї інформації і не зможете розповісти про це слухачам.

Запускаємо вашу радіопередачу

Давайте забудемо на секунду, що ви будете про щось говорити в ефірі. Ми прикинемося, що ваша передача йде у форматі "all-rock, no-talk". Нічого, окрім музики в режимі нон-стоп. Так починалося Radio Schizo, так як я не знав, яким чином вставити свій голос в радіопоток, а також я зазначав, що такі шоу, як Al Quint's Sonic Overload, витрачали мінімум свого ефірного часу на балаканину. До речі, я згадував, що мені здавалося, що мій голос звучить по-ідіотськи? Чесне слово, коли я починав, я думав саме так. Так що давайте поки завантажимо плей-лист mp3-файлів у WinAmp (або Nicecast). Так от, головне питання: Як донести пісні зі свого комп'ютера до вух ваших слухачів?

Вам потрібно знайти радіовежу, тобто, я маю на увазі, аудіо-сервер, до якого ви підключите свого клієнта (WinAmp або Nicecast). В Інтернеті поширений сервер для широкого мовлення (webcasting server) SHOUTcast (для більшої інформації про SHOUTcast відвідайте Вікіпедію). Для свого радіо я вирішив використовувати стандарт SHOUTcast. В Інтернеті величезна кількість таких стандартів, і область їх застосування постійно змінюється, однак після прочитання великої кількості статей на Вікіпедії, я вирішив, що SHOUTcast-найкращий вибір. (Будь ласка, пам'ятайте, що Вікіпедія – ваш друг, і ви можете багато чого дізнатися про Інтернет-радіо завдяки цій енциклопедії, просто вводячи в пошуку такі слова як "streaming", "podcast" та ін.)

Завдяки таким пошукам, я, зрештою, потрапив на цей сайтhttp:// www.shoutcast.com/download/broadcast.phtml.

Виявляється, що на цьому сайті є безкоштовний плагін для WinAMP'а, який дозволяє підключити WinAmp до аудіо-серверам SHOUTcast. Якщо ви використовуєте WinAmp, це вам ЗНАДОБИТЬСЯ! Насправді, на цьому URL, який я тільки що згадував, ви знайдете дуже багато різної інформації. Буде потрібно якийсь час на те, щоб прочитати всю інформацію на цій сторінці, а потім повертайтеся сюди. Я до чого це вам раджу-якщо ви серйозно зібралися зробити своє Інтернет-радіо, вам доведеться самонавчатися. А поки ви читаєте, я послухаю нову LP Criminal Damage.

Ви, напевно, бажаєте знати, де ви можете знайти аудіо-сервер, щоб до нього підключитися. Тут можуть бути труднощі. Веб-компанії доручають займатися цим ді-джеям. Тобто, існує велика кількість компаній, які надають SHOUTcast сервери для підключення, але вам доведеться платити щомісяця за таке підключення, як за телефон. Чим краще аудіо-якість ви хочете, і чим більше слухачів ви хочете, щоб вас чули, тим більше вам доведеться платити. Це другий фінансовий камінь спотикання для тих, хто серйозно задумав зробити своє Інтернет-радіо. Ви можете зробити подвиг Геркулеса, створивши " власний" SHOUTcast сервер. Але таке завдання посильна тільки технічно освіченим хлопцям, у яких є доступ до дуже потужному обладнанню. Якщо у вас є великі зв'язки, багато друзів, схиблених на компах, може бути, вони зможуть зробити щось у цьому роді. Але навіть у цьому випадку вони, швидше за все, будуть орендувати якийсь веб-сервер. І у більшості немає друзів у вищих колах (або варто сказати на "місцях з високою пропускною здатністю"?), Щоб підключити нас до чогось подібного. Якщо у вас є такі друзі, вам страшенно пощастило. І я з радістю буду вашим другом!)))

Але ді-джеї-аматори можуть скористатися послугою Freecast. Так почалося Radio Schizo-англійською Freecast'е. Freecast надає безкоштовне підключення до SHOUTcast-серверам, до яких підключаються непрофесійні ді-джей (Якщо хтось раптом знає іншу схожу безкоштовну послугу, напишіть мені наoliver.radioschizo @ gmail.com). Я настійно раджу вам відвідати сайт freecast.co.uk (і трохи допомогти їм з фінансами). Британці, які роблять Freecast, надають безкоштовно біса дорогу послугу (поки що). Вам необхідно зареєструватися на сайті (теж безкоштовно)-але це того варто. Безсумнівно, одним з найцінніших ресурсів сайту Freecast є FAQ для ді-джеїв, що підкорюють простори інету. Цей FAQ я уважно прочитував неодноразово. Цей ресурс навчить вас дуже багато чому, що стосується організації Інтернет-радіо за допомогою SHOUTcast, ніж інші джерела всесвітньої павутини. FAQ на сайтеfreecast.co.uk написані спеціально для "чайників".

Але, вдаючись до допомоги Freecast, ви надаєте впливу на якість звучання. Freecast надає вам безкоштовне підключення до аудіо-серверам, але обмеження трафіку дуже суворе. Це означає, що ваші слухачі не почують відмінного звучання. Коли я використав Freecast, мені часто скаржилися на погану якість звучання. Погане звучання частково може бути викликано маленькою швидкістю передачі інформації в мережу вашого модему, але в основному, це обмеження Freecast'а так що якщо у вас маленька швидкість, забудьте про Freecast'e. Вибачте. Про все це ви можете прочитати на freecast.co.uk. Справді, йдіть і почитайте.

Подкастинг замість живого ефіру

Другий варіант – це подкастинг. Не турбуйтеся, вам необов'язково мати під рукою iPod, щоб послухати подкаст. Подкаст – це всього лише на всього mp3-файл (Відео подкаст-це файли у форматі. Mpeg,. Avi або. Mov). Ви можете послухати подкаст за допомогою WinAMP'а або іншого програвача, який підтримує mp3-формат. І на iPod'е теж. На сайті Вікіпедії наведено дуже гарне визначення, що таке, насправді, подкаст. Якщо чесно, подкасти найчастіше поділяються по тому, як вони доносяться до слухачів, ніж за форматом.

На думку Англійської Оксфордського Словника "подкаст" був "Словом Року" в 2005 році, хоча більшість хлопців не знають, що це таке. Radio Schizo почало використовувати подкастинг у 2006 році, але більшість панків, яким я говорив про це, не мали поняття, що це означає. Mike's All Go No Slow! Show першими почали використовувати подкастинг і вперше застосували подкасти в своєму ефірі влітку 2005 року, випередивши мене на півроку. Alternative Tentacles Records теж довгий час не хотіли застосовувати подкаст – вони називали їх "batcasts". Але з початку цього року вони стали застосовувати подкастинг на своєму радіо.

Найкраще думати про подкасті, як про мікс-касеті, тільки з вашим голосом, ви ж DJ, вставленим між піснями. Насправді, www.postpunkjunk.com навіть не називають свої подкасти "підкастами" – вони розглядають їх як вірутальних мікс-касети. Відмінна ідея! У мезозойські часи до Інтернету панки зазвичай відкривали для себе нові групи за допомогою обміну мікс-касетами. Ви, може бути, бачили оголошення "Classifieds" наприкінці старих номерів Maxim Rock'n'Roll, де-небудь самотній панк пропонує скласти мікс-касету з нещодавно вийшли пластинок, якщо ви, у свою чергу, зробите те ж саме. Не було ні Soulseek'а, ні Amazon'а, щоб зацінити нові групи, перш ніж купити їх пластинки. Іноді це було справжньою удачею, якщо ви в результаті отримували те, що було написано в оголошенні в MRR. Або ви складали мікс-касету для дівчини, яка вам подобається. Дуже багато хлопців, включаючи мене, витрачали величезну кількість часу на запис таких касет-правильна послідовність пісень, правильний потік ритмів, іноді касета стосувалася однієї теми, іноді касета являла собою дослідження певного напрямку панку. В кінці 90-х на зміну мікс-касетам прийшли мікс-CD, які, найчастіше, писалися в тому ж дусі, і тільки кілька crusty-панків продовжували надсилати поштою мікс-касети (я як і раніше вважаю, що це дуже круто).

Подкаст для панк-радіо – це записані вами кілька композицій, але які ви повинні зберегти як один великий mp3-файл. Ось чому подкаст зазвичай триває не більше однієї години. Mp3-файл тривалістю 1 годину може важити до 65 мегабайт. Щоб закачати такий файл, потрібно багато часу. Також подкасти коли бувають "живими" – так що якщо ви робите подкаст, і десь щось нашкодили, ви завжди можете видалити цю частину і поправити себе, також як ви могли стерти зіпсовану частину мікс-касети і перезаписати її.

Радіошоу Al Quint's Sonic Overload, яке щотижня доступно для скачування в форматі mp3 на сайті цього шоу,-це теж подкаст в технічному плані (хоча ведучий шоу їх так не називає). Ви можете завантажити багато радіопередачі різних станцій, як подкасти, тобто ви можете завантажити один великий mp3-файл. Таким же чином, ви можете завантажити. Avi-файл вашої улюбленої телепередачі або вашого улюбленого серіалу. Минулої неділі пропустили нову серію Сімпсонів? Не біда. Відвідайте сайт цього мультсеріалу і скачайте. Avi-або. Mpeg-файл нової серії. На радіо теж саме. Пропустили останній випуск передачі "Розмови про Машинах" на National Public Radio ? Теж не біда. Зайдіть в архіви на сайті NPR і скачайте подкаст.

А ось тепер, в чому полягає фокус. Головною відмінністю подкастів є те, як вони "доставляються" слухачам. В основному, хлопці повинні підписатися на подкасти.

А ось тепер, в чому полягає фокус. Головною відмінністю подкастів є те, як вони "доставляються" слухачам. В основному, хлопці повинні підписатися на подкасти. Творці подкастів можуть організувати своє шоу, закачавши подкаст, коли він буде закінчений, на хост-сайт, після чого спеціальна програма підписки подкастів визначить це закачування і автоматично почне завантажувати подкасти. Для підписки на подкасти вам потрібен iTunes або інші програми, які називаються "podcatcher". ITunes-це перший podcatcher, але, крім цієї програми, є інші, також як, крім WinAMP'а, існують інші mp3-програвачі.

Однак, перш ніж продовжити, дозвольте мені дати вам посилання, на яких ви знайдете відповіді на багато питань щодо подкастів. Наприклад, ось це прості FAQ з приводу подкастингу: podca.st.

"Podcasting FAQ" фірми Apple, які допоможуть користувачам і PC, і Макінтоша, - це гарне введення в подкастинг, де ви можете почати з питання "Що це таке?". Http://www.apple.com/itunes/podcasts/ faq.html

Як зробити подкаст

Коли справа доходить до створення подкастів (Podcast — цифровий медіа-файл або низка таких файлів, які розповсюджуються інтернетом для відтворення на портативних медіа-програвачах чи персональних комп'ютерах), у користувачів Маков є велика перевага, тому що найкраща програма для створення подкастів-це Garageband 3.0, яка є стандартним додатком до комплекту Apple's iLife. У Apple є безкоштовне відео-посібник про те, як зробити подкаст: http://www.apple.com/ilife/tutorials/garageband/gb3-1.html.

Це дуже корисний ресурс, і навіть користувачі PC, подивившись це відео, можуть зробити те ж саме з допомогою Audacity, безкоштовної програми для користувачів PC та Маков. Здебільшого, це все. В основному, вам потрібна програма для редагування аудіо-файлів, яка дозволить з'єднати кілька пісень в один великий mp3-файл і вставити між піснями ваші діджейські нотатки. Будь-яка програма, яка зробить це, придатна для створення подкасту.

Знайти сайт, щоб розмістити подкаст,-це інша проблема. 30-хвилинний подкаст може важити 30 мегов. Тривалість мого подкасту на Radio Schizo зазвичай приблизно годину, або близько 60 мегов. Такий обсяг швидко заповнить багато простору на сервері, якщо ви будете робити один подкаст щотижня. На щастя, є такі послуги, як www.libsyn.com, які надають послуги з розміщення подкастів та їх дистрибуції за 10 $ на місяць. Я не знайшов сайтів, які це роблять безкоштовно.

Як і SHOUTcast, використання третьої особи, тобто сервера, може бути, дуже скрутним з фінансової сторони (поряд з програмним забезпеченням і комп'ютерним залізом). Гарна річ у Lybsin'е – це те, що вони, крім розміщення подкастів, займаються їх дистрибуцією. Багато Інтернет-радіостанції використовують Lybsin для розміщення своїх подкастів, навіть якщо вони не використовують www.libsyn.com як сою домашню сторінку.

Сподіваюся, я дав вам кілька хороших ідей про те, як зробити своє Інтернет-радіо. Як я говорив, читайте FAQ про подкастинг, статті на Вікіпедії і на посиланнях, які я вам дав, - ця інформація багато чому вас навчить. На навчання піде час – я сам, як і раніше, вчуся. Але якщо ви налаштовані серйозно, то ви зможете знайти на це час. Удачі вам і дайте мені знати про те, що у вас вийшло!

 




Переглядів: 763

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Радіовиробництво | Виробництво книжки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.