Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні вимоги проведення податкових перевірок

Показник Пояснення
Камеральна перевірка (невиїзна) (Глава 8 ст. 76,82 Податкового Кодексу України № 2755-УІ)
Підстави для проведення перевірки Проводиться органами ДПС без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на проведення такої перевірки
Де проводиться У приміщенні органу ДПС
Що перевіряється Податкова звітність суцільним порядком
Строк проведення перевірки Для ПДВ – 60 к.д. після отримання податкової декларації(пп.. 7.7.5 Закону про ПДВ) Для інших податків: - 30 календарних днів (далі – к.д.), що настають за останнім днем грачиного строку подання податкових декларацій або розрахунків, базовий податковий період для складання яких – календарний місяць; - 60 к.д. – якщо базовий податковий період дорівнює календарному кварталу (півріччю, року) (п.3 Наказу № 416)
  Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення перевірки не обов’язкова

 

 

Показник Пояснення
Документальна планова перевірка (виїзна) (Глава 8 ст. 77,82 Податкового Кодексу України № 2755-УІ)
Підстави для проведення перевірки План-графік проведення перевірок. Рішення про проведення документальної позапланової перевірки приймається керівником органу ДПС та оформлюється наказом.
Періодичність Залежно від ступеня ризику в діяльності платників податків: - високий – не частіше одного разу на календарний рік; - середній – не частіше ніж раз на два календарних роки; - незначний – не частіше ніж раз на три календарних роки.
Що перевіряється Правильність обчислення, повнота і своєчасність сплати податку з доходів фізичних осіб та зобов’язання за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.
Строки проведення перевірки Основний строк: - для великих платників податків – 30 р.д.; - для СМП – 10 р.д.; - для інших платників податків – 20 р.д. Продовження строку перевірки (за рішенням керівника органу ДПС): - для великих платників податків – 15 р.д.; - для СМП – 5 р.д.; - для інших платників податків – 10 р.д.
Підстави для допуску до перевірки 1. За 10 к.д. до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку (надіслано рекомендованим листом) копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. 2. Перед початком перевірки перевіряючи повинні пред’явити: - направлення на проведення перевірки.
  Присутність платників податків під час проведення документальних планових (виїзних) перевірок обов’язкова
Документальна позапланова виїзна перевірка (Глава 8 ст. 78,82 Податкового Кодексу України № 2755-УІ)
Підстави для проведення перевірки Може проводитися за наявності однієї з нижченаведених підстав: - за результатами перевірки інших платників податків виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків законодавства (якщо платник податків не подасть пояснення та їх документальні підтвердження у відповідь на письмовий запит органу ДПС протягом 10 робочих днів (далі – р.д.) із дня отримання запиту; - платником податків не подано у встановлений строк податкову декларацію або розрахунок; - платником податків подано органу ДПС уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся органом державної податкової служби; виявлено недостовірність даних у податковій декларації (якщо платник податків не подасть пояснення та їх документальні підтвердження у відповідь на письмовий запит податкового органу протягом 10 р.д. із дня отримання запиту);
Показник Пояснення
  - платником податків подано в установленому порядку органу ДПС заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення - рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення - рішення у разі коли платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки та об’єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження; - розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків; - платником подано декларацію з від’ємним значенням ПДВ у розмірі більше 100 тис. грн.; - подано скаргу про ненадання платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної (якщо платник податків не подасть пояснення та їх документальні підтвердження у відповідь на письмовий запит органу ДПС протягом 10 р.д. із дня отримання запиту; - отримано постанову судді (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні; - виникла необхідність провести повторну перевірку, якщо вищий орган ДПС перевіряв нижчий орган і виявив невідповідність законодавству, а стосовно посадових осіб органу ДПС нижчого рівня, які проводили документальну перевірку, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу; - у разі отримання інформації про ухилення податковим агентом від оподаткування виплаченої (нарахованої) найманим особам (у тому числі без документального оформлення) заробітної плати, пасивних доходів, додаткових благ, інших виплат та відшкодувань, що підлягають оподаткуванню, у тому числі внаслідок неукладення платником податків трудових договорів з найманими особами згідно із Кодексом законів про працю України, а також провадження особою господарської діяльності без державної реєстрації. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали підставою для проведення такої перевірки. Рішення про проведення документальної позапланової перевірки приймається керівником органу ДПС та оформлюється наказом.
Періодичність У міру необхідності, законодавством частота таких перевірок не обмежується
Показник Пояснення
Строки проведення перевірки Основний строк: - для великих платників податків – 15 р.д.; - для СМП – 5 р.д.; - для інших платників податків – 10 р.д. Продовження строку перевірки (за рішенням керівника органу ДПС): - для великих платників податків – 10 р.д.; - для СМП – 2 р.д.; - для інших платників податків – 5 р.д.
Підстави для допуску до перевірки Перед початком зазначеної перевірки платнику податків вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки
Документальна позапланова невиїзна перевірка (Глава 8 ст. 79 Податкового Кодексу України № 2755-УІ)
Підстави для проведення перевірки Рішення про проведення документальної позапланової перевірки приймається керівником органу ДПС та оформлюється наказом.
Підстави для допуску до перевірки Перед початком перевірки платнику податків повинні надіслати рекомендованим листом (під розписку) копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмове повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
  Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов’язкова
Фактична перевірка (виїзна) (Глава 8 ст. 80,82 Податкового Кодексу України № 2755-УІ)
Підстави для проведення перевірки Може проводитися за наявності однієї з нижченаведених підстав: - за результатами перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про можливі порушення платником податків законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, свідоцтв та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на органи ДПС, та виникає необхідність перевірки таких фактів; - отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на органи ДПС (здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, свідоцтв та інших документів, виробництво та обіг підакцизних товарів тощо); - письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування; - виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства за визначеними напрямами;

 

 

Показник Пояснення
  - неподання суб’єктом господарювання в установлений законом строк обов’язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх з нульовими показниками або з показниками, що не відповідають відомостям, зазначеним в обов’язковій звітності; - отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків; - отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації. Рішення про проведення фактичної перевірки проводиться на підставі рішення керівника органу ДПС, оформленого наказом, без попередження платника податків (особи).
Періодичність Фактична перевірка, що здійснюється за результатами попередньої перевірки щодо порушення законодавства з питань її регламентації, може бути проведена одноразово протягом 12 місяців з дати складання акта за результатами попередньої перевірки.
Що перевіряється Розрахункові операції, ведення касових операцій, наявність ліцензій, патентів, свідоцтв, виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення та оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації.
Строки проведення перевірки Основний строк: не повинна перевищувати 10 діб Продовження строку перевірки (за рішенням керівника органу ДПС): не більше як на 5 діб
Підстави для допуску до перевірки Повідомлення (попередження) про проведення фактичної перевірки платнику податків не направляється. Перед початком перевірки перевіряючи повинні пред’явити: - копію наказу про проведення фактичної перевірки, у якому вказано підставу для проведення такої перевірки, передбачену ПК (перелік обставин для проведення фактичної перевірки див. вище).
  Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами органу ДПС у присутності посадових осіб суб’єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції

Перед початком фактичної перевірки, з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, посадовими особами органів державної податкової служби на підставі підпункту 20.1.9 пункту 20.1. статті 20 Податкового Кодексу може бути проведена контрольна розрахункова операція.

Підставами для подовження строку перевірки є:

ü заява суб'єкта господарювання (у разі необхідності подання ним документів, які стосуються питань перевірки);

ü змінний режим роботи або підсумований облік робочого часу суб'єкта господарювання та/або його господарських об'єктів.

Проведення документальної виїзної планової та позапланової перевірки великого платника податків може бути зупинено за рішенням керівника податкового органу, яке оформляється наказом, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк.

Зупинення документальної виїзної планової та позапланової перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки.

При цьому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 робочих днів, а у випадку необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів щодо діяльності платника податків, завершення розгляду судом позовів з питань, що пов‘язані з предметом перевірки, відновлення платником податків втрачених документів, перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур.

Загальний термін проведення перевірок стосовно достовірності нарахування та сплати ПДВ з урахуванням установлених строків зупинення не може перевищувати 60 календарних днів.

Непред’явлення платнику податків (його посадовим особам) направлення на проведення перевірки або пред’явлення направлення, оформленого з порушенням вимог, є підставоюдля недопущення посадових осіб органу ДПС до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку, посадовими (службовими) особами органу державної податкової служби складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб органу ДПС до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від допуску до проведення перевірки є підставою для звернення до суду щодо зупинення операцій на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах, в установленому Податковим Кодексом порядку та вжиття інших заходів, передбачених законом.

Працівникам податкової міліції забороняється брати участь у проведенні планових та позапланових виїзних перевірок платників податків, що проводяться органами ДПС, якщо такі перевірки не пов’язані з веденням оперативно-розшукових справ або розслідуванням кримінальних справ, порушених стосовно таких платників податків (посадових осіб платників податків), що знаходяться в їх провадженні. Перевірки платників податків органами податкової міліції виконуються у порядку, передбаченому Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність», Кримінально-процесуальним кодексом України, іншими законами України.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  4. II. Організація і проведення спортивних походів
  5. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  9. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  10. IV. ВИМОГИ ПРОФЕСIЇ ДО IНДИВIДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГIЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАХIВЦЯ
  11. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  12. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях




Переглядів: 530

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок та строки проведення податкових перевірок | Планування процесу проведення документальних планових перевірок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.