Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Планування процесу проведення документальних планових перевірок

 

Формування планів-графіків проведення планових документальних перевірок фінансово-господарської діяльності суб’єкта господарювання, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюється центральним органом податкової служби та здійснюється одночасно всіма контролюючими органами за місцезнаходженням суб'єкта господарювання чи за місцем розташування об'єкта права власності стосовно якого проводиться така перевірка.

Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів, визначається Кабінетом Міністрів України.

Контролюючий орган погоджує до 20 числа останнього місяця поточного кварталу з відповідним органом державної податкової служби плани-графіки на наступний квартал щодо одночасного проведення планових виїзних перевірок.

План проведення перевірок складається органами державної податкової служби згідно з Методичними рекомендаціями щодо складання плану-графіка проведення документальних перевірок суб'єктів господарювання, затвердженими Наказом ДПА України 11.10.2005 р. № 441. Він складається на підставі попереднього відбору платників податків для проведення комплексних документальних перевірок.

До плану перевірок суб'єктів господарювання - юридичних осіб, відбираються підприємства, що ведуть фінансово-господарську діяльність, повинні сплачувати податки та в АРМі «Облік платників» мають ознаку стану платника «0» – діючий платник.

Попередньо, на рівні ДПА України, проводиться відбір суб'єктів господарювання І групи – основні підприємства-виробники та II групи – пов’язані особи основних підприємств-виробників, філії, обслуговуючі та допоміжні виробництва, які не є юридичними особами та підпорядковані підприємствам-виробникам.

Переліки відібраних до перевірки підприємств направляються до ДПА в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві й Севастополі для аналізу та визначення платників податків для включення до плану.

Поряд з цим за наслідками роботи інформаційно-аналітичних підрозділів та іншої інформації, актів перевірок минулих років підприємств І і II груп (як комплексних, так і перевірок з окремих питань, а також перевірок у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків) визначається III група суб'єктів господарювання – найбільші контрагенти, через які здійснюються товарно-грошові операції (включаючи посередницькі структури, експортерів та імпортерів, інші підприємства - юридичні особи), в тому числі ті, які знаходяться на обліку в інших органах ДПС.

Доповнені таким чином переліки підприємств I і II груп підприємствами III групи направляються до ДПА України, де проводяться їх аналіз, коригування та групування в розрізі регіонів.

Уточнені переліки підприємств І, II і III груп направляються до ДПА в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві й Севастополі для включення до проекту плану. Відібрані таким чином суб'єкти господарювання, в тому числі ті, які знаходяться на обліку в інших державних податкових органах, підлягають обов'язковому включенню до планів-графіків.

План-графік проведення перевірок суб'єктів господарювання Державної податкової адміністрації України складається з трьох розділів. Перший розділ – «Планові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання - юридичних осіб» поділяється на підрозділи А, Б та В. До підрозділу «А» включаються платники податків, які мають значні валові доходи, а також підприємства, пов'язані з ними юридично та (або) через здійснення фінансово-господарських операцій.

Платники податків, які мають значні валові доходи, розподіляються на такі групи:

ü I група – основні підприємства-виробники;

ü II група – пов'язані особи основних підприємств, філії, обслуговуючі і допоміжні виробництва, які не є юридичними особами, але підпорядковані основним виробникам;

ü III група – найбільші контрагенти, через які здійснюються товарно-грошові операції (включаючи посередницькі структури, експортерів, імпортерів, інші підприємства - юридичні особи), в тому числі в інших регіонах.

Основні підприємства-виробники відбираються для ДПА в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській областях та м. Києві з обсягами валових доходів понад 200 млн. грн., для ДПА в Автономній Республіці Крим, Волинській, Київській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській областях – понад 100 млн. грн., для інших ДПА – понад 50 млн. грн.

Першочергово включаються до плану підприємства:

1) залежно від задекларованого ними податкового навантаження з податку на прибуток, а саме:

– до 1 відсотка;

– від 1 до 3 відсотків;

– більше 3 відсотків;

Податкове навантаження з податку на прибуток () визначається за формулою

 

де – сума нарахованого податку на прибуток;

– сума валового доходу.

При цьому сума нарахованого податку на прибуток визначається за даними Декларації з податку на прибуток за 9 місяців року, що передує року, на який проводиться планування, а для II, III, IV кварталів – за даними Декларації з податку на прибуток за рік, який передує року, на який проводиться планування;

2) якщо сума нарахованого до сплати податку на додану вартість має нульове або від’ємне значення.

До підрозділу «Б» включаються підприємства, які заявили бюджетне відшкодування податку на додану вартість, відшкодування якого проведено за результатами невиїзних (камеральних) перевірок після 01.07.2005 року.

Правомірність бюджетного відшкодування податку на додану вартість, рішення щодо якого прийнято за результатами документальної невиїзної (камеральної) перевірки, підтверджується щорічною плановою документальною перевіркою.

Джерелом інформації є дані особових рахунків платника податку на додану вартість щодо відшкодування сум ПДВ з бюджету за результатами документальних невиїзних (камеральних) перевірок.

Першочерговість включення до плану визначається залежно від розміру загальної суми відшкодованої з бюджету суми ПДВ, а саме:

- 10 млн. грн. і більше;

- від 5 до 10 млн. грн.;

- від 1 до 5 млн. грн.;

- до 1 млн. грн.

До підрозділу «В» включаються інші суб'єкти господарювання, які не ввійшли до підрозділів А та Б.

Перевірки основних виробників, їх пов'язаних осіб і контрагентів розпочинаються одночасно на початку місяця, на який вони заплановані.

Другий розділ – «Планові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності банківських та інших фінансових установ» поділяється на підрозділи:

I. Банківські установи.

II. Страхові установи.

III. Торговці цінними паперами.

IV. Інші фінансові установи.

Банківські установи, відібрані до І підрозділу поділяються на групи:

1. Юридичні особи.

2. Філії.

Група «Юридичні особи», у свою чергу, розподіляється відповідно на І та II категорії:

- Банківські установи І категорії – із річним обсягом валових доходів не менше 200 млн. грн.

- Банківські установи II категорії – із річним обсягом валових доходів менше 200 млн. грн.

При плануванні на І квартал використовується інформація про вказані вище показники, які за 9 місяців року, що передує плануванню, перевищують 150 млн. грн. (для банківських установ І категорії) і менші 150 млн. грн. (для банківських установ II категорії).

При плануванні на II, III та IV квартали використовується інформація про вказані вище показники станом на початок року.

Інші фінансові установи (підрозділи II, III, IV) також поділяються на групи:

1. Юридичні особи.

2. Філії.

Група «Юридичні особи» зазначених підрозділів, у свою чергу, розподіляється на три категорії: великі, середні та малі підприємства.

Відбір до категорій здійснюється аналогічно відбору суб'єктів підприємницької діяльності для перевірки.

План перевірок по розділу II складається аналогічно плану по підрозділу А розділу І.

Під час відбору фінансових установ за ініціативою ДПА в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі використовуються також і наступні критерії:

1) наявність збитків за останній звітний рік;

2) наявність інформації про участь у схемах мінімізації або ухилення від сплати податків та відтоку валютних коштів за межі України.

Обов'язковому включенню до плану-графіка проведення документальних перевірок суб'єктів підприємницької діяльності підлягають установи, які декларують податкове навантаження менше 1 відсотка.

За третій розділ – «Планові виїзні перевірки суб'єктів господарювання - фізичних осіб» відповідальними є підрозділи оподаткування фізичних осіб.

При відборі суб'єктів господарювання - фізичних осіб використовується інформація наявних АІС та АРМів органів державної податкової служби, зокрема:

– АРМ «Пошук», АРМ «Облік платників», АРМ «Бест - Звіт», АРМ ТАХ «Облік податків та платежів», АРМ «Аудит», АС АБПР Автоматизована система роботи з податковими ризиками першого рівня», АРМ «Облік фізичних осіб», АРМ «Митниця», АРМ «Касові апарати», АІС «Розширений пошук у схемах, що використовуються суб'єктами господарювання з метою мінімізації об'єктів оподаткування та ухилення від сплати податків»;

– дані органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання, які свідчать про отримання доходів та здійснення фізичними особами фінансово-господарської діяльності;

– інша інформація, отримана із зовнішніх і внутрішніх джерел.

При формуванні плану першочергово включаються до перевірок громадяни-підприємці, які:

– - отримали валовий дохід за попередній рік та/або у звітному році на час складання плану-графіка більш ніж 10 млн. грн.;

– - мають рівень податкового навантаження менше 0,48 відсотка;

При цьому податкове навантаження визначають за формулою

 

де – середньомісячна сума податку з доходів фізичних осіб, яка підлягає сплаті за результатами здійснення господарської діяльності за період з початку року до останнього звітного періоду або за попередній календарний рік (залежно від того, в якому періоді податкове навантаження менше, ніж критерій відбору), який передує складанню плану-графіка;

– середньомісячний валовий дохід, отриманий від здійснення господарської діяльності за період з початку року до останнього звітного періоду (залежно від того, в якому періоді податкове навантаження менше, ніж критерій відбору), який передує складанню плану-графіка.

– використовують найману працю (кількість працюючих більше ніж 5 осіб);

– мають декілька стаціонарних об'єктів торгівлі або пунктів надання послуг, проте декларують доходи з нульовим значенням та сплачують незначні суми податків;

– здійснюють сумнівні або значні фінансово-господарські операції;

– у схемі фінансових взаємовідносин виступає суб'єкт господарювання - фізична особа та підприємство, керівником або засновником якого є такий підприємець;

– надали декларації про отримані доходи з нульовим значенням;

– займаються зовнішньоекономічною діяльністю;

– мають суми до відшкодування ПДВ за попередній рік більш ніж 5 тис. гривень;

– постійно декларують від'ємне значення суми податкових зобов'язань по ПДВ;

– мають від'ємне значення відхилення (в два та більше разів) між сумою сплачених податків шляхом придбання торгового патенту і податком, обрахованим з фактично задекларованого доходу;

– проводять діяльність на ринку паливно-мастильних матеріалів;

– здійснюють операції з зерновою продукцією;

– надають юридичні та транспортні послуги;

– проводять артистичну та спортивну діяльність, займаються організацією масових концертних видовищ;

– виконують операції з цінними паперами;

– проводять операції з рухомим та нерухомим майном;

– мали стосунки з сумнівними фірмами.

З метою включення до плану перевірки правильності нарахування та перерахування податку з доходів фізичних осіб платники податків поділяються на дві групи:

– юридичні особи всіх форм власності (враховуючи план виїзних перевірок юридичних осіб);

– фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності залежно від валового доходу та платники єдиного податку, що зареєстровані як платники ПДВ.

Першочергово до плану виїзних перевірок включаються юридичні особи, які мають широкі можливості щодо виплати додаткових та специфічних видів доходів (комерційні банки, страхові компанії, акціонерні товариства та суб'єкти господарювання, які безпосередньо пов'язані з організацією масових концертних видовищ, здійснюють концертну та спортивну діяльність, а також проводять різного роду розіграші лотерей, призів, подарунків тощо).

Насамперед здійснюється відбір підприємств, які протягом двох останніх років нерівномірно перераховували податок з доходів фізичних осіб або не перераховували його взагалі.

Фізичні особи поділяються на три групи. Критерієм розподілу платників - фізичних осіб на групи та підгрупи є дані Декларації про отримані доходи .від підприємницької діяльності, інші доходи громадян (код бюджетної класифікації 11010200), Звіту суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи та дані податкових декларацій з податку на додану вартість за минулий рік:

Група 1. Великі платники податків (валовий дохід понад 500 тис. грн.), які:

1) декларують нульові значення річного чистого доходу;

2) декларують позитивні суми річного чистого доходу.

Група 2. Середні платники податків (валовий дохід від 50 до 500 тис. грн.), які:

1) декларують нульові значення річного чистого доходу;

2) сума річного чистого доходу яких становить 50 тис. грн. і більше;

3) сума річного чистого доходу яких становить менше50 тис. грн.;

4) платники єдиного податку, які зареєстровані як платники ПДВ.

Група 3. Малі платники податків (валовий дохід до 50 тис. грн.), які:

1) декларують нульові значення річного чистого доходу;

2) сума річного чистого доходу яких становить 10 тис. грн. і більше;

3) сума річного чистого доходу яких становить менше 10 тис . грн.;

4) платники єдиного податку, які зареєстровані як платники ПДВ.


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Організація і проведення спортивних походів
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. IV. План навчального процесу.
  6. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  7. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  8. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  9. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  10. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  11. Адміністративний примус застосовують на основі адміністративно-процесуальних норм.
  12. Активний та пасивний типи адаптаційного процесу.




Переглядів: 688

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні вимоги проведення податкових перевірок | Оформлення результатів податкових перевірок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.