Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимоги до робіт із застосуванням переносних електрич- них світильників.

 

Переносні ручні електричні світильники (далі за текстом - «світильники») повинні мати рефлектор, захисну сітку, гачок для підвішування та шланговий провід з вилкою. Сітка повинна бути закріплена на рукоятці гвинтами або хомутами. Патрон повинен бути вбудований в корпус світильника так, щоб струмовідні частини патрона і цоколя лампи були недоступні для дотику. Вилки напругою 12 і 42 В не повинні па­сувати до розеток 127 і 220 В штепсельні розетки напругою 12 і 42 В повинні візуа­льно різнитися від розеток 127 і 220 В.

 

Для живлення світильників в особливо небезпечних приміщеннях і у примі­щеннях з підвищеною небезпекою слід застосовувати напругу не вище 12 і 42 В відповідно.

 

Для підключення до електромережі електросвітильників слід застосовувати гнуч­кий провід з пластмасовою або умовою ізоляцієїо в полівінілхлоридній або гумовій оболонці. Провід в місцях введення у світильник має бути захищений від витирання та перегинів. Переносні світильники слід зберігати у сухому приміщенні.

Під час видавання світильників відповідальні особи, які видають та приймають їх, зобов'язані переконатись у справності ламп, патронів, штепсельних вилок, проводів і т.ін.

Якщо під час роботи виявиться несправність електролампи, проводу або транс­форматора, то їх необхідно замінити справними, спочатку відімкнувши від електро­мережі. Ремонт світильників повинні виконувати електротехнічні працівники у майс­терні. У світильників, що експлуатуються, слід періодично, не рідше 1 разу на 6 міся­ців, проводити вимірювання опоруізоляції мегомметром на напругу 1000 В; в цьому рази опір ізоляції має бути не меншим ніж 0,5 МОм.

 

 

4.8.13. Вимоги до електрозварювальних робіт та обладнання.

 

Електрозварювальні роботи слід виконувати згідно з вимогами "Правил техніки безпеки і виробничої санітарії під час електрозварювальних робіт", Правил пожежної безпеки в Україні, а електрозварювальне обладнання має відповідати вимогам ПБЕ.

До електрозварювальних робіт допускаються робітники, не молодші 18 років, які пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та перевірку теоретичних знань і практичних навиків, знань інструкцій з охорони праці і мають кваліфікаційне посвід­чення з записом про допуск на виконання цих робіт, спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум) та щорічну перевірку знань з одержанням спеціального посвід­чення згідно з вимогами Правил пожежної безпеки в Україні. Працівники повинні бути проінструктовані про шкідливий вплив на зір та шкіру ультрафіолетових та інфрачер­воних променів! що виділяються під час електрозварювання.

Електрозварювальники повинні мати II групу з електробезпеки. Електрозеа-рювальники, яким надано право самостійного підключення зварювального облад­нання до електромереж, повинні мати III групу з електробезпеки.

 

Місця проведення електрозварювальних робіт можуть бути постійними чи тимча­совими. Площа окремого приміщення для електрозварювальних установок має бути не менше 10 м2, причому площа, вільна від обладнання та матеріалів, має бути не менше 3 м2 для кожного зварювального поста. Стіни кабіни мають бути заввишки 2м, зазор між стінкою і підлогою - 50 мм, а під час зварювання у середовищі захисних газів - 300 мм. У приміщенні для електрозварювальних установок слід передбачити достатні за ширеною проходи (не менше 0,8 м), які забезпечують зручність та безпеку виконання зварювальних робіт та доставки виробів до місця зварювання та назад. У разі виконання електрозварювальних робіт у виробничих приміщеннях робочі місця зварювальників мають бути відокремлені від інших робочих місць та проходів негорючими екранами (ширмами, щитами) з висотою не менше 1,8 м. Під час зварювання на відкритому повітрі такі огорожі слід ставити у випадку одночасної роботи декількох зварювальників поблизу один від одного та на дільницях інтенсивного руху людей. Над переносними і пересувними електрозварювальними установками, які застосовуються на відкритому повітрі, мають бути споруджені намети з негорючих матеріалів.

 

Приєднання зварювальних установок до електричної мережі провадиться тільки через комутаційні апарати. Як джерело живлення зварювальної дуги використовують одно- і багатопостові трансформатори, генератори і випрямлячі. Забороняється безпосереднє живлення зварювальної дуги від силової, освітлювальної та контактної мереж. Схема приєднання декількох джерел зварювального струму піц час роботи на одну зварювальну дугу має унеможливлювати виникнення між виробами та електродом напруги, що перевищує найбільшу напругу холостого ходу одного із джерел зварювального струму. Напруга холостого ходу джерел струму для дугового зварювання в разі нормальної напруги мережі не повинна перевищувати:

80 В - для джерел змінного струму ручного дугового та напівавтоматичного зварювання;

140 В - для джерел змінного струму автоматичного зварювання; 100 В - для джерел постійного струму. Одно- та багатопостові зварювальні установки повинні бути захищені запобіжниками чи автоматичними вимикачами з боку живильної мережі. Установки для ручного зварювання повинні бути оснащені покажчиком значення зварювального струму (амперметром або шкалою на регуляторі струму). Багатопостові зварювальні агрегати крім захисту з боку живильної мережі повинні також мати і автоматичний вимикач чи контактор (для підключення джерела струму до розподільчої цехової мережі) у загальному проводі зварювального кола та запобіжника на кожному проводі до зва^вальйого пьста.

Електрозварювальну установку на весь час роботи заземлюють. Заземлення здійснюється через спеціальний болт, що має бути на корпусі установки. Крім того, заземлюється той затискач вторинної обмотки зварювального трансформатора, до якого приєднується провідник, що йде до виробу (зворотній дріт). Заземлення електрозварювальних установок слід виконувати до їх підключення до мережі і збері­гати до вимиканняння від мережі.

Проводи, підключені до зварювального апарата та іншого обладнання, а також у місцях зварювальних робіт, повинні бути надійно ізольовані, а в необхідних місцях -захищені від дії висошї температури, механічних пошкоджень та хімічної дії'.

Довжина первинного кола між пунктом живлення і пересувною зварювальною установкою має бути не більше 10 м.

Приєднання і вимикання від мережі зварювальних установок, а також нагляд за їх справним^єтаном в процесі роботи здійснює електротехнічний персонал

Перед початком електрозварювальних робіт необхідно зовнішнім оглядом пе­ревірити справність ізоляції зварювальних проводів та електродотримачів, а та­кож надійність з'єднання усіх контактів.

Забороняється: користування електродотримачами у яких порушена ізоляція держаків, а також застосування саморобних електродотримачів; Струмовідні частини електродотримача мають бути ізольовані, крім того, має бути забезпечений захист від випадкового дотику до них рук зварювальника чи виробу, що зварюється. Різниця температур зовнішньої поверхні руків'я і навколиш-нього повітря на ділянці, що охоп­люється рукою зварювальника за номінального режиму роботи електродо-тримача, має бути не більше 40ºС. Допускається застосовувати для зварювання постійним струмом електродотримачі з електричною ізоляцією тільки рукоятки. В цьому разі її конструкція повинна виключати шжливість створення струмовідних містків між зов­нішньою поверхнею рукоятки та деталями електродотримача, що перебувають під напругою, та безпосереднього контакту зі струмовідними деталями під час охоплення рукоятки. На електродотримачі має бути попереджувальний напис «Застосовувати лише для постійного струму».

 

Ремонт зварювальних установок слід виковувати тільки після зняття напруги. Оглядання та чищення зварювальної установки та її пускової апаратури слід прова­диш не рідше 1 разу на місяць. Опір ізоляції обмоток зварювальних трансформато­рів та перетворювачів струму слід вимірювати після усік видів ремонту, але не рідше 1 разу на 12 місяців. Результати вимірювання опору ізоляції та випробування ізоляції зварювальних трансформаторів та леретворювачів струму особа, яка проводила ви­мінювання чи випробування, повинна заносити у «Журнал обліку, перевірки та ви­пробувань електроінструмента». На корпусі зварювального трансформатора чи пе­ретворювача слід зазначити інвентарний номер, дату наступного вимірювання опору ізоляції та належність до цеху (дільниці та ін.).

 

Під час ручного зварювання всередині ємкості та зварювання великогабаритних виробів слід застосовувати переносне місцеве відсмоктувальне устаткування, осна­щене пристроями для швидкого та надійного закріплення поблизу зони зварювання.

Для виконання зварювальних робіт всередині барабанів котлів та інших резерву­арів і підземних споруд має бути призначено не менше 3 працівників, із яких двоє є наглядачами, повинні перебувати поза резервуаром (спорудою), біля люка (лаза) і страхувати зварювальника за допомогою рятувальної мотузки, закріпленої за його запобіжний пасок. Наглядачі не мають права відходити від люка резервуара чи під­земної споруди доти, поки у резервуарі перебуває зварювальник. Другий кінець ряту­вальної мотузки має бути протягом усього часу виконання робіт у руках наглядача назовні. За необхідності спуску до постраждалого, один із наглядачів має одягти шланговий протигаз та рятувальний пасок і передати кінець від рятувального каната наглядачу, який залишився зовні.

Зварювання в замкнених та важкодоступних просторах слід виконувати з до­триманням таких умов:

наявності люків для прокладання комунікацій та евакуації працівників;

безперервної роботи системи місцевої витяжної вентиляції та устаткувань (повіт-роприймачів та ін.), які видаляють шкідливі речовини в повітрі, до гранично допусти­мих концентрацій та підтримують вміст кисню в замкнених та важкодоступних прос­торах не менше 20% за об’ємом;

наявності у зварювальному обладнанні пристроїв припинення подавання захис­ного газу, у разі відключення чи зникнення напруги у зварювальному колі;

наявності обмежувача напруги холостого ходу під час ручного дугового зварю­вання змінним струмом.

Замкненими просторами (приміщеннями) вважаються простори, обмежені пове­рхнями, що мають люки (лази) з розмірами, що перешкоджують вільному та швидко­му руху через них працівника та обмежують вільний повітрообіг; важкодоступними просторами (приміщеннями) слід вважати такі, в яких через малі розміри ускладню­ється виконання робіт, а природний повітрообмін недостатній.)

Під час виконання робіт всередині газонебезпечних підземних споруд та резер­вуарів застосування рятувальних пасків і канатів обов'язково.

 

Під час електрозварювальних робіт зварювальний та його підручні повинні ко­ристуватись індивідуальними засобами захисту:

захисною каскою із струмонелровідних матеріалів. Каску слід зручно сполучувати а щитком, який служить для захисту обличчя та очей;

захисними окулярами з безкольоровим склом для оберігання очей від осколків та гарячого шлаку під час зачищення зварених швів молотком чи зубилом;

рукавицями, рукавицями з крагами або рукавичками з негорючих матеріалів з ни­зькою електропровідністю.

У рятувальних пасків мають бути наплічні ремені з боку спини з кільцем на їх пе­ретині для закріплення рятувального канату. Пасок слід підганяти так, щоб кільце розташовувалось не нижче лопаток. Забороняється застосування поясів без напліч­них ременів.

Електрозварювальники, які працюють на висоті, повинні мати спеціальні сумки для електродів та металеві негорючі ящики для збору недогарків. У постійних та тим­часових місцях проведення електрозварювальних робіт мають бути встановлені ме­талеві ящики для збору недогарків. Розкидати недогарки забороняється.

Під час електрозварювальних робіт у вогких місцях зварювальник повинен стояти на настилі із сухих дощок або на діелектричному килимку.

Під час зварювальних робіт в умовах підвищеної небезпеки враження електрич­ним струмом (зварювання у резервуарах та ін.) електрозварювальники, крім спец­одягу, повинні забезпечуватись діелектричними рукавичками, галошами або килим­ками і у разі дотику до холодного металу - наколінниками та наплічниками.

Допускати до місця роботи сторонніх осіб забороняється.

У разі будь-якого відлучення з робочого місця зварювальник повинен вимикати зварювальний апарат. Пересувні джерела зварювального струму на час їх пересу­вання мають бути відключені від мережі.

Забороняється провадити електрозварювальні роботи під час дощу та снігопаду за відсутності намету над електрозварювальним обладнанням та робочим місцем електрозварювальника.

Особи, які виконують електрозварювання або присутні при цьому, за появи бо­лю в очах повинні негайно звернутися до лікаря.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. IV. ВИМОГИ ПРОФЕСIЇ ДО IНДИВIДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГIЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАХIВЦЯ
  9. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  10. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  11. Автоматизація проектних робіт
  12. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків




Переглядів: 6318

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимоги до робіт із застосуванням ручного електрифіко­ваного інструменту. | Вимоги до працівників.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.