Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Ініціаційні міфи

Ініціаційніміфи – міфи, що розповідають про обряд переходу хлопчиків (дівчаток) у іншу вікову та соціальну категорію. Це перехід від природного стану (дитини) до культурного стану (член спільноти). Пропп В.Я. Исторические корни волшебной сказки. Етапи ініціації в австралійців: підготовка місця «сакрального» для чоловіків й ініціантів; відмежування кандидатів від матерів і жінок; переведення їх до ізольованого табору, де вони вивчатимуть релігійні традиції племені; певні ритуальні дії, що проводяться над посвяченими: випробування й харчові заборони (позбавлення їжі, сну, обрізання, видалення зуба, тату, надрізи на шкірі, що дають шрами, бриття волосся тощо).

При ініціації воїнів проводяться військові випробування: Таціт розповідає про стародавніх германських воїнів берсерки (воїни у ведмежих (берк) сорочках (серк)), які магічно ототожнювалися з ведмедем і могли перетворюватися у вовка або ведмедя. Поводилися як хижі звірі, не стриглися й не голилися, поки не переможуть без зброї вовка або вепра й не вб’ють ворога. Не носили щитів і не боялися вогню й сталі. У козаків – характерники. Ініціація Кухуліна.

На найдавніших стадіях культури ініціація підлітків включала ряд ритуалів, у ході яких неофіт символічно повертався в материнське лоно (регресія, асоціація з первісним Хаосом), перетворювався в ембріон, щоб народитися заново. Ініціація рівносильна наступному народженню. Цю регресію в народів Індії зображають як пожирання ініціанта морським чудовиськом або великою рибою; потрапляння на той світ через колодязь, вхід у печеру тощо.

У шаманських розповідях ініціація знахаря включає екстатичне переживання, в ході якого ініціант з допомогою міфічних істот піднімається на небо або опускається в підземний світ. В австралійських, сибірських міфах він може або померти, а потім ожити й повернутися, або на тривалий час втратити свідомість, або стати навіженим і потім прийти в себе, або пережити видіння, як його вбивають, викидають всі нутрощі й наповнюють іншими чи зашивають в його тіло священне каміння.

Нове народження – це народження духовне, містичне, а не фізичне. Стадії ембріонального розвитку й народження ініціант повторює ритуально, символічно.

Сучасні ритуали: з метою психологічного й фізичного зцілення закопування людини в труні, щоб потім відкопати. В Індії таким чином у традиційній медицині проводиться омолоджування, відновлення здоров’я хворих. Тут маємо символіку нового народження. У китайській медицині – метод ембріонального дихання тай-цзи. В даосизмі досягнути блаженства, довголіття (безсмертя) – це вийти за межі часу й повернутися до первісної єдності, до стану Хаосу, який передував акту космогонічного творення. Будда навчив людей заново проникати в материнське лоно. Йога й буддизм позбавляють людину від страху жити в історичному часі й демонструють техніку «повернення назад», позбавлення від карми (перебування в часі), зцілення. В архаїчних культурах щоб зцілитися від часу, треба повернутися назад і злитися зпочатком світу.

Купання в киплячому казані – казковий мотив, у якому вже бачимо дигресію міфу.

У психоаналізі людину повертають до періоду раннього дитинства. За допомогою індивідуального повернення до початкового часу можна відродитися знову, знищивши спогади про ту першу катастрофу, яка спричинила випадіння з раю й пагубно вплинула на подальшу долю. А знищити спогади можна, лише згадавши їх. Це техніка мислення людей первісних суспільств: знання історії походження речі чи явища дає нам магічну силу впливу на неї, владу над ними.

Згадки про свої попередні втілення або попередні життя – містична практика, завдяки якій людина позбавляється карми й стає господарем свого життя. Будда мав абсолютну пам'ять – пам’ятав усі свої народження, Кришна також знав всі свої життя, йоги, мудреці, відуни – це всі ті, хто знає.

У шаманів є практика постійно відновлювати в пам’яті свої попередні історії, навіть трагічні кризи свого міфічного минулого.

 




Переглядів: 662

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Етіологічні міфи | Оплата праці: сутність, функції і загальна організація.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.