Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Документальне оформлення руху основних засобів та інших необоротних активів

Прийняття необоротних активів оформляється „Актом прийняття-передачі основних засобів” ф.ОЗ-1 (бюджет) та „Актом прийняття здавання відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів”, яка застосовується для прийняття-здавання об’єктів після капітального ремонту, реконструкції, модернізації. Також прийняття окремих предметів не­оборотних активів дозволяється безпосередньо на підставі документів, що ста­ли підставою для отримання цінностей (рахунків-фактур та ін.)

Вищевказана типова форма ф. ОЗ-1 (бюджет) застосовується і для оформлення прийняття-передачі основних засобів і складається на кожний окремий об’єкт активів, який надходить шляхом придбання або безоплатної передачі від інших організацій. На об’єкт, що був в експлуатації, робиться запис на суму зносу.

Основні засоби, що були отримані безоплатно як гуманітарна допомога, приймаються комісією, створеною наказом керівника установи, до складу якої обов’язково входить працівник бухгалтерії та представник вищої організації. Комісія складає акт, в якому зазначаються найменування, кількість і вартість отриманих матеріальних цінностей за ринковими вільними цінами на їх ана­логічні види. При отриманні необоротних активів, що були у користуванні, вказується процент їх зносу. Дані акту відображаються в бухгалтерському об­ліку. Одночасно присвоюється інвентарний номер встановленим порядком, про що робиться запис в акті прийняття цінностей. Інвентарний номер повинен зберігатися за інвентарним об’єктом на весь період.

При надходженні основних засобів в установу матеріально-відповідальна особа на документі постачальника або на акті прийняття розписується, під­тверджуючи тим самим факт одержання цих цінностей і прийняття їх на відповідальне зберігання.

Основні засоби в установах обліковуються за місцем їх зберігання (місце­знаходженням) та в бухгалтерії за інвентарними об’єктами.

За місцем зберігання всі основні засоби повинні перебувати на відпові­дальному зберіганні у матеріально відповідальних осіб, які призначаються на­казом керівника установи. З посадовими особами, які відповідають за збереже­ння основних засобів, укладається письмова угода про повну індивідуальну матеріальну відповідальність. У разі зміни відповідальної особи здійснюється інвентаризація основних засобів, які перебувають на її зберіганні, за порядком, передбаченим Державним казначейством України. Про результати інвентаризації складається акт прийняття-здавання, який затверджується керівником установи. Особи, відповідальні за збереження основних засобів, ведуть інвентарні списки ОЗ-11 дані яких повинні відповідати даним інвентарних карток, які ведуться в бухгалтерії.

Бюджетна установа може отримувати основні засоби безоплатно у формі гуманітарної допомоги або благодійних внесків.

Бухгалтерією та матеріально-відповідальними особами відображається надходження, переміщення та вибуття гуманітарної допомоги в облікових регістрах звичайним порядком, але окремо від матеріальних цінностей, придбаних установою за рахунок коштів загального фонду кошторису та інших коштів спеціального фонду.

Гуманітарна допомога — це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій, або натуральній формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертв, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв’язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема, внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних І та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров’я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб.

Облік основних засобів, отриманих бюджетною установою безоплатно як гуманітарна допомога, необхідно вести згідно з Законом України „Про гуманітарну допомогу” від 22.10.99 р., поста­новами Кабінету Міністрів України та Порядком бухгалтерського обліку та звітності в бюджетних установах гуманітарної допомоги, затвердженим наказом Головного управління Державного каз­начейства України за №113 від 10.12.99; р. і зареєстрованим Міністерством юстиції України 12.01.2000р. за №12/4233. 4679-19

При надходженні основних засобів у вигляді гуманітарної допомоги дебетується відповідний субрахунок рахунку 10 „Основні засоби” та кредитується субрахунок 401 „Фонд у необоротних активах за їх видами”.

У разі відсутності обліку щодо отримання та цільового використання гума­нітарної допомоги вона вважається використаною не за цільовим призначе­нням.

Окрім надходження гуманітарної допомоги, бюджетні установи можуть отримувати благодійні внески..

Благодійні внески можуть надаватися у грошовій формі, а також у вигляді товарів, робіт, послуг за напрямами видатків, визначеними благодійником.

Бухгалтерський облік благодійних внесків ведеться відповідно до порядку бухгалтерського обліку та звітності в бюджетних установах гуманітарної допо­моги.

Для аналітичного обліку основних засобів застосовуються інвентарні картки обліку основних засобів таких форм:

- ОЗ-6 (бюджет) для обліку будівель, споруд, пере­давальних пристроїв, робочих силових машин і обладнання, автоматизованих ліній, транспортних засобів, вимірювальних приладів і регулювальних при­строїв, лабораторного обладнання, виробничого і господарського інвентарю та інших об'єктів основних засобів. Інвентарна картка відкривається в бухгалте­рії на кожний об’єкт, заповнюється на підставі акта прийняття-передачі основ­них засобів (типова форма 03-1 (бюджет), накладних, технічної та іншої супровідної документації. У картці подається коротка індивідуальна характе­ристика об’єкта. Записи в картку про роботи, проведені по добудові, дооблад­нанню, реконструкції, модернізації і капітальному ремонту існуючого об’єкта, вносяться на підставі акта прийняття-передачі відремонтованих, реконструйо­ваних і модернізованих об’єктів (типова форма 03-2 (бюджет). У короткій індивідуальній характеристиці об’єкта, який обліковується на даній інвентар­ній картці, повинні бути названі два-три найважливіші для нього якісні по­казники, що не дублюють показників супровідної технічної документації. При переміщенні основних засобів всередині установи робиться запис на зворотному боці картки. У разі неможливості внести в дану інвентарну картку всі якісні і кількісні зміни характеристики об’єкта, що сталися внаслідок його ре­конструкції чи модернізації, її доповнюють новою. Стару інвентарну картку зберігають як довідковий документ (в ній робиться позначка про відкриття но­вої картки).

- Форма 03-8 (бюджет) ”Інвентарна картка обліку основних засобів в бю­джетних установах (для тварин і багаторічних насаджень)”, яка застосовується для індивідуального обліку робочої, продуктивної і племінної худоби, а також , для обліку багаторічних насаджень і капітальних витрат на поліпшення земель (без споруд). Інвентарна картка ведеться бухгалтерією в одному примірнику. Коротка індивідуальна характеристика тварин обмежується зазначенням даних про їх вік, масть, кличку, основну прикмету, тавро, породу, вказаних в зоотехнічнічній документації. Характеристика багаторічних насаджень дається за кількістю висаджених одиниць і розміром займаної ними площі.

- Форма 03-9 (бюджет) „Інвентарна картка групового обліку основних засобів в бюджетних установах”, яка застосовується для групового обліку однотипних об'єктів основних засобів, що мають однакове призначення, однакову технічну характеристику і вартість. Картки ведуться матеріально-відповідальними особами. У картках групового обліку основних засобів слід враховувати однотипні інструменти, столовий і кухонний інвентар, бібліотечні фонди, сценічно-постановочні засоби. Записи в цих картках робляться окремо на кожний предмет, із зазначенням його інвентарного номера та суми вартості. Масовий інвентар (парти, інструмент та інші предмети) можна записувати загальними сумами, вказуючи кількість одиниць та їх інвентарні номери. Для сценічно-постановочних засобів картки відкриваються на матеріально відповідальних осіб і ведуться за предметами однакового найменування, бли­зьких за розмірами, якістю матеріалу і ціною. Записи в картках здійснюються в кількісному і сумарному виразі. Для обліку бібліотечних фондів відкри­вається одна картка. Облік провадиться тільки в вартісному виразі загальною сумою.

Кожному необоротному активу (крім білизни, постільних речей, одягу, взу­ття, бібліотечних фондів, малоцінних необоротних матеріальних активів, матеріалів довготривалого використання та таких, що мають специфічне призначення) присвоюється інвентарний номер, який має вісім знаків. Перші три знаки означають номер субрахунку, четвертий- підгрупу і останні чотири знаки - порядковий номер предмета у підгрупі. Для тих субрахунків, для яких не виділені підгрупи, четвертий знак позначається нулем.

Інвентарний номер зазначається на жетоні, який прикріпляється до об’єкта, позначається фарбою на об’єкті, або проставляється іншим способом.

Якщо інвентарний об'єкт є складним і включає ті чи інші відокремлені еле­менти, що становлять разом з ним одне ціле, на кожному такому елементі повинен бути зазначений той самий інвентарний номер, що й на основному об'єкті.

Для білизни, постільних речей, одягу, взуття та малоцінних необоротних матеріальних активів встановлюються номенклатурні номери, які мають сім знаків. Перші три знаки означають субрахунок, четвертий - підгрупу і три останні знаки - порядковий номер предмета у підгрупі. При цьому предметам одного найменування, якості матеріалу та ціни встановлюється один номен­клатурний номер. Предмети маркіруються спеціальним штампом незмиваною фарбою. Штамп повинен мати найменування установи, а при здачі предметів в експлуатацію - додатково зазначати рік і місяць видачі.

Жетони та маркірувальні штампи ставляться на такому місці, щоб це не псувало зовнішнього вигляду предмета. У випадку змивання маркування — воно періодично поновлюється.

Матеріально відповідальні особи несуть відповідальність за надходження в експлуатацію не маркірованої білизни, постільних речей та інших матері­альних цінностей за порядком, встановленим чинним законодавством.

Інвентарні та номенклатурні номери, присвоєні об’єкту необоротних ак­тивів, зберігаються за ним на весь період перебування їх в даній установі. Номери інвентарних об’єктів, які вибули чи ліквідовані, не повинні присво­юватись іншим об’єктам, що заново надійшли протягом трьох років.

Форма 03-10 (бюджет) ”Опис інвентарних картjк з обліку основних за­собів”, що застосовується для реєстрації інвентарних карток, які відкрива­ються при здійсненні аналітичного обліку основних засобів. Опис складають в одному примірнику в бухгалтерії з метою контролю за зберіганням інвентарних карток. Записи ведуться в розрізі класифікаційних груп основних засобів.

Форма 03-11 (бюджет) ”Інвентарний список основних засобів”, яка за­стосовується в місці розташування (експлуатації) об’єктів основних засобів для пооб’єктного обліку матеріально-відповідальними особами. Дані пооб’єктного обліку основних засобів за їх місцезнаходженням (експлуатації) повинні бути тотожні записам в інвентарних картках обліку основних засобів, які ве­дуться в бухгалтерії.

Для своєчасного відображення введення в господарський оборот, використання, обліку, та вибуття окремих придбаних (створених) об'єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів їхній аналітичний облік бюджетні установи ведуть за типовими формами, які затверджені наказом МФУ від 22.11.2004 № 732 "Про затвердження типових форм первинного обліку об'єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів".

ХАРАКТЕРИСТИКА ТИПОВИХ ФОРМ З ОБЛІКУ ТА СПИСАННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ

1. Акт введення в господарський оборот об'єкта права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів т. ф. № НА-1

Застосовується установами та організаціями для оформлення операцій із введення в господарський оборот і використання окремих придбаних (створених) об'єктів права інтелектуальної власності. Оформляючи введення в господарський оборот об'єктів права інтелектуальної власності акт складається в одному примірнику на кожний окремий об'єкт приймальною комісією, призначеною наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого органу (посадової особи), який здійснює керівництво установою.

2.Інвентарна карта обліку об'єкта права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів т. ф. № НА-2

Застосовується для аналітичного обліку об'єктів права інтелектуальної власності, а також для аналітичного обліку групи однотипних за призначенням та умовами використання об'єктів, що надійшли в одному календарному місяці та одній відповідальній за їх використання особі. Інвентарна картка ведеться в бухгалтерії на кожний об'єкт чи групу об'єктів права інтелектуальної власності, заповнюється в одному примірнику на основі "Акта введення в господарський оборот об'єкта права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів" (типова форма № НА-1).

3. Акт вибуття (ліквідації) об'єкта права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів т. ф. № НА-3

Застосовується для оформлення вибуття об'єктів при їх списанні (ліквідації). Акт складається у двох примірниках комісією, призначеною наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого органу (посадової особи), який здійснює керівництво установою, підписується головою та членами комісії, особою, що була відповідальною за використання об'єкта права інтелектуальної власності, затверджується керівником установи.

4. Інвентарний опис об'єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів т. ф. № НА-4

Інвентаризаційний опис складається в одному примірнику для оформлення даних інвентаризації окремо за кожним місцезнаходженням об'єктів права інтелектуальної власності та за кожною особою, відповідальною за використання об'єктів права інтелектуальної власності. В інвентарний опис включається кожний окремий об'єкт права інтелектуальної власності.


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  3. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  4. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  5. Адміністративний арешт активів та його наслідки
  6. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
  7. Амортизація нематеріальних активів
  8. Амортизація нематеріальних активів
  9. Амортизація основних засобів
  10. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  11. Амортизація основних засобів.
  12. Амортизація основних фондів




Переглядів: 2565

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік надходження необоротних активів | Облік зносу основних засобів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.