Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Гра «Переможений-переможений».

Гра «переможець – переможений».

Той, хто всі конфлікти намагається вирішити з допомогою гри «Переможець – переможений», ризикує втратити відчуття реальності і погано передбачає можливі наслідки. Мова йде про те, як бути з переможеними. При звільненні працівника або при переведенні його в інший, малозначний відділ цієї ж фірми, партнер по конфлікту вибуває з гри, але його роль можуть взяти на себе інші особи з найближчого оточення. Якщо переможений стає безпосереднім підлеглим переможця, то цілком зрозуміло, що він просто накопичує сили для нового витка конфлікту.

Багато конфліктів переростають в ситуації на зразок «Переможений-переможений». Обидві сторони потрапляють у стан, який набагато гірший, ніж до конфлікту, ні одна з них не може здобути перемогу, всі залишаються ні з чим. Думка про те, що хоч і мені погано, супернику приходиться ще гірше, є слабкою втіхою.

Звичайно, ніхто з самого початку конфлікту не має бажання використовувати модель «переможений-переможений». Це, найшвидше неочікуваний результат цілої послідовності дрібних сутичок. Ситуація так ускладнюється, що кожна зі сторін готова «загинути», але і суперника затягнути за собою в трясовину. Нерідко – для великого задоволення деяких нейтральних колег!

Щоб не довести справу до повного провалу, необхідно звернутися до двох засобів:

Делегування повноважень. Знайти вихід із конфліктної ситуації доручаться іншим особам. Ними можуть бути: третейські судді, суди витої інстанції,комітети примиренця, експерти,консультанти. Характерно, що сторони, які конфліктують, вважають себе нездатними самостійно знайти вихід з конфліктної ситуації. Незважаючи на те, що повноваження на вирішення конфлікту передається іншим, боротьба продовжується, тільки в іншій формі. Лише в окремих випадках обидві сторони бувають задоволені втручанням третейських суддів. Якщо одна із сторін відчуває себе більш впевненішою, починається новий раунд конфлікту.

Компроміс. Обидві сторони йдуть на поступки і домовляються про перемир’я. Вони знають, що після невеликого від термінування або навіть в будь-який момент конфлікт може виникнути знову. Але обидві сторони знають, що якби не було перемир’я, вони понести б значні втрати.

Гра «Переможець – переможець»

Модель гри «Переможець – переможець»розпочинається, як правило, тоді коли всі інші спроби розв’язати конфлікт зазнають невдачі. Конфлікти, за яких вимоги або твердження обидвох сторін правильні і одночасно існує тісний взаємозв’язок між їх інтересами, можуть бути розв’язані на конструктивній основі. Необхідно володіти, крім того, у певній мірі творчого уявою, щоб запропонувати привабливі варіанти вирішення проблеми: обидві сторони одночасно і сумісно повинні взяти участь у процесі пошуку альтернатив. Таким чином, прийнятне рішення буде результатом роботи обох конфліктуючих сторін.

 

Резюме

1. Конфлікти є невід’ємною складовою частиною нашого життя.

2. Слід розрізняти конфлікти, корені яких лежать у ділових відносинах, і ті, які називається «особистими».

3. Завдяки конфліктам відбуваються зміни, організація застарілих структур, усуваються недоліки.

4. Прояву конфлікту передує цілий ряд причин виробничого та особистого характер.

5. Для ефективного управління конфліктом необхідний глибокий аналіз дій його учасників т зацікавлених осіб.

6. Будучи учасником конфлікту, менеджер повинен визначити, на якій фазі конфлікту він перебуває: відступ, боротьба, делегування, компроміс або угода, і яким може бути результат: «переможець-переможений», «переможений-переможець», «переможений-переможений», «переможець-переможець».

Питання для самоконтролю

1. Що таке конфлікт?

2. Якими є складові структури конфлікту?

3. Назвіть етапи та функції конфлікту?

4. Які є види конфлікту?

5. Різниця в поглядах на конфлікт представників «школи наукового управління», «доктрини людських стосунків» та «сучасної школи менеджменту»?

6. Які причини виникнення конфлікту?

7. В чому суть аналізу дій учасників конфлікту?

 

 




Переглядів: 824

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Моделі конфліктних ситуацій | Витрати праці в управлінні підприємством, їх класифікація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.