Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розетка з вказувачем робочого стану

Розетка з виштовхувачем вилки

Розетка з таймером

Поруч з розеткою встановлюється програмований таймер. З його допомогою можно задати час включенняя і виключення приладу, під’єднаного до цієї розетки.

Розетка з катапультою венгерскої фірми <Продакс> (Рrodax). В куточку розетки є кнопка, при натисканні на яку спрацьовує <катапульта>, і вилка виштовхується з розетки без зусиль.

Ця розетка оснащена спеціальним індикатором (лампочкою), яка вказує наявність чи відсутність напруги в мережі.

Патрони. Різьбові патрони використовуються при підключенні до електромережі освітлювальних ламп розжарювання, а також пробкових запобіжників. Різьбові патрони представляють собою корпус, виготовлений з кераміки чи пластмаси, в якому є вкладиш і різьбова гільза. На вкладиші є бокові і центральні контакти. Патрони бувають декількох типів: підвісні, стелеві і настінні. Розміри: Р-14 — для ламп потужністю до 40 Вт, Р-27 для ламп потужністю від 150 до 300 Вт, Р-40 — від 300 до 1000 Вт, а також ДРЛ.

За матеріалом корпусу є фарфорові і карболітові, а також можуть бути з’єднані в світильником в одне ціле (світильники ПГ, настінні фарфорові, підвісні скляні). Основним елементом патрона є вкладиш, на якому розміщено 2 контакти — центральний, який приєднується до цоколя лампи, і бокові, які здійснюють контакт з гвинтовою поверхнею лампи. Раніше використовувалися патрони з різьбовими контактами (як в патроні Р40), але через небезпеку обслуговування їх зняли з виробництва. Фарфорові патрони при тріщинах в будь-якому місці замінюються. Розкручується фарфоровий патрон дуже обережно, тому що при високих температурах в фарфорі “закушується” різьба і при сильному ривку або значному прикладенні сили може нижня частина або розлетітись на шматки, або розкрутитись з розлітанням дрібних скалок фарфору, які можуть пошкодити очі або поранити руки.

Незважаючи на всі відмінності у будові патронів, найпоширеніші несправності однакові:

—підгоряння центрального контакту на вкладиші. Причиною може бути недостатній контакт з лампою (потрібно підігнути вверх),

— підгоряння на під’єднувальних пластинах,

— тріщини і підгоряння корпусу, випадання гвинтової гільзи, ослаблення з’єднання з верхньою контактною пластиною (підтягнути гвинт), використання лампи більшої потужності, ніж дозволяє патрон, вологість і окислення контакту.

—Підгоряння бокових контактів: поганий контакт з гвинтовою поверхнею лампи, окислення.

— Мигання лампи в патроні: ослаблені гвинтові зажими на під’єднанні живлячих проводів.

ЗАМІНА ВИЛКИ

Всякий електроприлад починається з електричної вилки або просто штепселя. Існують розбірні і нерозбірні штепселі. Одна з конструкцій розбірної штепсельної вилки складається з контактних ніжок, які скріпляють в пластмасовому корпусі. Корпус складається з двох половинок, що скріпляють гвинтом і гайкою. Усередині корпусу закріплена частина контактних ніжок вилки з приєднаними до них дротами

Заміна вилки на шнурі або установка вилки проводиться таким чином.

Спочатку зачищають ножем кінці дроту, що йде до вилки, пропаюють і роблять кілечка.

Відкручують гвинти на контактних ніжках вилки.

Прикручують гвинтами кінці дроту, закладені колечком, до контактних ніжок вилки.

Відкручують один гвинт скоби, прикріпленої до однієї половинки корпусу, і відводять скобу убік.

Кінці дроту з контактними ніжками вставляють в западини половинки корпусу з скобою, повертають скобу і притискують нею дріт. Закручують в отвір скоби гвинт.

Закрівають зібрану частину вилки іншою половинкою корпусу, вставляють в отвір корпусу гвинт і стягують конструкцію гайкою.

ЗАМІНА НЕРОЗБІРНОЇ ВИЛКИ

Нерозбірні штепселі є електричним шнуром з гуми або пластмаси, який відливають разом з вилкою. При виході з ладу нерозбірної вилки її відрізують, а приєднувальні кінці шнура після закладення петелькою приєднують до розбірного штепселя згідно вище викладеної методики.

Електрична штепсельна розетка служить для включення за допомогою штепсельних вилок переносних освітлювальних або сполучних шнурів різних електричних приладів. Електричні розетки і вилки для підключення до електричних побутових приладів складають групу виробів, звану електричними з'єднувачами: (раніше звані штепсельними). Штепсельні розетки встановлюються на висоті 50—90 см від підлоги. Забороняється ставити розетки поблизу заземлених нодопроводних і газових труб, батарей центрального опалення, раковин, газових і електричних плит. Розетки повинні знаходитися від цих пристроїв на відстані не менше 50 см.

При монтажі патрона спочатку відкручують верх патрона і виймають вкладиш. Після цього через отвір у версі патрона протягують проводи, на їх кінцях роблять кільця і прикручують до вкладишу. Останнім етапом є накручування на верх корпуса патрона. Дроти, що виходять з патрона, потрібно додатково проізолювати. В настільних лампах патрони іноді кріпляться за допомогою т.зв. ніпеля, що представляє собою тонку трубку з різьбою. Патрони іншого типу монтуються аналогічно.

Монтаж апаратів та пристроїв керування освітленням.

4.1. Особливості включення прохідних вимикачів.


Читайте також:

  1. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  2. Аналіз використання робочого часу на підприємстві
  3. Аналіз використання фонду робочого часу.
  4. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  5. Аналіз показників складу, структури й технічного стану основних фондів.
  6. Аналіз ризикованості підприємства на основі показників фінансового стану.
  7. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  8. АНаліЗ СТанУ ЗДОРОВ'Я ДІТеЙ І ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ
  9. Аналіз стану й оцінка рівня нормування праці
  10. Аналіз стану основних засобів
  11. Аналіз стану та проблем реалізації Болонського процесу в Україні за ключовими напрямками.
  12. Аналіз фінансового стану




Переглядів: 532

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розетки з захисними шторками | Призначення та застосування сенсора.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.