Отвори цих розеток захищені спеціальними захисними шторками, які відкриваються тільки при одночасному введенні пари металевих контактних штирків вилки в розетку. Захисні шторки бувають різні: одні відкриваються вверх, інші круговим рухом вилки, треті - тільки від певного зусилля і т.д.
Розетки для приміщень з підвищеною вологістю
Вода і електрика - речі несумісні. Тому в ідеалі краще не користуватися електроприладами в приміщеннях з підвищеною вологістю. А як же пральна машина, фен, електробритва? В такому випадку зверніть увагу на показник захисту електроприладів IP від води і пилу. Ці данні повинні бути вказані в інструкції або упаковці.
Показник захисту електроприладів IP складається з двох цифр. Перша показує захист від проникнення твердих частинок всередину конструкції розетки:
0 - захисту немає;
1 - розміром від 50 мм;
2 - розміром від 12 мм;
3 - розміром від 2,5 мм;
4 - розміром від 1 мм;
5 - захист від пилу;
6 - повний захист від пилу.
Друга показує захист від вологи:
0 - захисту нема;
1 - від вертикально падаючих крапель;
2 - від крапель води, падающих під кутом 15°;
3 - від бризок, падаючих під кутом до 60°;
4 - від бризок;
5 - від водяних струменів;
6 - від потужніх водяних струменів;
7 - від тимчасового занурення в воду;
8 - від тривалого занурення в воду.
Показника IP44 достатньо для установки розетки в ванній кімнаті або інших місцях з підвищеною вологістю. Щодо потужніх електроприладів, то для їх підключення краще всього використовувати розетки с УЗО (устройством захисного відключення)(ПЗВ).
Розетки з захисним відключенням
Розетки для установки на вулиці
Вона повинна працювати, незважаючи на перепади температури, дощ, сніг. Потрібна розетка з високим ступенем захисту (IP55) і з захисною кришкою.