Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Призначення та порядок користування захисними засобами.

24.2. Періодичність перевірки і норми діелектричної стійкості захисних засобів.

Загальні положення

Захисними засобами називають прилади, апарати й переносні пристосування, призначені для захисту персоналу, що працює в електротехнічних установках, від поразки електричним струмом, від дії електричної дуги й т. д.

Захисні засоби діляться на чотири групи

1) ізолюючі штанги, кліщі, інструмент із ізолюючими ручками, гумові рукавички, боти, калоші, що ізолюють підставки, гумові килимки й доріжки,

2) переносні покажчики напруги й струмовимірювальні кліщі,

3) переносні тимчасові захисні заземлення, огородження й
попереджувальні плакати,

4)захисні засоби від дії електричної дуги — захисні окуляри, брезентові рукавиці, протигази

Ізолюючі захисні засоби діляться на основні й додаткові

В основних захисних засобах ізоляція надійно витримує робочу напругу установки Застосовуючи ці захисні засоби, можна стосуватися струмоведучих частин, що перебувають під напругою

В установках будь-якої напруги основними захисними засобами є

а) ізолюючі штанги для оперативних вимірювальних й інших цілей,

б) ізолюючі кліщі для запобіжників

В установках низької напруги основними захисними ізолюючими засобами є

а) діелектричні рукавички й рукавиці,

б) монтерський інструмент із ізолюючими ручками

Додаткові захисні засоби самі по собі не можуть забезпечити безпеку від поразки електричним струмом і застосовуються додатково до основних засобів

В установках високої напруги додатковими захисними засобами є

а) діелектричні рукавички й рукавиці,

б) діелектричні боти,

в) гумові килимки й доріжки,

г) ізолюючі підставки

В установках низької напруги до захисних засобів, крім перерахованих вище, відносяться також гумові калоші

Основні захисні засоби повинні застосовуватися при всіх операціях разом з додатковими захисними засобами

Комплектування захисними засобамиелектротехнічних установок

На кожному поверсі розподільного пристрою (РУ) з постійним обслуговуючим персоналом повинен перебувати комплект захисних засобів

Рекомендуються проходи закритих РУ покривати гумовими доріжками, на кожній підстанції мати не менш двох комплектів протигазів

Розподільний пристрій високої напруги обов'язково повинне бути постачене ізолюючою штангою, що ізолює підставкою або ботами й кліщами, покажчиками напруги (не менш двох для кожного з наявній напрузі)

Для обслуговування цехових пускових пристроїв напругою 500 в і вище повинні видаватися гумові рукавички

Норми й строки випробування захисних засобів

Всі захисні засоби, прийняті в експлуатацію, повинні систематично контролюватися з метою перевірки їхнього стану.

Всі захисні засоби, що перебувають у вживанні й утримуються в запасі, повинні бути пронумеровані На кожному захисному ізолюючому засобі (покажчики напруги, струмовимірювальні кліщі) повинно бути поставлене клейм про проходження випробування

Перед кожним уживанням захисного засобу необхідно перевірити 1) його справність; 2) чи не минув строк періодичного випробування, 3) відповідність даного захисного засобу напрузі установки

  Періодичність і норми електричних випробувань захисних засобів  
  Найменування засобів Напруга установки Іспитова напруга, кв Тривалість, хв Струм витоку , ма Періодичність  
  Діелектричні рукавички Те ж Діелектричні боти   Висока Низька Будь-яка 2,5 15 7 2,5 7,5 1 раз в 6 міс. Те ж  
  Діелектричні калоші Гумові килимки й доріжки До 1000 в Понад 1000в 3,5 Протягува-нням зі швидкістю 2-3 м/с 2 15 1 раз в 2 роки  
  Те ж До 1000 в 2-3 м/сек Те ж  
Ізолюючі підставки Будь-яка _ 1раз в 3 роки
Монтерський інструмент із ізолюючими ручками Низька 1раз в 6 міс.
Покажчики напруги з неоновою лампою, що працюють від ємнісного струму          
властиво покажчик тримач До 10 кв (включно) 1 раз в 6 міс
Покажчики напруги з неоновою лампою, що працюють від ємнісного струму Від 10 до 35 кВ(включно)        
властиво покажчик тримач   1 раз у міс.
Трубки з опором (для фазування) 6 кВ 10 кВ (1,7 -2,4  
Струмовимірювальні кліщі До 10 кВ (включно) 1,4-1,7 раз у рік
                         

Ремонт і прокладання кабельної лінії

25.1. Призначення, будова і види кабелів.

25.2. Правила прокладання кабельної лінії в землі.

25.3. Правила прокладання повітряної лінії.

25.4. Ремонт кабельної і повітряної лінії.

25.5. Техніка безпеки при виконанні роботи.

Ремонт і прокладання кабельної лінії

Оболонки кабелю виготовляють зі свинцю, алюмінію, пластмаси і гуми.

(Рис. 60. Конструкція кабелю: 1 — нульова жила, 2 — струмоведучі жили, 3 — фазна ізоляція, 4 — поясна паперова ізоляція, 5 — внутрішня оболонка. 6 — подушка, 7 — броня, 8 — покрив)

Ізоляція забезпечує необхідну електричну міцність струмопровідних жил по відношенню одна до одної і до заземленої оболонки (землі). Застосовується паперова, гумова і пластмасова (полівінілхлоридна і поліетиленова) ізоляція.

Ізоляція, накладена на жилу кабелю, називається ізоляцією жили. Ізоляція, накладена поверх ізольованих скручених або паралельно покладених жил багатожильного кабелю, називається поясною. Паперова ізоляція кабелів просочується густими просочувальними складами (маслоканіфольними або електроізоляційними синтетичними).

Екрани застосовують для захисту зовнішніх ланцюгів від впливу електромагнітних полів струмів, що проходять по кабелі, і для забезпечення симетрії електричного поля навколо жил кабелю. Екрани виконують з алюмінієвої або мідної фольги.

Заповнювачі необхідні для усунення вільних проміжків між конструктивними елементами кабелю з метою герметизації, додання необхідної форми і механічної стійкості конструкції кабелю. Як заповнювачі застосовують джгути з паперових стрічок або кабельної пряжі, нитки з пластмаси або гуми.

Оболонки. Алюмінієва, свинцева, сталева гофрована, пластмасова і гумова негорюча (найритова) оболонки кабелю охороняють внутрішні елементикабелю від руйнування вологою, кислотами, газами іт.п.

Захисні покриви. Тому що оболонки кабелів можуть ушкоджуватися і навіть руйнуватися від хімічних і механічних впливів, їх покривають захисними покривами. Захисні покриви охороняють оболонки кабелю від зовнішніх впливів (корозії, механічних ушкоджень). До них відносяться подушка, бронепокров і зовнішній покрив. У залежності від конструкції кабелю застосовують один, два або три захисних покриви.

Подушка накладається на екран або оболонку для їхнього захисту від корозії й ушкодження стрічками або дротами броні. Подушка виконується із шарів просоченої кабельної пряжі, полівінілхлорндних, поліамідних і інших рівноцінних стрічок, бітумного складу або бітуму.

Для захисту від механічних ушкоджень оболонки кабелів обмотують у залежності від умов експлуатації сталевою стрічковою або дротовою бронею. Дротову броню виконують із круглих або плоских проводок. Броня з плоских сталевих стрічок захищає кабелі тільки від механічних ушкоджень. Броня зі сталевих дротів крім цього сприймає також і розтяжні зусилля. Ці зусилля виникають у кабелях при вертикальній прокладці кабелів на велику висоту або по крутонахилених трасах.

Для запобігання пошкодження броні кабелів від корозії її покривають зовнішнім покривом, виконаним із шару кабельної або скляної пряжі, просоченої бітумним складом, а в деяких конструкціях поверх шарів пряжі і бітуму накладають випресований полівінілхлоридний або поліетиленовий шланг.

Сталеві стрічки (броню) використовують у кабелях, що прокладаються в умовах можливих механічних ушкоджень. Сталеві стрічки шириною 10—60 мм і товщиною 0,3; 0,5; 0,8 мм покривають кабелі в два шари з перекриттям 25—33%. Сталеву стрічку попередньо оцинковують або покривають із двох сторін бітумом.

Для захисту оболонки кабелю від ушкодження на поверхню оболонки іноді накладають шар волокнистих матеріалів. Такий же шар накладають на поверхню броні, охороняючи її від корозії і пом'якшуючи механічні навантаження. Шар під бронею зветься подушкою, а зовнішній — захисним покривом. Матеріал подушки і захисного покриву — кабельна пряжа, що складається із суміші джуту, пеньки, відходів льна, канатника і кенафу, просочена спеціальним складом. Конструкція кабелю з бронею, подушкою і захисним ровом показана на мал. 60.

Прокладка кабелів у землі (у траншеях).

Її виконують звичайно після закінчення будівельних і планувальних робіт на території підприємства. Траншею для силових і контрольних кабелів на напругу до 35 кв роблять глибиною 0,8 мвід планувальної оцінки. На дно траншеї підсипають шар землі без сміття, каменів і шлаку товщиною 0,1 м. Якщо немає чистої землі, то завозять пісок. Таким чином, глибина закладення кабелів у траншеях складає 0,7 м.

При введенні кабелів у споруди й у місцях їхніх перетинань з підземними спорудженнями допускається глибина закладення кабелів до 0,5 м, але при цьому кабелі повинні бути захищені від механічних ушкоджень (покриті цеглою, бетонними плитками).

Ширина траншеї визначається кількістю ідіаметрами кабелів, що укладаються в неї. Відстань між контрольними кабелями в траншеї не нормується, між силовими воно повинно бути не менш 100 мм. Якщо взагальній траншеї прокладаються силові і контрольні кабелі, то відстань між крайнім контрольним і крайнім силовим кабелем беруть також не менш 100 мм.

Відстань від кабельної лінії до фундаментів будинків повинне бути не менш 0,6 м, до стовбурів дерев — не менш 2 мі до чагарників -не менш 1 м. Якщо поблизу кабельних ліній проходять трубопроводи, то відстань до холодних труб беруть 0,5 м, до нафто- і газопроводів — 1м. і до теплопроводів 2 м.

Від полотна залізниці кабель повинний знаходитися на відстані не менш 3 м. Якщо дорога електрифікована, то цю відстань збільшують до 10 м, тому що з'являється небезпека руйнування кабелів «блукаючими» у землі струмами. По цій же причині перетин кабелем електричної дороги виконують в ізолюючих (наприклад, асбоцементних) трубах.

При перетинанні кабелів один зодним, з дорогами і трубопроводами також дотримують мінімальні відстані, зазначені в правилах пристрою й у спеціальних довідниках і інструкціях.

Перед розкочуванням кабелів проводять зовнішній огляд кожного барабана, причому завчасно дістають протоколи заводських іспитів кабелю (висилаються заводами разом з рахунком на оплату відвантаженого кабелю) і звіряють ці документи з даними, зазначеними на барабані.

При прокладці кабелів необхідно брати визначені радіуси їхнього вигину, щоб не зашкодити захисні оболонки. Для силових і контрольних кабелів з паперовою просоченою ізоляцією у свинцевій або алюмінієвій оболонці як броньованих, так і неброньованих радіус вигину повинний бути не менш 15 зовнішніх діаметрів кабелю.

Після укладання кабелю в траншею до нього підв'язують бирки з маркіруванням (пластмасові або свинцеві); потім кабель присипають шаром чистої землі (або піску) товщиною 100 мм.Бирки підвішують до кабелю за допомогою оцинкованого дроту через кожні 100 мпо прямій, а також біля муфт, на поворотах, на початку і наприкінці траншеї і при перетинаннях.

Поверх верхнього шару землі (або піску) укладають бетонні плити або червона цегла тільки в тих випадках, коли це передбачено проектом. Для кабелів на напругу 6 кв і вище укладання захисного шару цегли обов'язкова по всій трасі.

Далі остаточно засипають і утрамбовують траншею, уздовж якої встановлюють маркіровочні пікети.

Прокладка кабелів усередині споруд.

Її виконують або по стінах і стелям приміщень (тунелі, колектори, спеціальні кабельні напівповерхи) на опорних конструкціях, або в кабельних каналах. Система прокладки кабелів визначається проектом.

Усередині споруд звичайно застосовують кабелі без зовнішнього джутового покриву як броньовані, так і неброньовані. Якщо кабель переходить із траншеї в споруди, то на ділянці прокладки усередині споруди з кабелю видаляють джутовий покрив. У деяких приміщеннях з хімічно агресивним середовищем стосовно металевої броні зберігають джутовий покрив, якщо ці приміщення не є пожежо- і вибухонебезпечними.

При прокладці кабелів по неоштукатурених дерев'яних поверхнях або інших конструкціях з горючих матеріалів відстань між поверхнею з горючого матеріалу і кабелем повинне бути не менш 50 мм. Для цієї мети кабель прокладають на виносних кронштейнах.

Барабани з кабелем втягують усередину споруд через дверні, віконні або монтажні прорізи, що залишаються спеціально при зведенні будинку. Якщо неможливо втягти барабани усередину будинку, то їх залишають зовні ірозташовують так, щоб зручно було розгортати кабель через прорізи в стінах і перекриттях, дотримуючись норм на радіуси вигину. На горизонтальних ділянках траси розкочування роблять по роликах (на довжину до 100 м)і без них (придовжині до 50 м); не можна розгортати кабель безпосередньо по опорних конструкціях.

Після закінчення монтажу кабельну лінію випробують на електричну міцність підвищеною напругою. Для одержання підвищеної напруги випрямленого струму використовують спеціальні підвищуючі трансформатори з ламповими або напівпровідниковими випрямлячами — кенотронні апарати. У монтажних організаціях і в електросистемах такі апарати є складовою частиною пересувної електровипробувальної лабораторії, змонтованої на базі автобуса.

Кабелі високої напруги на 3, 6 і 10 кВ випробують шестиразовою номінальною напругою випрямленого струму. Тривалість іспитового накладення до кожної жили 10 хв,при цьому інші дві жили заземлені і з'єднані зі свинцевою або алюмінієвою оболонкою. Кабелі на напругу 20 і 35 кВвипробують п'ятикратною напругою випрямленного струму, причому кожну жилу випробують щодо свинцевої оболонки також протягом 10 хв.

Опір ізоляції замірять між кожною жилою і всіма іншими жилами, з'єднаними разом з оболонкою, екраном або землею, і він повинен бути не менш 1 МОм(для контрольних кабелів разом із проводами вторинних ланцюгів, до яких приєднаний даний кабель).

Кабель вважають таким, що витримав іспит, якщо не відбулося пробою ізоляції, не замічено ковзних розрядів і поштовхів або наростання струму витоку після того, як величина струму витоку досягла сталого значення.

Силові кабелі на напругу до 1 кВ випробують мегомметром на 1000 В на протязі 1 хв. При цьому опір ізоляції кожної жили стосовно двох інших разом зі свинцевою або алюмінієвою оболонкою повинне бути не менш 0,5 МОм. Контрольні кабелі випробують спочатку мегомметром на 1000 В (для ланцюгів до 24 Вмегомметром на 500 В) і потім підвищеною напругою 1000Вперемінного струму.

МІРИ БЕЗПЕКИ ПРИ МОНТАЖІ КАБЕЛЬНИХ ЛІНІЙ

Риття траншеї для прокладки кабелів дозволяється тільки після одержання керівником робіт письмового дозволу від організації, що експлуатує підземні комунікації (кабелі, газопроводи і т.п.), що знаходяться в районі проходження траси кабелю, що знову прокладається. На кресленні траси кабелю точно указують усі пересічні підземні комунікації; місця перетинань повинні бути позначені і зазначені виконавцем робіт у натурі на місцевості.

Пересічні підземні комунікації дозволяється розкривати при ритті траншеї тільки в присутності виконавця робіт або майстри. Розкриття пересічних діючих кабельних ліній допускається виконувати тільки в присутності наблюдающего від організації, що експлуатує діючу лінію. Наблюдающий зобов'язаний припинити роботу, якщо він рахує її виконання небезпечним для працюючих.

У безпосередній близькості від діючих підземних комунікацій ґрунт розробляють вручну лопатами без різких ударів. При цьому забороняється застосовувати ударні інструменти (ломи, кирки, клини і пневматичні інструменти).

При ритті траншів враховують припустимі укоси для відповідних ґрунтів і в необхідних випадках надійно розкріплюють стінки траншів і котлованів від обвалення. Ґрунт, що виймається з траншеї, розміщають не ближче 0,5 м від брівки траншеї або котловану по одну сторону. По іншу сторону розміщають матеріал дорожнього покриття.

Механізми, лебідки, кабельні барабани й інші вантажі дозволяється розміщати тільки за межами призми природного обвалення ґрунту, при цьому відстань від краю траншеї до вантажів повинна бути не менш глибини траншеї. Якщо цього виконати не можна, то стінки повинні бути розкріплені.

Не допускається користуватися кріпленням стінок траншеї для спуску в неї. При глибині траншеї більш 1 м для спуску в траншею повинні бути встановлені сходи або драбини. У тих місцях, де відбувається рух людей і транспорту, траншея повинна бути обгороджена або повинні бути вивішені попереджувальні плакати, а в темнийчас доби в цих місцях повинні бути встановлені попереджувальні вогні.

Розвантаження і перекочування барабанів з кабелем, а також розмотування кабелю з барабанів і прокладку його необхідно робити в брезентових рукавицях. Перед початком перекочування барабана або розмотування кабелю необхідно видалити з щік барабана цвяхи, що стирчать, і вжити заходів по запобіганню захоплювання одягу робітників виступаючими частинами барабана. Необхідно також перед початком перекочування міцно закріпити кінець кабелю.

Розмотування кабелю дозволяється робити тільки при наявності пристосування для пригальмування барабана. Допускається для цієї мети застосовувати дошку.

Кабельний барабан з розгортальним валом (віссю) повинний бути встановлений на домкратах або спеціальному візку.

При необхідності прогріву кабелю перед прокладкою допускається застосовувати напругу не вище 250 В. При напрузі вище 42 В броня й оболонка кабелю, а також усі металеві корпуси апаратів, застосовуваних при прогріві, повинні бути заземлені.

Наприкінці розмотування барабана, коли на ньому залишається кілька витків, необхідно пригальмувати барабан, щоб уникнути удару кінцем кабелю. Забороняється робити розкочування і протягання кабелю з приставних сходів і драбин.

При протяганні кабелю усередині приміщень через проріз у стіні робітники повинні бути поставлені по обох сторін прорізу. При затягуванні кабелю в труби слід дотримуватися обережності проти затягування в трубу руки або одягу робітника разом з кабелем. Підтримувати кабель перед прорізом або трубою не ближче чим за 1 м.

Прокладку кабелю на висоті варто робити з лісів, риштовання або вишок із поручям висотою не менш 1 м, що мають бортові дошки висотою не менш 150 мм.

При роботі в кабельних колодязях, тунелях і колекторах необхідно дотримуватись особливих запобіжних заходів: перед початком роботи повинна бути перевірена відсутність горючих і задушливих газів, при цьому перевірка відкритим вогнем забороняється; відкритий люк колодязя обгороджують або встановлюють біля нього попереджувальний знак; розігрівати в колодязі мастику, припой або розпалювати паяльну лампу забороняється — усі ці операції варто робити тільки зовні; розплавлений припой і розігріту мастику варто опускати в колодязь у закритих каструлях або контейнерах, що прикріплюються до сталевого троса на карабіні. Якщо у відкритого люка колодязя чергує монтер зі складубригади, то в колодязі дозволяється працювати одній людині, якщо він має кваліфікацію не нижче III групи.

У тунелях і колекторах після перевірки відсутності газів дозволяється при дотриманні мір пожежної безпеки розпалювати паяльні лампи і жаровні, розігрівати припой. Розігрів кабельної мастики варто робити поза приміщенням. Під час роботи повинні бути відкриті два люки або двоє дверей так, щоб працюючі знаходилися між ними. Для освітлення місця роботи в колодязях, а також у тунелях і колекторах при недостатності постійного висвітлення застосовують переносні лампи 12 В або акумуляторні ліхтарі.

При монтажі кабельних закладень із застосуванням лаків і епоксидного компаунда варто керуватися інструкцією, що передбачає міри захисту проти токсичності цих матеріалів.

При підігріві кабельної мастики і припоя в холодний час року перемішування роблять попередньо підігрітим сталевим прутком або ложкою, щоб уникнути попадання вологи, здатної викликати розбризкування припоя або мастики.

Каструлю з підігрітою мастикою забороняється передавати з рук у руки. При передачі каструлю варто ставити на землю і брати тільки з землі. Працювати з розігрітою мастикою або припоем потрібно в рукавицях і запобіжних окулярах.

При роботі з епоксидним компаундом і отвердителями варто уникати їхнього зіткнення зі шкірою до повного затвердіння. Необхідно при роботі користуватися спецодягом і запобіжними засобами: халатом, бавовняною шапочкою, окулярами і медичними гумовими рукавичками.

Попавший на шкіру епоксидний компаунд або отвердитель змивають гарячою водою з милом, після чого це місце шкіри змазують жирною маззю на основі ланоліну, вазеліну або касторової мастила. Дозволяється очищати шкіру ацетоном. Застосовувати бензол, толуол, четиреххлористий вуглець і інші токсичні розчинники забороняється. Очищення інструмента роблять ацетоном. Поблизу робіт з епоксидним компаундом забороняється зберігати і приймати їжу, а також курити.

МІРИ БЕЗПЕКИ ПРИ МОНТАЖІ ПОВІТРЯНИХ ЛІНІЙ

Загальні міри безпеки. Роботи на ВЛ при наближенні грози або при вітрі більш 12 м/с (6 балів) повинні бути припинені.

Змонтовані ділянки ВЛ довжиною 3—5 км повинні бути закорочені і заземлені; забороняється знаходитися під опорою, колискою, телескопічною вишкою при роботі на них і під проводами ВЛ, що монтуються; не допускається прикріплювати проводи і троси до площадки телескопічної вишки, а також використовувати опори ВЛ, що монтується, для закріплення відтягнень піднімальних механізмів і пристосувань; не допускається також кріпити відтягнення, блоки і т.п. до фундаментів встановлюваних опор. забороняється кидати які-небудь предмети й інструментипрацюючому на опорі; усе необхідне варто подавати за допомогою міцної мотузки, довжина якої повинна бути в два рази більше висоти підйому предметів; до кінця мотузки прив'язують цебро, шухляду або предмет, що піднімається, безпосередньо; не допускається залишати інструмент на опорі.

Підйом на опору дозволяється після перевірки виконробом міцності її закріплення; працювати на дерев'яній опорі на обох пазурах, при цьому на кутовій опорі робітник повинен знаходитися з боку зовнішнього кута; підніматися з землі на опору в колисці не дозволяється; спускатися монтерам у колиску з траверси дозволяється по мотузковим сходам тільки після підйому колиски і розчалювання її до опори; перед переходом з кошика піднімального механізму на траверсу монтер зобов'язаний закріпити запобіжнийпояс за траверсу або опору безпосередньо за допомогою карабіна і ланцюга, а якщо ланцюг короткий, то за допомогою подовжувача (ланцюга, бавовняногоканата), що повинний бути попередньо випробуваний разом з поясом; без замків заводського виготовлення зборка ізоляторів не допускається; забороняється працювати на гірлянді ізоляторів або спускатися по них; при ручному розкочуванню проводів повинні застосовуватися брезентові наплечники; розгортати проводи і троси необхідно в брезентових рукавицях; при розкочуванні проводів під проводами діючої ВЛ вище 1 кв необхідно застосовувати суху мотузку, прив'язану до кінця проводу, що розгортається, за яку і варто тягти провід; розкочування проводів з автомашини при швидкості руху її вище 10 км/год забороняється; не допускається піднімати на опори на руках важку арматуру (траверси, кронштейни, роз'єднувачі і т.п.); проліт проводів, що монтується у грозовий період повинний бути заземлений з обох кінців; слід дотримуватися обережності при змотуванні з барабана останніх 6—12 витків проводу, щоб уникнути удару проводом.

 


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  3. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  4. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  5. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  6. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  7. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  8. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  9. Бізнес-планування, його суть та призначення
  10. БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ
  11. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  12. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.




Переглядів: 2203

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зборка трансформатора | Монтаж кабеленесучих систем.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.