Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Біржові індекси.

Крім наведених вище показників, що використовуються для оцінки акцій та облігацій окремих корпорацій, у статистичній практиці використовуються біржові індекси, які застосовуються для характеристики ситуації на ринку цінних паперів. При продажу і покупці акцій на фондових біржах вони є основними показниками, що визначають активність фондового ринку. Реєстрація курсів цінних паперів і публікація їх у курсовому бюлетені є однією з функцій біржі.

Публічність курсів полегшує емітентам цінних паперів вирі­шення питань умов і доцільності нових випусків, дає можливість власникам паперів швидше орієнтуватися у кон'юнктурі фондового ринку. Крім публікації середніх курсів кожного виду цінних паперів, які мають обіг на біржі, вираховуються і публікуються середні курси акцій певних груп компаній, а також усіх компаній, зареєстрованих на біржі. Серед цих показників найвідомішими є : на біржі в Нью-Йорку - індекс Доу-Джонса, у Токіо - індекс Ніккей, у Франкфурті-на-Майні - індекс ФАЦ.

Більшість біржових індексів характеризує середню ціну ок­ремого набору акцій. При побудові індексу Доу-Джонса і ряду інших біржових індексів застосовується принцип рівноваги акцій поза залежністю від їх числа і вартості. Такі індекси є простим середнім арифметичним, тобто це частка від ділення суми цін акцій компаній, що розглядаються, на їх кількість. У деяких індексах використовується зважування курсів акцій різноманітних за тим чи іншим принципом. Для характеристики динаміки цін акцій вико­ристовують різницю індексів за два періоди (поточний і базисний) у пунктах, а також темпи їхнього зростання - відношення індексу поточного періоду до індексу базисного.

Промисловий індекс Доу-Джонса було запропоновано ще в 1897 році. Він характеризує на певну дату курс акцій 3О амери­канських ведучих промислових корпорацій, що котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі:

Індекс Доу-Джоиса (промисловий) = Сумарна ціна акцій ЗО промислових корпорацій /К,

де К - коригуючий коефіцієнт, який змінюється із зміною переліку корпорацій і при роздрібленні акцій.

Крім індексів Доу-Джонса в США публікуються індекси, які характеризують курси акцій, що котируються на фондовій біржі Нью-Йорка, Американській і регіональних біржах, а також поза-біржового ринку.

Методики розрахунку індексів дуже схожі. Головні розбіжності криються у джерелах отримання інформації про ринкову ціну акцій, що викликано відсутністю єдиного-центру котирування.

Проблемою є відносно невеликий обсяг ринку та його за­лежність від руху коштів іноземних портфельних інвесторів. Фактично українські фондові індекси є індикатором руху коштів іноземних інвесторів на українському ринку.

Індекси РгоU-50, Wооd-15, КАС-20(w) настільки сильно корелюють між собою, що, маючи інформацію про зміну одного з трьох, можливо сміливо робити передбачення щодо зміни двох інших.

На фондовому ринку України, починаючи з 01.01.1997 року офіційно розраховується дві модифікації фондового індексу КАС-20 - простий і зважений. Методика його розрахунку відповідає світовим стандартам розрахунку фондових індексів і базується на зміні ринкової капіталізації компаній, які входять у базу індексу. Індекс КАС-20 простий розраховується для портфельних інвестицій, за базу для розрахунку індексу приймаються котировки на ку­півлю та продаж акцій у ПФТС.


Читайте також:

 1. Агрегатні індекси.
 2. Базисні і ланцюгові індекси.
 3. Біржові індекси
 4. Біржові операції.
 5. Біржові операції. Котирування цін на біржі
 6. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.
 7. Брокерська фірма, роль і місце в біржовій діяльності
 8. Індивідуальні індекси.
 9. Основні світові та українські фондові індекси.
 10. Середні індекси.
 11. Середні індекси.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Біржові операції. | Поняття фінансового ризику.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.