Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Герметизація фісур

Полягає в обтурації фісур та інших анатомічних поглиблень здорових зубів адгезивними матеріалами з метою створення бар'єру для зовнішніх карієсогенних факторів.

Всі фісури за будовою поділяються на 2 групи:

1. Відкриті фісури. Такі доступні для візуального огляду по дну можна провести зондом без затримки, мають карієсрезистентності добре омиваються ротовою рідиною. У них не акумулюється зубна бляшка, і вони не потребують герметизації.

Відносяться: воронкоподібні фісури.

2. Закриті фісури. Карієс у них виникає частіше, мають низьку карієс резистентністю щетинки зубної щітки не проникають у фісури тому найчастіше гирлі фісур вже, ніж щетинки. У них акумулюється зубна бляшка.

Ставляться: Конусоподібні, які в основному минерализуются за рахунок ротової рідини, але в них з'являється умова для затримки харчових залишків і мікроорганізмів. Також відносяться краплеподібні (ампулообразние), поліпоподібні (колбовідние) - найбільш несприятливі. Мінералізація відбувається в основному з боку пульпи зуба цей процес йде минее інтенсивно, ніж мінералізація за рахунок ротової рідини. Такі фісури довгостроково залишаються гіпомінералізованнимі.

Часто під зовні тонкої і ледь пігментованою фісур зуб вже порожній, карієс досягає околопульпарного шарів дентину.

Функції герметизації:

1. Створення бар'єру для карієсогенних бактерій

2. Ремінералізующего дії на емаль, якщо до складу герметика входять активні іони фтору. З герметиків фторид іони надходять у ротову рідину і в тверді тканини зуба протягом 12 місяців після герметизації, приводячи до зменшення кол-ва стрептококів мутанс.

Плануючи певні профілактичні заходи необхідно вирішити на які фісури ми збираємося впливати, а саме на зуби знаходяться на стадії ремінералізіціі або на зуби зі зрілою емаллю. Остаточне дозрівання твердих тканин зуба в області фісури відбувається приблизно ч / з три роки після прорізування.

Тактика при герметизації фісур на стадії дозрівання емалі грунтується на даних про вихідний рівні мінералізації (іум).

• Високий іум - емаль фісур щільна, блискуча, зонд ковзає по її поверхні. Такі фісури карієсрезистентності протягом тривалого періоду часу.

• Середній іум - поодинокі фісури мають меловідного колір, іноді відзначається затримка зонда в найбільш глибокої фісур. Поширеність карієсу до кінця періоду дозрівання 80%.

• Низький іум - емаль позбавлена блиску, колір усіх фісур меловідного є можливість отримати зондом розм'якшену емаль. До року після прорізування 100% поширеність карієсу.

Показання до герметизації фісур:

Проводити цю методику необхідно в перші місяці після прорізування на стадії незрілої емалі. Існує думка, що герметик перешкоджає проникненню слини в фісур. Проте в даний час більшість дослідників сходяться на думці, що часткове переривання дозрівання емалі не впливає на мінералізацію фісур в цілому. Мінеральні елементи з ротової рідини можуть вільно дифундувати по краю і частково ч / з саме в-во покриття.

При високому іум герметизацію не проводять, досить проведення загальних гігієнічних заходів.

При середньому іум відразу після прорізування рекомендується провести місячний курс місцевого застосування кальцій і фтор містять препаратами з наступний герметизацією композитним герметиком.

При низькому іум - не рекомендують використовувати композитні герметики і протруювання 38% ортофосфорної кислотою, застосовують СІЦ, або інвазивну герметизацію з компамерним герметиком, або метод профілактичного пломбування.

Початковий карієс є показанням до інвазії за допомогою компазітних герметиків.

Протипоказання герметизації:

Наявність інтактних, широких, добре сполучених фісур

Зуби зі здоровими фіссурамі, але мають карієс на контактних поверхнях

Фісури залишилися здоровими протягом 4-х і більше років після прорізування

Види герметиків:

1. СІЦ і компамери. Виділяють фтор, завдяки вмісту мікроелементів (алюм, цинк, кальцій), мають виражений каріесстатіческім ефектом. Dyract seal (Dentsply), Prima flou (DG).

2. Композитні герметики. Полімеризація під дією у / ф світла з довжиною хвилі 356 нм (зараз не використовуються), тому що недостатньо ефективні, через поєднання багатьох факторів (Alfaseal). Значно поклощал у / ф світло і неполімерізівался в глибині фісури. Nuva Lite (теж перше покоління, Дентсплай) - сильно залежав від потужності лампи та часу полімеризації (не менше 60 секуед). Друге покаленія: самополімерізующееся або хіміоотверждаемое (Concise White Sealant (3m), Delton (GG), Фіс Сил. Фотополімери - EstisealLG (Kulzer), Sealant (Binsco), Fissurit, F (Voco), Дельтон - З, Фіс Сил С, Helioseal , Prisma Sheild. Полімеризуються під видимим світлом з довжиною хвилі 430 - 490 нм.

Всі герметики діляться на:

1. Мутне або пофарбовані, (молочно-білий колір). Зручні для лікаря, т до дозволяють контролювати його нанесення.

 

2. Прозорі - використовуються для спостереження за перебігом каріозного процесу під ними легше розпізнати прогресування карієсу. Їх важче виявити на поверхні зуба. Дуже естетичні, абсолютно не видно.

1. Містять фтор

2. Несодержащіе фтор (фісур Ф - герметик третій покаленія, містять 35 флюорид на, має гарну адгезію до емалі не розчинний у воді, міцний, вивільняє фтор протягом 190 днів.

 

 

Властивості герметиків:

Висока плинність

Стійкість до істеранію, т до щоденне навантаження

Вміст фтору

 

Етапи неінвазивної герметизації:

 

1. Навчання гігієни ПР

 

2. Ретельна отчистка оклюзійної поверхні зуба стінок і дна фісури, видалення м'якого зубного нальоту залишків їжі. Проводиться за допомогою циркулярний щіток і бесфторістих паст (Klint (Voco)). Очищені поверхні промивають, висушують, щоб переконається у відсутності каріозного ураження. У дорослих пацієнтів, якщо планується тривале відрядження очищають фісур піску-струменевим способом. При цьому віддаляються органічні відкладення і частинки емалі.

 

3. Використання детектора карієсу (Caries marker)

 

4. Ізоляція зубів підлягають герметизації кофердамом або ватяними валиками.

 

5. Протравлювання емалі спеціальними гелями Vococid (Voco), який наноситься на 15 секунд.

 

6. Промивання струменем води (у 2 рази довше, ніж протруювання) 30 секунд і більше

 

7. Висушування

 

8. Повторна ізоляція від слини. Якщо емаль після висушування не придбала мелавідний колір або на висушену емаль потрапила слина, то необхідно повторити протруювання протягом 5 секунд

 

9. Нанесення герметика на підготовлену поверхню. Герметик розподіляють тонким шаром по всіх поверхні фісури без пустот, повторюючи контури фісури зондом або пензликом. Герметик наноситься на середину фісури і розподіляється до периферії. Якщо застосовували самоотверждаемие герметики - час очікування 3-5 хвилин. Для фотополімерів потрібно направити джерело світла на 15-20 секунд. Світловод ставиться вертикально на відстань 5 мм від жувальної поверхні

 

10. Після затвердіння необхідно стерти поверхневий шар інгібований киснем за допомогою тугого ватного кульки

 

11. Перевірка оклюзійних контактів з використанням копіювального паперу і при наявності супер-контакту необхідно споліровать карбідним або алмазним бором

 

12. Проведення аплікації фтористим лаком або гелем Fluokal (Septodont), Fluoridin gel.

 

Інвазивна герметизація:

 

1. Навчання гігієни ПР

 

2. Очищення оклюзійної поверхні зуба стінок і дна фісури

 

3. Розкриття фісури. Розширення входу в фісур за допомогою алмазного бору ігловідние форми, для візуального огляду

 

4. Якщо виявляється, що карієс обмежений зоною емалі, то основу порожнини і вся фісур протравлюється протягом 30 секунд

 

5. Зуб промивається водою і сушиться

 

6. У порожнині розміщується бондінговая система

 

7. Полімеризація бондінговой системи

8. Розміщення герметика

9. Створення контура

10. Полімеризація

11. Перевірка оклюзії

12. Нанесення фтористого препарату

 

Еффетівность герметизації фісур досягає 99% відсотків. Безболісний спосіб захистити пацієнта від карієсу.

 

Переваги:

Невелика вартість

Простота застосування методики

Безболісність

Максимальна ефективність, знижує приріст карієсу в області фісур і ямок

 

 

Стоматологічне просвітництво профілактики стоматологічних захворювань

 

Одним з основних компонентів будь-якої програми профілактики є стоматологічне освіту населення, яке має передувати і супроводжувати навчання гігієни ПР.

 

Стоматологічне освіта - надання населенню будь-яких пізнавальних можливостей для самооцінки і вироблення правил поведінки та звичок, максимально виключають фактори ризику виникнення захворювань і підтримуючих прийнятний рівень стоматологічного здоров'я.

 

 

Мета стоматологічного освіти - вироблення у населення переконань у необхідності дотримання правил здорового способу життя на основі наукових знань причин захворювань. Методів їх попередження і підтримки організму в здоровому стані.

 

Стоматологічне освіта в своїй основі має спиратися на 2 основних напрямки:

Пропаганда мед. знань про профілактики

Агітація за дотримання правил і методів здорового способу життя

 

Методи СП:

 

1. Методи передбачають зацікавлених участь населення, називаються активними. Їх перевагою є безпосередній взаємозв'язок і в / д фахівця і аудиторії. Найбільш ефективними серед них є бесіди, лекції та виступи. Ці методи дозволяють лікарю враховувати соціальні, професійні та індивідуальні особливості слухачів. Ступінь їх первинної підготовки, рівень усваяімості. Недоліки: короткий за тривалістю вплив на аудиторію, невелика кількість слухачів.

 

2. Методи не потребують активної участі населення називаються пасивними. Їх перевага: не вимагають присутність медичного працівника, впливають тривалий час і на велику аудиторію. Недоліки: Відсутність зворотного зв'язку м / у пацієнтом і фахівцем. Приклад: реклама, друковані видання, листівки. Якщо рівень навчальних матеріалів дуже високий, тоді ефект пасивних форм впливу на населення зростає.

 

Непрямим критерієм ефективності стоматологічного освіти можуть служити результати анкетування населення з питань профілактики стоматологічних захворювань.

 

Засоби стоматологічного освіти:

 

• Радіо • ТВ • Журнали • Газети • Пам'ятки • Брошури

 

Стоматологічне освіта в залежності від кол-во населення поділяють на 3 організовані форми:

Масова Групова Індивідуальна

 

Етапи вироблення стійких навичок:

Знання Розуміння Переконання Навичка Звичка

 

У стоматологічному просвітництві крім лікарів мають брати участь і інші фахівці: психологи, педагоги та інших

 

Найбільш серйозні особливості в організації і проведенні стоматологічного освіти відзначаються при гігієнічному вихованні дитячого населення. Вони пов'язані з віковим і соціальним статусом дітей, а також рівнем їх психологічних реакцій. Основою такого підходу є комплексність впливу на дитину, в ньому повинні бути задіяна і обов'язково брати активну участь 4 основні групи зацікавлених осіб:

Мед. працівники дитячих установ (середній мед. персонал бере участь у всіх етапах профілактики)

Педагогічний колектив (беруть участь в організаційній структурі проведених заходів і повинен знати про характер і важливості профілактики)

Батьки (в домашніх умовах контролювати гігієну ПР, регулювати харчовий режим)

Діти (об'єкт профілактики)

 

Як активні, Так і пасивні форми роботи необхідно застосовувати серед організованих груп, а також серед не організованих дітей, які відвідують стоматологічні клініки.

 

Серед організованого населення (дітей) ця робота здійснюється більш ефективно, т до охоплює всі 4 основні ланки.

 

Серед неорганізованого населення слід очікувати меншої ефективності, т до беруть участь в роботі тільки 2 ланки (батьки і діти)

 

Організація стоматологічного освіти

 

Етапи:

 

1. Бесіди і семінари з педагогами і мед. працівниками не стоматологічних спеціальностей. Потрібно пояснити цілі та завдання профілактики, окреслити коло заходів з її проведення, обсяг роботи, бажаний час та умови їх здійснення. Необхідно пояснити роль вихователів і мед. працівників у роботі, що проводиться. Підкреслити необхідність їх участі та зацікавленість у роботі, що проводиться, з науковим підходом відповісти на питання педагогів.

 

2. Бесіда з батьками. Виступ для батьків має проходити цікаво з використанням ілюстрацій і слайдів. І має вирішити два завдання: 1) заклопотати батьків станом здоров'я дітей 2) викликати зацікавленість у проведенні та підтримці профілактичних заходів. Для рішень першого завдання необхідно акцентувати увагу на складних і неприємні наслідки, до яких призводять захворювання зубів. І краще, якщо ця сторона питання буде дещо перебільшена. На такому тлі серьезднее сприймається інформація про можливості профілактики, з'являється і посилюється відповідальність батьків за здоров'я своїх дітей. У висновку необхідно закликати батьків бути активними учасниками і помічниками в профілактики захворювань органів ПР. особливий акцент необхідно зробити на культурі споживання вуглеводів і підтримання належного обсягу гігієни ПР в домашніх умовах. Для закріплення отриманих знань, кожному з батьків вручається пам'ятка брошура або журнал.

 

3. Бесіди і уроки здоров'я для дітей.

 

a. Навчання дітей індивідуальної гігієни ПР слід починати з 2 - 4летнего віку. При цьому необхідно враховувати психологічні особливості цієї групи дітей. Схильність до наслідування і схильність до колективних занять. У цьому віці висока сугестивність на дитину і її необхідно використовувати. Для дітей даної вікової групи рекомендується проводити 7 занять по 15 - 20 хв. Першого заняття - огляд порожнини рота дітей з використанням стом. дзеркала і шпателя. 2) Навчання дитини полосканню порожнини рота, з наступним закріпленням навичок, контролем навички після їжі. 3) розповідь про зубної щітки, її призначення, демонстрація використання її на моделі. 4) Навчання дітей використанню зубної щітки на моделях щелеп і контроль навичок. 5) Чищення зубів без пасти з подальшим контролем навичок. 6) Чищення зубів без пасти вранці і ввечері під контролем батьків. 7) Чищення зубів з пастою вранці і ввечері під контролем батьків.

 

b. Діти 5 - 7 лет.Беседи про роль зубів для здоров'я людини. Необхідність догляду за ними. Роль харчування для здоров'я зубів. Методика навчання аналогічна. Проте більше уваги приділяється поясненню правил чищення зубів, проведенню її на іграшках, а головне контролю навичок.

 

c. Молодший шкільний вік. У формі уроків гігієни порожнини рота. Більше уваги приділяється розповіді про роль зубів в житті людини, їх будові, можливі захворювання, методи їх запобігання та заходи щодо профілактики зубів і органів порожнини рота. Дітей знайомлять з більш широким колом засобів і предметів гігієни ПР. велика роль відводиться контролю за якістю чищення зубів, корекції помилок. І повторному контролю. Т до дані повторного контролю є наочним показником якості догляду за ПР. Навчання дорослих відбувається за такою ж схемою.

 

Велике значення необхідно приділяти додатковим коштам і методах гігієни ПР. (Полоскання з використанням ополіскувачів, використання жувальних гумок, чищення міжзубних поверхонь, масаж ясен). Для поліпшення гігієни ПР і посилення процесу самоотчіщенія необхідно дати рекомендації по харчуванню. Сухі та жорсткі продукти покращують (овочі, фрукти) процеси самоотчіщенія і посилюють слиновиділення.

 

 

Гігієна порожнини рота

 

Індивідуальна ГПР - один з видів етіотропної профілактики карієсу, спрямованої на усунення поверхневих утворень.

 

Один з найбільш важливих і поширених методів профілактики.

 

Виділяє дві групи засобів ГПР:

 

1. Основні

 

Призначається будь-якій людині

 

а) зубна паста

 

б) зубна щітка

 

в) зубна нитка

 

2. Додаткові

 

Призначається за показаннями

 

а) Ополіскувачі = рідкі засоби ГПР (р-ри несучі лікувальні та профілактичні функції)

 

б) інтердентальні засоби гігієни (міжзубні)

 

- Флоси

 

- Суперфлосси

 

- Флоссети

 

- Флостікі

 

- Міжзубні йоржики

 

- Інтердентальні щітки

 

- Міжзубні стимуляціїтори

 

- Зубочистки

 

в) засоби гігієни мови (щітки, Шкребки)

 

г) жувальна гумка

 

д) засоби по догляду за ортодонтичними та ортопедичними конструкціями

 

е) фтористі гелі для домашнього застосування

 

ж) барвники для виявлення зубного нальоту в домашніх умовах

 

Зубні порошки в давнину готували з кісток і каменів. Більш сучасні з крейди і карбонату магнію.

 

Негативні властивості:

Сильна абразивність

Протипоказані у дітей (вдихання порошку)

Швидке забруднення і обсіменіння поверхні

 

Показання:

 

Особи з підвищеною схильністю утворення зубного каменю.

 

Польський «Біохем», Україні пормалюкс, форте.

 

 

Зубні пасти

 

1. Гігієнічні

 

Очищення зубів від зубного нальоту (не показані нашому населенню)

 

2. Лікувально-профілактичні

 

Очищення зубів профілактика карієсу. До їх складу вводиться активний компонент.

 

3. Лікувальні

 

специфічні зубні пасти, призначають при наявному захворюванні (протигрибкові, ферментні - синдром Шендрена).

 

Компоненти лікувально-профілактичних паст

 

Вода - 5%, надає вологе середовище.

 

Абразив - від його кол-ва залежить відчищаються здатність. Мінімальний вміст у гелевих зубних пастах (дитячі), максимальна к-ва в спеціальних зубних пастах для відбілювання зубів. Раніше використовувався хімічно обложена крейда. Тоді фтор в пасті зв'язується з кальцієм і утворюється не розчинний фторид. Зараз в якості абразиву використовується діоксид кремнію, тому паста містить активний фтор. Система флюорістат - введення в зубну пасту активного фтору (Нарія фторид) і діоксиду кремнію.

 

Зв'язуючи речовини - не несуть лікувально-профілактичної дії. Вводять альгінат натрію, пептін. Для однорідності пасти.

 

Детергенти (піноутворювачі) - надають певні властивості. Чим краще піниться паста, тим краще. Використовуються ПАР, вони знижує адгезію мікробів, збільшується площа зіткнення. Алізариновим масло.

 

Зволожувачі - зволожуючий ефект, щоб паста не засихала. Вводять гліцерин, поліетилен гіліколь.

 

Буферні в-ва - фосфат натрію. Утримують певний рН.

 

Консерванти - антисептики. Вводяться для того, щоб паста не псувалася. Оптимальний термін придатності пасти до 2 років. Пропілпарабен, метилпарабен, натріябензоат.

 

Барвники

 

Смакові добавки та аромату - цукрозамінники сахарин, фруктоза, кселіт (не розщеплюється карієсогеннимі бактеріями), м'ятна олія, евкаліпт, ментол.

 

Активні компоненти

 

Фторіди.Іспользовать їх почали з 1945 року. Вводяться в основному: амінофторид (найактивнішу з'єднання фтору), фторид натрію, монофторфосфат натрію. Концетрація вводиться фтору відрізняється в дитячих (200-500: 1000000 або 200-500ррм або 0,02-0,05%) і дорослих (1000-1500 ррм або 0,1-0,15%) пастах. Концентрація відрізняється т до діти заковтують велике у пасти при чищення зубів, тому може розвинутися щоденне надмірне надходження фтору в організм (може розвинутися флюороз). Але на жаль з-за меншого вмісту фтору у дитячих пастах захист від карієсу також знижується.

 

Зубні пасти самінофторідом - лакалют, ельмекс, мірідол.

 

Фторид натрію монофторфосфат натрію - Колгейт, блендамет, Аквафреш

 

Фторид натрію - Биодент, Колгейт, памарін

 

Монофторфосфат натрію - флюоксітіл, Колгейт отбілівающая.

 

Показання: профілактика карієсу.

 

Мінеральні компоненти для посилення ремінералізуючих властивостей. Дикальцій фосфт, гліцерофосфат кальцію, динатрію фосфат, хлорідкальція, шкаралупа курячих яєць, перемелені кістки великої рогатої худоби.

 

Аквафреш, новий перли, Колгейт, кричав - у Сенситів, парадантол, лісова паста.

 

Показання: Дітям до 3-4 років, дітям у період остаточної мінералізації емалі постійних зубів (період змінного прикусу).

 

Біологічноактивні добавки - джерела макро-і мікроелементів і вітамінів. Вітаміни А, Е, С і група В.

 

Лакалют актив, лакалют Сенситів, пародіум, сільця, терамет вітамін або мінерал, лісова, парадонтакс, паралантол.

 

Показання: захворювання пародонту, хронічні захворювання слизової оболонки порожнини рота.

 

Ферменти-володіють протіолітіческім, антибактеріальною, противірусною дією. Білкового та вуглеводного обміну. Декстроназа, протеаза, трипсин, хімотрипсин, папаїн.

 

Біотин, протодент, ферсттез.

 

Показання: Активний каріозний процес, хронічні запальні процессі, гіперсалівація.

 

 

Антибактеріальні компоненти

 

1. Триклозан - при запальних захворюваннях в ПР. Колгейт тотал, блендамет компліт.

 

2. Хлоргексидин - лакалют. Проти грам-і грам. При вживання розчину хлоргексидину більше 2 тижнів - ускладнення: Темні зуби, чорний язик, немає смаку, порушення епітелію ПР, концерогенное дію.

 

3. Лактат цинку - (галітоз - неприємний запах з рота). Летючі сірчисті сполуки які виділяють бактерії - сірководень, індол, скапін. Бактерії локалізуються на Синки мови, пародонтальні кишені, зруйновані зуби. Цей компанента інгібує ці сірчисті з'єднання.

 

Блендамет здорове дихання

 

Показання: профілактика карієсу, захворювання парадонта.

 

 

Мінеральні солі

 

Сольові зубні пасти. Бікарбонат натрію, мінеральні води, натуральний медичний луг, покращує кровопостачання, має загоює, зниження утворення зубного нальоту.

 

Колгейт, Памаро і неопамаріт

 

Показання: хронічні дистрофічні захворювання слизової.

 

Агенти перешкоджають утворенню зубного каменю - пірофосфати. Розпушують і розщеплюють мінералізовані зубні відкладення.

 

Блендамет, барсаліна анти тартар.

 

Показання: схильність до утворення зубного каменю.

 

Компоненти знижують чутливість зубів

 

• Хлорид стронцію (механічно абтурірует дентинні канальці, сенсадін - ф)

 

• Хлорид калію (проникає до відростках одонтобластів уповільнює проведення нервового імпульсу по нервовому волокну, Сенсадін - ц)

 

• гідроксиапатит - кричав - У сенсетів (зуби набувають сіруватий відтінок).

 

Показання: гіперестезія.

 

Чищення зубів здійснюється 2 рази на день. Вранці після сніданку, ввечері перед сном. Дітям починають чистити зуби з появою перших зубів. Інфадент - зубна щітка для дітей, силіконовий напальчник з силіконовими щетинками. Від року щітка - широка гумова ручка, щетина д б різнорівнева - внутрішня коротка, д б силовий виступ для отчистки бічної групи зубів. Д б індикатор зносу щетини. З 2 років чистимо з пастою. З 4 років дитячі фтористі зубні пасти. З 6 доза з горошину дорослі зубні пасти.

 




Переглядів: 2114

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Комунальні методи профілактики | Норма і патологія в стоматології

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.046 сек.