Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні вказівки по експлуатації нагнітачів і гідромоторів

Експлуатація гідравлічного обладнання гірничих машин.

Нормальна робота нагнітачів та гідромоторів забезпечується за умов:

а) застосування робочих рідин, регламентованих технічними характеристиками гідромашин;

б) наявності в гідросистемі достатньої кількості відфільтрованої робочої рідини;

в) відсутності в гідросистемі витоків і несправностей, що приводять до підвищеної температури робочої рідини (постійні підвищені перетікання через розподільну і контрольну апаратуру і ін.), ємкість маслобака і система охолоджування повинні забезпечувати температуру робочої рідини 45—50°;

г) відповідності тиску налаштування запобіжних клапанів величинам, обумовленим технічною характеристикою виробу. Суворо заборонено збільшувати тиск налаштування запобіжних клапанів по відношенню до регламентованого технічною характеристикою, так як це може привести до руйнування деталей і виходу з ладу гідромашини;

д) забезпеченні надійної фільтрації масла. Брудне масло є одною з основних причин виходу з ладу гідромашини. Забороняється установка в гідросистемі фільтрів грубішого очищення в порівнянні із встановленими на заводі-виробнику.

Як правило, поточний ремонт насосів і гідромоторів безпосередньо на шахтах зводиться до заміни деталей, що зносилися, і вузлів запасними, оскільки основні деталі у зв'язку з високою точністю і чистотою робочих поверхонь поточному ремонту не підлягають і розраховані на тривалий термін служби. Відновлення цих деталей може бути виконане тільки в заводских умовах або в спеціально пристосованих майстернях. Розбирання і збірку насоса або гідромотора на шахті для заміни деталей, що зносилися, або вузлів на запасні необхідно проводити тільки в спеціально обладнаному для цього приміщенні під керівництвом досвідченого інженерно-технічного працівника з обов’язковим використанням спеціального інструменту і пристосувань.

Вказівки по експлуатації і поточному ремонту силових гідроциліндрів

Як показав широкий досвід експлуатації, силові гідроциліндри є надійним засобом перетворення енергії робочої рідини в механічну енергію поступальної ходи. Терміни їх служби вельми тривалі. Проте неправильна експлуатація, недотримання термінів профілактики приводять до виходу з ладу гідроциліндрів. Поточний ремонт гідроциліндрів може проводитися тільки на поверхні, і як правило, зводиться до заміни ущільнень, зворотних клапанів і усуненню деформації окремих деталей. Знімати задири на циліндрах, поршнях, штоках і направляючих втулках слід в спеціальних майстернях або на рудоремонтих заводах. Недотримання цієї умови приводить до порушення герметичності гідроциліндрів. Найбільш частими видами пошкоджень силових гідроциліндрів є: механічне пошкодження антикорозійних покриттів штоків, вихід з ладу ущільнень рухомих з'єднань, корозія незахищених покриттями деталей, дотичних з робочою рідиною, задирки робочих поверхонь.

При заміні в пфдземних умовах пошкоджених шлангів і трубопроводів мають бути при­няті максимальні запобіжні засоби від попадання бруду всередину гідроциліндра. Промивка гідроциліндрів після ремонту повинна забезпечувати повне видалення з порожнин металевої стружки і пилу, які є причиною виникнення задирів на робочих поверхнях. При експлуатації гідроциліндрів на емульсії необхідно пам'ятати, що знижене процентне: тримання присадки ВНІЇНП-117 в емульсії призводить до різкого зниження строку служби гідроциліндрів. Після поточного ремонту в умовах шахти гідроциліндри в зборі мають бути випробувані на герметичність тиском, що перевищує в 1,5 разу робочий, і на плавність переміщення штоків.

Після проведення випробувань на емульсії порожнини гідроциліндра мають бути прокачані маслом індустріальним 20, інгібіруваним присадкою консервації КП-2. Емульсія має бути повністю видалена з гідроциліндра щоб уникнути його виходу з ладу під час зберігання або транспортування при низьких температурах.

Після випробувань вивідні отвори гідроциліндрів мають бути заглушені пробками.

При експлуатації гідроциліндрів, особливо в вологих забоях, для збереження антикорозійних покриттів рекомендується щодоби змащувати поверхні штоків тонким шаріом консистентного мастила типу 1-13.

 

Вказівки по догляду за гідророзподілювачами і кранами при їх експлуатації

Загальними умовами правильної експлуатації гідро розподілювачів і кра­нів є:

неприпустимість роботи на збідненій емульсії, тобто на емульсії, в якій зміст присадки ВНІІНП-117 менше 1,5%; неприпустимість розбирання в підземних умовах.

Ремонт гідророзподілювача і крана повинен проводитися тільки на поверхні в спеціально обладнаному і пристосованому для цього місці, оскільки багато деталей розподільників і кранів виконано з високими точ­ностью і чистотою поверхні, отримання яких в умовах шахтних мастер­ских неможливе. Тому поточний ремонт розподільника на шахті зводиться до заміни ущільнень, пружин і інших деталей з числа запасних. Перед заміною деталей гідророзподілювач слід ретельно промити, гумові кільця і місця їх установки змастити ЦИАТІМ-221.

Зібраний гідророзподілювач необхідно випробувати на відсутність пере­токів робочої рідини в кожній позиції. Потрібно пам'ятати, що експлуатація гідророзподілювачів з перетіканнями робочої рідини недопустима за наступних причин:

а) прогресуючого ерозійного зносу притертих поверхонь втулок
і сідла або золотників, що приводить до виходу їх з ладу і втраті ремонтопридатності;

б) різкого підвищення температури робочої рідини, особливо неприпустимого для мінеральних мастил;

в) значного зниження швидкості виконання операцій, особливо в устаткуванні з великою протяжністю комунікацій і великим числом гідророзподілювачів;

г) різкого зростання зусилля перемикання рукоятки.

Перетікання робочої рідини з напірної лінії в зливну через гідророзподілювач неважко виявити по характерному шуму. При винекнені перетікань гідророзподілювач слід замінити новим, а в старому усунути причини несправності.

При заміні гідророзподілювача або крана в лаві необхідно прийняти запобіжні засоби від забруднення стикової плоскості і каналів. Перед заміною гідророзподілювача потрібно ретельно очистити його поверхні від штибу, особливо в місці стиковки з розподільною колодкою.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  3. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  4. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  5. Аналіз програм на етапі їх експлуатації
  6. Артеріальний пульс, основні параметри
  7. Банківська система та її основні функції
  8. Безпека під час експлуатації резервуарів і балонів
  9. Безпека під час експлуатації систем під тиском.
  10. Безпека праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин
  11. Безпека при експлуатації балонів.
  12. Безпека при експлуатації компресорних установок.




Переглядів: 641

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гідравлічні ємкості | Класифікація, характеристики і призначення способів буріння шпурів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.