Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Буровий станок Б100-200.

Буровий станок БЖ45/100Е.

Конструкція бурових установок для буріння свердловин.

Станок БЖ45/100Е є станком обертаючої дії з гідравлічним механізмом подачі. Робоча рідина (освітлена шахтна вода) подається від насосної установки УНР-02 з подачею 50 л/хв..

Основними частинами станка ( рис. 33) є: редуктор 5, гідроциліндр подачі 2, люнет 1, розподілювач 6, стійка 4.

Він застосовується для буріння в основному дегазаційних, нагнітаючих свердловин.

 

 

 

Рис. 33 - Буровий станок БЖ45/100Е.

Станок Б100-200 призначений для буріння по вугіллю і не­міцним породам дегазаційних, зволожувальних, водоспускових, вентиляційних і іншого призначення свердловин в будь-якому напрямі, з дистан­ційним управлінням і автоматичним нарощуванням бурового ставу. Станок виготовляється в двох виконаннях: з електричним приводом — Б100-200Е і пневматичним — Б100-200П.

Буровий станок (рис. 34) складається з бурильної ма­шини обертальної дії БСА; живильника для автоматичного нарощування бурових штанг; маслостанції; апаратури АНС9, що забезпечує автоматичне управління процесом нарощування бурового ставу з автоматичною стабілізацією струму двигуна обертача і захисту його від перекидання при технологічних перевантаженнях; бурового інструменту; проми­вчого насоса; пускової електроапаратури і станції управ­лення САУБ.

 

Рис. 34- Буровий станок Б100-200.

Бурильна машина БСАскладається з чотирьох механізмів - настановного І, обертального ІІ, подачі ІІІ і підхвату IV. Настановний механізм має платформу 1, основну і рухому стійкі 2 з гідроциліндрами розпору. Станок можна піднімати щодо грунту виробки гідроциліндрами підйому, а за допомогою черв'ячного механізму здійснювати його поворот у вертикальній плоскості на 3600 і горизонтальною на 1800. Обертальний механізм включає електродвигун або пневмомотор 3, редуктор 4 і обертач 5 з патроном 6. Механізм подачі станка складається з направляючої рами 7 і двох гідро­домкратів 8, які штоками кріпляться до гідропідхвату IV, а циліндрами - до обертача 5. Гідропідхват IV може перемі­щуватися по направляючій. При роботі станка гідропідхват закрі­плюється нерухомо двома гвинтовими стопорами.

На рис. 35 показана кінематична схема обертального механізму бурового станка. Обертання від електродвигуна або пневмомотора М передається через зубчасту муфту 1 і редуктор на зубчасту муфту 7, шліцьовий ходовий вал 12, на шестерні 8-9 обертача, патрон 10 і буровий став. Буровий став може мати чотири частоти обертання, що досягається різною комбінацією зачеплення блоку шестерень 3 з шестернями 2 і 4 і шестерень 5 і 11 з блоком 6. Маслостанція бурової установки складається з електродвигуна, редуктора, двох насосів, масло­бака, блоку фільтрів, апаратури регулювання і управле­ння.

Від одного насоса живиться гідросистема, яка включається в режимі буріння (буріння і повільне відведення назад обертача); від іншого насоса — гідросистема, яка призначається для здійснення маневрових переміщень обертача з великою швидкістю. Зміна швидкості подачі бурового ставу на забій виконується в гідросистемі регулятором потоку в межах від 0,05 до 2 м/хв.

Рис. 35 - Кінематична схема станка Б100-200.

Швидкість подачі обертача назад регулюється в межах 0,036 — 9 м/хв.

Реле тиску видає електричний (або пневматичний) сигнал в систему автоматики про наявність або відсутність тиску в поршневій порожнині гідродомкрата підхват. Таким чином поступає інформація про утримання або звільнення бурової штанги в підхваті.

Буровий станок в роботу включається з виносного пульта уп­равління. Включення пускача відбувається після подачі попереджувального звукового сигналу акустичними випромінювачами, розташованими біля станка. Передбачено регулювальник швидкості подачі, що автоматично змінює швидкість подачі бурового ставу залежно від навантаження на привід обертача.


Читайте також:

  1. Буровий інструмент гірничих свердел.
  2. Буровий інструмент перфораторів.
  3. Буровий станок БГА – 4.
  4. Буровий станок «Стріла – 77».




Переглядів: 787

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація і призначення установок для буріння свердловин. | Буровий станок БГА – 4.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.