Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Буровий станок «Стріла – 77».

Машина «Стріла-77» призначена для проведення виробок знизу догори по вугіллю і породах з коефіцієнтом міцності до 10 з кутом нахилу 40-90°, круглого перетину (свердловин), діаметром 1 м. і довжиною до 100 м. на шахтах будь-якої категорії по газу. Виробки можуть бути використані як ска­ти, гезенки для спуску вугілля і породи, переміщення людей, доставки матеріалів, вентиляції і інших цілей. Машина виготовляється з пневмо- або електроприводом; управляється вона дистанційно з відстані до 20 м. від місця проведення виробки. Машина «Стріла-77» також забезпечує буріння направляючого пілота - свердловини діаметром 190 мм., з подальшим її разбурюванням до 1 м.

Машина «Стріла-77» (рис. 37) складається з бурового снаряда-обертача 2, необертального бурового ставу 3, механізму по­дачі 4, механізму повороту, маслостанції 9, пневмо- або електро­апаратури 10, візка, зрошувальної системи.

Снаряд-обертач 2 призначений для руйнування породи; він складається з пневмомотора або електродвигуна потужністю 35 кВт., який передає обертальний момент виконавчому органу через плоский планетарний редуктор. Виконавчий орган виконаний у вигляді водила з трьома долотами, на кожному з яких закріплено по три шарошки із знімними зубчастими вінцями. По осі виконавчого органу розташовано ще одне долото 1 з трьома шарошками для руйнування породи в центральній частці забою при проведенні пілота - свердловини діаметром 190 мм.

Рис. 37 - Гезенкопрохідницька машина «Стріла – 77».

Необертальний буровий став 3 подачі складається з штанг довжиною по 600 мм., перехідника і долота; на кожній п'ятій штанзі змонтовані направляючі ліхтарі 7. Буровий став призна­чено для переміщення снаряду - обертача на довжину виробки, що проводиться, і для передачі на його осьових зусиль від механізму подачі.

Механізм подачі призначений для установки бурової машини зі снарядом - обертачем на необхідний кут нахилу виробки, що проводиться, і для подачі на забій снаряда - обертача через бу­ровий став. Базовою конструкцією механізму подачі є жорстка, розбірної конструкції направляюча рама 6, на якій змонтовані всі вузли механізму подачі. Усередині рами встановлений в початковому положенні снаряд - обертач. У направ­ляючих рами пересувається каретка за допомогою двох гідро­домкратів. Своєю нижньою часткою рама спирається за допомогою роликів на секційну монорейку з башмаками, укладеними на грунті виробки. Під рамою розташовано два гідродомкрата 5, якими машина встановлюється під певним кутом нахилу (в межах 45-90°); двома верхніми гідродомкратами 8 рама нерухомо розпирається у виробці.

Механізм повороту розташований в задній частці каретки, він має гідроциліндр, який утримує став подачі від обертання і сприймає реактивний момент при роботі виконавчого органу. Крім того, механізм повороту використовується для регулювання при постановці і зніманні бурових штанг. Став подачі і снаряд - обертач при нарощуванні і зніманні бурових штанг утримуються гідравлічним захватом, розташованим у верхній частці рами.

Маслостанція призначена для живлення гідро циліндрів подачі, повороту, захвату ставу, подачі і розпору. На ній встановлено також регулювальник навантаження для автоматизованого управління проведенням виробки. Маслостанція виконана у вигляді окремого бака і з’єднана з механізмом подачі гнучкими високонапірними трубопроводами.

Зрошувальна система передбачає подачу води під тиском від насосної установки по гнучкому рукаву у виробку для охолодження двигуна і до форсунок подавлення пилу.

Кінематична схема бурового станка приведена на рис. 38. Обертання від двигуна М через зубчасту муфту ZМ1 передається на вал І і шестерню 3. Зубчастою передачею 3-4 приводиться в обертання вал ІІ, на якому закріплена сонячна шестерня 5 планетарного редуктора. Шестерня 5 обертає сателіти 6, які обкатуються по нерухомому вінцю 7 і приводять в обертання водило 19 планетарного редук­тора. Водило 19 передає обертання

Рис. 38- Кінематична схема станка «Стріла – 77».

кривошипному валу IV. Від валу IV відбір потужності проводиться по трьом напрямам: через муфту ZМ2 безпосередньо випереджаючому долоту 16; через зубчасті колеса 12, 13, 18 - валам ІІІ доліт 15; через блок шестерень 8, 10, встановлений на екс­центрику валу IV на підшипниках, який взаємодіє з не­рухомим зубчастим вінцем 9 і зубчастим вінцем 11, корпу­су водила 17. Завдяки одночасному обертанню валів ІІІ з долотами 15 навколо своєї осі і навколо осі водила 17 зубчас­ті шарошки 14 виконавчого органу здійснюють складний планетарний рух, руйнуючи забій. Переміщення каретки механізму подачі з патроном 2 здійснюється гідроцилінд­рами подачі 1.

3.Буровий інструмент для буріння свердловин по вугіллю і породі.

Буровий інструмент станків (рис.39) складається з довгого або короткого забурювальника 1 діаметром 100-130 мм.для вибурювання випереджаючої свердловини і коронки-розширювача 2 для розширення свердловини до певного діаметру (300-500 мм). Буровій став складається з гладких порожнистих штанг 5 (завдовжки 0,6-1,2 м), що сполучаються по кінцях за допомогою внутрішнього різьблення, і направляючих ліхтарів 4, встановлюваних через чотири - вісім штанг. Свердловини на крутих вугільних пластах бурять переважно від низу до верху з видачею вугільного штибу самопливом. При бурінні свердловин з кутом нахилу менш 45° застосовують шнекові штанги 6 із з'єднаннями 7 з промиванням свердловин водою або продуванням їх повітрям, а також комбінації цих способів. У комплект бурового інструменту входить розширювач зворотного ходу 3, що дозволяє розширювати діаметр свердловини до 0,9-1,1 м. Застосування спеціальних розширювачів дозволяє ще більш збільшувати перетин свердловин.

 

Рис. 39 - Буровий інструмент станків.


Читайте також:

  1. Буровий інструмент гірничих свердел.
  2. Буровий інструмент перфораторів.
  3. Буровий станок Б100-200.
  4. Буровий станок БГА – 4.




Переглядів: 920

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Буровий станок БГА – 4. | Експлуатація бурових станків.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.