Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Експлуатація бурових станків.

Перед початком роботи необхідно перевірити загальний стан місця роботи машини, надійність заземлення, справність пилеподавлюючого пристрою, наявність місцевого освітлення. На час огляду, змащення для запобігання включенню дви­гунів на станції управління має бути встановлена табли­чка — «Не включати! Робота на лінії».

Потім бурильна машина встановлюється у виробці або під заданим кутом нахилу, надійно закріплюється роз­пірними домкратами і випробується вхолосту.

Забурювання проводять з гирла свердловини на глибину до 1 м з мінімальним навантаженням щоб уникнути викривлення свердловини. Далі ведуть буріння звичайним способом на довжину направ­ляючої труби, яку потім закріплюють в гирлі свердловини. Режимні параметри залежать від типа станка. Необхідно також стежити за швидкістю подачі інструменту, щоб забезпечити своєчасне очищення свердловини від вугільного штибу. Для контролю осьового навантаження деякі бурові станки оснащені відповідними покажчиками.

У міру поглиблення свердловини можна збільшувати швидкість подачі і осьове зусилля, вибираючи при цьому оптимальний режим буріння, не допускаючи перевантажування двигуна станка і заштибовки бурового інструменту. Заштибовка ліквідовується обертанням інструменту з подачею вверх-вниз.

При бурінні вугільний штиб зі свердловини відводиться по на­правляючому лотку у вагонетку. До гирла свердловини підводяться форсунки для створення водяної завіси.

Буріння і розбурювання свердловин ведуться ділянками на довжину однієї штанги. Потім машину зупиняють і нарощують чергову штангу. Буровий інструмент від'єднують від шпинделя і утримують в свердловині за допомогою підхвату. Шпиндель опускають вниз і в проміжок між ним і останньою штангою, що знаходиться в свердловині, вставляють чергову штангу. Унаслідок такого періодичного характеру бу­ріння машинний час складає лише 25-30 % спільного часу.

Різьбові частки штанг і ліхтарів перед установкою в буровій замок мають бути ретельно очищені від штибу і змащені. Забороняється очищати шпиндель і замок руками при працюючому станкі.

Для дотримання прямолінійності свердловини необхідно: проводити буріння справним інструментом; стежити за якісним заточуванням різців; ставити услід за коронкою опорний ліхтар і потім рівномірно встановлювати їх уздовж ставу; пра­вильно встановлювати і надійно закріплювати машину. Різниця діаметрів коронки і опорного ліхтаря при армуванні різців пластинками твердого сплаву не повинна перевищувати 3-4 мм.

В разі обриву бурового інструменту або його зависання в свердловині робота повинна проводитися з дотриманням особливих заходів обережності. Щоб уникнути нещасних випадків при раптовому обриві ставу не слід знаходитися проти гирласвердловини.

Щоб виключити затиск бурового ставу в свердловині, не слід переривати буріння. Не можна застосовувати для буріння пошкоджені штанги, а також зношений буровий інструмент. Необхідно стежити за справністю маслопроводів і рукавів для подачі стислого повітря; своєчасно проводити змащення машини, профілактичний огляд і ремонт устаткування згідно встановленому на шахті графіку.


Читайте також:

  1. Економічна рента і експлуатація найманої праці.
  2. Експлуатація автоматизованих електроприводів
  3. Експлуатація високочастотних електропічних установок
  4. Експлуатація відбійних молотків.
  5. Експлуатація гірничих свердел.
  6. Експлуатація грейферних навантажувальних машин
  7. Експлуатація електрозварювальних установок
  8. Експлуатація електрообладнання дугових печей
  9. Експлуатація електрообладнання електропечей опору
  10. Експлуатація і ремонт механізмів і озброєння
  11. Експлуатація перфораторів.




Переглядів: 757

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Буровий станок «Стріла – 77». | Призначення і класифікація прохідницьких комбайнів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.