Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Експлуатація перфораторів.

Перед початком роботи в забої, необхідно ретельно перевірити робоче місце і переконатися, що воно знаходиться в нормаль­ному і безпечному стані, потім очистити забій від навислих шматків породи, перевірити кріплення виробки, а також відсутність зарядів в шпурах, які не вибухнули.

Забороняється бурити шпури, які залишились від попереднього циклу (стакани). Шпури необхідно бу­рить відповідно до затвердженого паспорта, дотримуючи правил безпеки. Вибій повинний мати хороші освітлення і венти­ляцію.

Для нормальної роботи необхідно дотримувати правив технічного обслуговування і експлуатації перфораторів і виконувати графік планово-попереджувальних ремонтів згідно заводської інструкції. Раз на три дні в майстерні повинний про­водиться огляд перфоратора з промиванням, через кожних 20 днів - поточний ремонт, а через 2 місяці - середній ремонт. Забороняється розбирати перфоратор в забої. Перед початком роботи необхідно перевіряти якість бурових штанг і коронок, а також всі з’єднання повітряних рукавів і водяних комунікацій, які мають бути надійними і герметичними; тиск стислого повітря повинний підтримуватися на рівні 0,5 МПа, оскільки його зниження приводить до зменшення продуктивності перфора­тора. Тиск води повинен бути на 1,5 МПа нижче тиску повітря для запобігання потрапляння води до внутрішніх механізмів перфоратора.

Перед приєднанням до перфоратора слід продути повітряний рукав і промити водяний, залити масло в автоматичну масельничку, включити перфоратор без навантаження на 30 с. для змащення його деталей, відкрити кран водяного рукава і перевірити проходження води крізь промивальну трубку. Для змащення перфораторів використовується мастило И-20А з добавленням 25% гаса для прочищення каналів при роботі.

Не допускається буріння за відсутності буротримача і віброгасника, або при їх несправності. Для зменшення шкідливої дії шуму, окрім встановленого на перфораторі глушника, слід застосовувати індивідуальні засоби захисту від шуму (навушники, протишумові вкладиші).

Починати буріння шпуру слід забурювальником при поступовому включенні пускового крана і незначному осьовому тиску на бур. При бурінні необхідно стежити, щоб вісь перфора­тора збігалася з віссю шпуру; регулювати осьовий тиск бура на забій в залежності від властивостей порід і тиску повітря в мережі; стежити за температурою корпусу перфоратора; через кожних 2 години роботи заливку змазки; регулярно перевіряти надійність затягування всіх зовнішніх деталей перфоратора. При забурюванні і бурінні не можна підтримувати або направляти бурову штангу руками, особливо в рукавицях, оскільки це може привести до травмування.

Після закінчення роботи необхідно: закрити вентиль подачі води в перфоратор і вимкнути перфоратор; закрити вентиль на лінії, що підводить стисле повітря; очистити перфоратор від бруду і протерти його; від'єднати повітряний і водяний рукави, звернути їх і підвісити на безпечній відстані від забою; перенести перфоратор із забою в безпечне місце.

 


Читайте також:

  1. Буровий інструмент перфораторів.
  2. Економічна рента і експлуатація найманої праці.
  3. Експлуатація автоматизованих електроприводів
  4. Експлуатація бурових станків.
  5. Експлуатація високочастотних електропічних установок
  6. Експлуатація відбійних молотків.
  7. Експлуатація гірничих свердел.
  8. Експлуатація грейферних навантажувальних машин
  9. Експлуатація електрозварювальних установок
  10. Експлуатація електрообладнання дугових печей
  11. Експлуатація електрообладнання електропечей опору
  12. Експлуатація і ремонт механізмів і озброєння




Переглядів: 843

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підтримуючи пристрої для встановлення перфораторів. | Конструкція і принцип дії свердла СЕР – 19М.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.