Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Експлуатація відбійних молотків.

Виконавчий інструмент відбійних молотків.

Великий вплив на продуктивність відбійного молотка має форма, розміри і міцність породоруйнуючого інструмента. Так, при зменшенні діаметра хвостовика збільшується витік повітря при зворотному ході бойка і знижується число ударів на хвилину, при збільшенні довжини хвостовика зменшуються довжина ходу й енергія одиничного удару бойка. Довжина списа і форма вістря залежать від физико- механічних властивостей гірничих порід, що руйнуються. Чим твердіші і монолитніші породи, що руйнуються, тим менше повинна бути довжина списа і тим більший кут загостріння. У грузлих, але нетвердих породах необхідно застосовувати піку з плоским клинчастим кінцем у вигляді лопатки, тому що звичайний спис у цьому випадку не відбиває породу, а застрягає в ній. Піки виготовляють зі сталі марок 40, 50 і 60.

В міру роботи інструмент зношується і тупиться, тому його варто періодично заправляти. Після відковки інструмент піддають термічній обробці. Хвостовик і вістрія гартують на довжині 50-90 мм. до HRC 45-50. Після термообробки вістрія піки заточують на заточувальному верстаті.

 

Продуктивність відбійних молотків залежить від технічного стану молотка, піки, повітропроводу, гірничогеологічних умов, організації праці у вибої, кваліфікації прохідника і, особливо, від тиску стиснутого повітря. Так зі зменшенням тиску стиснутого повітря з 0,5 до 0 3 МПа продуктивність молотка знижується за інших рівних умов більш ніж у 2,5 рази. Для підтримки нормального тиску необхідно правильно підбирати діаметр трубопроводу і стежити за його станом.

Повітропровід. Стиснуте повітря від компресора до споживачів подається повітропроводами, що монтують із сталевих безшовних труб загального призначення діаметром від 25 до 300 мм. Труби діаметром більш 50 мм. з'єднують між собою фланцями, при менших діаметрах-різьбовими муфтами.

Для розподілу стиснутого повітря між окремими споживачами у вибої до кінця трубопроводу приєднують повітророзподільник, від якого по гнучких рукавах (шлангам) повітря надходить безпосередньо до споживачів. Звичайно використовують рукава діаметром 16-25 мм., до молотка і до повітророзподільника їх приєднують конусним ніпелем з накидною гайкою. У місцях відгалужень трубопроводу встановлюють трійники. Тиск стиснутого повітря у повітропроводах контролюється манометрами.

Відбійні молотки, що поступили із заводу або зі складу після тривалого зберігання, необхідно розібрати для очищення і промивки деталей в гасі, потім знов зібрати і змастити.

Перед початком роботи необхідно переконатися, що вибій надійно закріплений і знаходиться у нормальному стані. По манометру слід перевірити тиск повітря в мережі; тиск повинен знаходитися в межах 0,4-0,5 МПа.

Необхідно перевірити справність відбійного молотка. Ударник повинен вільно переміщатися в стовбурі без заїдань; проміжна ланка повинна бути надійно закріплена стопором; хвостовик списа і вістря її не повинні мати пошкоджень. Далі слід вставити спис і закріпити його пружиною. Залити в штуцер або автоматичну олійницю молотка 30-40 г мастила індустріального И-20А , продути рукав стиснутим повітрям і приєднати його за допомогою накидної гайки.

Під час роботи необхідно стежити за справністю молотка і рукава, не допускати його перегинів під гострим кутом. Необхідно 2--3 рази за зміну змащувати молоток.

При роботі з відбійним молотком необхідно дотримуватися таких заходів безпеки: не направляти молоток із списом на себе або на тих, що працюють при його випробуванні або роботі; періодично під час роботи перевіряти щільність затягування різьбових з'єднань масельнички з проміжною ланкою і накидної гайки з масельничкою; відпрацьоване повітря, що виходить з вихлопного отвору, не повино потрапляти на руки того, що працює.

Для забезпечення тривалого терміну роботи відбійного молотка рекомендується не рідше, ніж один раз на місяць проводити в майстерні профілактичний огляд і промивку його деталей.

Підготовку молотків до роботи, їх промивання, змащення, розбирання і зборку необхідно робити відповідно до інструкції з експлуатації. Для забезпечення нормальної роботи відбійних молотків необхідно перевіряти і випробувати відбійний молоток перед видачею, продувати рукав до приєднання відбійного молотка, не допускати під час роботи різких перегинів, переломів рукава, працювати тільки гострими і справними піками, не допускати роботу молотка вхолосту і не розбирати його у вибої.

Перш, ніж від’єднати рукав від молотка, необхідно припинити надходження в нього стиснутого повітря.

При здачі молотка в майстерню після зміни про помічені неполадки пошкодження повідомити слюсарю.


Читайте також:

  1. Економічна рента і експлуатація найманої праці.
  2. Експлуатація автоматизованих електроприводів
  3. Експлуатація бурових станків.
  4. Експлуатація високочастотних електропічних установок
  5. Експлуатація гірничих свердел.
  6. Експлуатація грейферних навантажувальних машин
  7. Експлуатація електрозварювальних установок
  8. Експлуатація електрообладнання дугових печей
  9. Експлуатація електрообладнання електропечей опору
  10. Експлуатація і ремонт механізмів і озброєння
  11. Експлуатація перфораторів.




Переглядів: 1376

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація відбійних молотків. | Призначення та основи конструкції стрічкових конвеєрів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.