Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Класифікація відбійних молотків.

Призначення відбійних молотків.

Лекція № 14

Контрольні питання

1. Назвіть будівельні машини періодичної і безперервної дії.

2. Який привод використовується в будівельних машинах?

3. Навіщо машини одного типу випускаються різних типорозмірів?

4. Назвіть переваги і недоліки індивідуального приводу окремих агрегатів будівельних машин.

Література:

[2] 182-184

 

 

Тема:Призначення, галузь застосування та конструкція відбійного молотка.

Класифікація відбійних молотків. Виконавчий інструмент відбійних

молотків.

План лекції:

1 Призначення відбійних молотків.

2 Класифікація відбійних молотків.

3 Виконавчий інструмент відбійних молотків.

4 Експлуатація відбійних молотків.

 

Відбійні молотки відносяться до ручних гірничих машин ударної дії. Вони призначені для відбивання вугілля та інших корисних копалини, а також для руйнування твердого грунта, асфальтових покриттів, цегляних і кам'яних кладок і т.п.

За родом вживаної енергії відбійні молотки розділяються на пневматичні, електричні і гідравлічні.

За масою відбійні молотки поділяють на легкі і важкі.

У вугільній промисловості застосовуються тількі легкі відбійні молотки. Найбільше застосування отримали пневматичні відбійні молотки, вони використовуються головним чином при розробці тонких крутих пластів зі складними гірничо-геологічними умовами, в яких неможливо застосовувати інші більш ефективні засоби механізації - комбайни і струги. Технічну характеристику пневматичних відбійних молотків наведено в таблиці №4.

Таблиця № 4. Технічні параметри відбійних молотків.

Найменування параметрів Од. вим. МО-1Б МО-2Б МО-3Б МО-4Б
Номінальний тиск повітря МПа 0,5
Мінімальний тиск повітря МПа 0,3
Енергія одного удару Дж
Частота ударів 1/хв
Маса молотка без інструмента кг 8,5 9,6
Питомі витрати повітря м3/хв 1,5
Діаметр хвостовика мм
Довжина хвостовика мм

Пневматичний відбійний молоток (рис. 73) є поршневою машиною ударної дії. Молоток складається з повітророзподільного і ударного механізму і рукоятки із зібраним в ній пусковим пристроєм. Робочий інструмент – спис або лопатка 18 входить своїм циліндричним хвостовиком в буксу 16 і утримується кінцевою пружиною 17, що нагвинчується на стовбур молотка.

Ударний механізм складається із стовбура 13 із запресованою перемичкою 15, а також букси 16 і ударника - поршня 14. Ударник під дією стиснутого повітря, яке поперемінно подається за допомогою повітророзподільного механізму в передню порожнину А циліндра або задню Б, здійснює робочий і зворотний хід. В кінці робочого ходу ударник наносить удар по хвостовику списа, перетворюючи тим самим енергію стиснутого повітря в механічну роботу ударника, що рухається.

 

Рис. 73 - Пневматичний молоток.

Повітророзподільний механізм призначений для поперемінної подачі стиснутого повітря в передню або задню порожнину циліндра і для випуску відпрацьованого повітря в атмосферу. Його розташовано в кінці стовбура в проміжній ланці 6, він складається з клапанної коробки 8, кільцевого клапана 9 і сідла 10 клапана. Для запобігання зсуву сідла клапана щодо стовбура передбачені штифти 11. Для запобігання самовідкручування різьбового з'єднання стовбура і проміжної ланки встановлений фіксатор 19, який утримується від випадання стопорним кільцем 12. Кільце має отвір для відведення відпрацьованого повітря, що поступає до нього з циліндра молотка через подовжні канали і вихлопні отвори в стовбурі. Тарілчаста пружина 7 служить для притискання повітророзподільного вузла до торця стовбура.

Пусковий пристрій складається з рукоятки 1, вставки 2, пружини 3, вентиля 4, заглушки 20, кільця 24, гумового амортизатора 25, штуцера 5 з пружинною шайбою 23, яка запобігає його самовідгвинчуванню. Стиснуте повітря підводиться до молотка по гнучкому рукаву довжиною не більше 12 м. з внутрішнім діаметром 16 мм., який приєднується до штуцера за допомогою ніпеля 21 та накидної гайки 22.

 

 

Рис.74.Схема повітророзподільчого механізму відбійного молотка

Принцип роботи повітрерозподільчого механізму відбійного молотка показаний на рис. 74. Відбійний молоток умовно розділенний на дві частини: справа показаний початок робочого ходу, зліва – початок зворотного ходу. За рахунок того, що внутрішній діаметр кільцевого клапана 1 перебільшує зовнішній діаметр сідла 3, клапан може зміщуватися ексцентрично відносно коробки і сідла вправо або вліво, відкриваючи отвір а або б.

На початку робочого ходу ударник 2 знаходиться у верхньому положенні, клапан зміщений управо. При натисненні нa рукоятку відкривається впускний вентиль і стиснутого повітря поступає в кільцеву камеру повітророзподільчого механізму і далі через отвір у верхню порожнину стовбура А. Під дією стислого повітря ударник починає переміщуватись вниз, витісняючи повітря в атмосферу з нижньої порожнини стовбура В через вихлопні отвори 8. Переміщуючись далі вниз, ударник перекриє вихлопні отвори і починає стискати повітря, яке залишилося в порожнині Б, каналі Г і отворі б. Переміщаючись ще далі вниз, ударник відкриє своєю верхньою кромкою вихлопні отвори і нанесе удару по хвостовику піки. Так як порожнина А сполучається тепер з атмосферою, то в момент удару тиск повітря в порожнині Б, каналі Г і отвору б буде більше, ніж в порожнині А, клапанній коробці й отворі сідла а. За рахунок цієї різниці кільцевий клапан перекинеться ліворуч.

На початку зворотного ходу ударник знаходиться в крайньому нижньому положенні, а кільцевий клапан зміщено ліворуч. В цьому положенні отвір а буде закрито, а отвір бвідкрито. Стисле повітря з кільцевої порожнини В через отвір б і канал Г поступить в нижню порожнину стовбура Б. Внаслідок цього ударник почне переміщатися вгору і перекриє вихлопні отвору в. При цьому ударник буде стискувати повітря в порожнині А і отворі а. При подальшому переміщенні догори ударник відкриє своєю нижньою кромкою отвір в. Через них почнуть сполучатися з атмосферою порожнина стовбура Б, канал Г і отвір б. Коли тиск повітря в отворі а перевищить тиск повітря в отворі б, кільцевий клапан перекинеться праворуч, відкривши шлях стиснутому повітрю в порожнину А. Почнеться знову робочий хід ударника.


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  7. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
  8. Банківський кредит та його класифікація.
  9. Банківські ресурси, їх види та класифікація
  10. Будівельна класифікація ґрунтів
  11. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  12. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.




Переглядів: 1051

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Призначення і класифікація будівельних машин. | Експлуатація відбійних молотків.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.