Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Експлуатація електрообладнання електропечей опору

Прийомка до експлуатації електрообладнання електропечей

При огляді електрообладнання електропічних установок, що вводяться в експлуатацію, приймальна комісія звертає увагу на те, щоб:

- вони були обладнані пристроями блокування, які забезпечують безпечність їх

обслуговування і забороняли виконання оперативних дій в неправильній послідовності;

- на щитах управління була передбачена сигналізація включеного і відключеного

положення електричної печі;

- були передбачені відповідні прилади для контролю за протіканням технологічного

процесу електропічних установок;

- у високочастотних електропічних установках з ВЧ - генераторами були виконані

вимоги санітарних норм по рівню електромагнітного поля на робочих місцях, а також вимоги по рівню радіоперешкод;

- машинні перетворювачі, що використовуються для живлення високочастотних

електропічних установок, які створюють шум, що перевищує 80дБ, були встановлені в ізольованих приміщеннях;

- при кожній електропічній установці знаходилася відповідна технічна документація

(креслення, електричні схеми і паспорт установки).

Приймально-здавальні випробування окремих елементів електрообладнання електропічних установок (електричні машини, вимикачі, захисні пристрої, електроапара- тура) проводять на підставі вказівок, в яких розглядаються приймально-здавальні випробування аналогічного електрообладнання. При прийомці електропічної установки в експлуатацію її випробують. Обсяг і зміст робіт, що виконуються при випробуванні, встановлюють за узгодженням з постачальником електропечі.

 

Електрична піч опору – дорогий пристрій, тому доцільно по можливості збільшити її термін служби (ресурс). Цьому сприяє ретельний догляд за електропечами і своєчасний їх ремонт.

Електричні печі опору щоденно оглядає обслуговуючий персонал, який звертає увагу на стан всіх частин електропечі, змащує механізми і очищує електропечі від пилу і бруду.

Нагрівальні елементи електропечі оглядають не менше одного разу в 6 – 9 місяців, несправні нагрівачі замінюють. Для цього підприємство звичайно має необхідний запас відповідних нагрівачів.

Планово-попереджувальний ремонт електричних печей опору виконують не менше одного разу на рік. Ремонтують і перероблюють електричні печі опору особи, які мають спеціальні знання. Рішення, відносно заміни матеріалів печі або переробки електричних печей опору, попередньо узгоджують з заводом-виробником електропечі.

При експлуатації електричних печей опору особливе значення мають питання економії електроенергії і безпечності обслуговуючого персоналу.

 

Перша вимога викликана тим, що електричні печі опору являються потужними споживачами електроенергії, друга – наявністю в них значної кількості механізмів і засобів автоматики, неправильне походження з якими створює додаткову небезпечність для обслуговуючого персоналу.

Важливу роль в підвищенні продуктивності електричної печі опору відіграє використання економічної величини одночасного завантаження (садки) печі. Визначають цю величину дослідним шляхом для даних процесів термообробки виробів. При виборі економічного завантаження електропечі одночасно враховують доцільність повного використання її ємності.

Цикл роботи електричної печі будують таким чином, щоб втрати тепла були найменшими, експлуатацію електропечі організовують таким чином, щоб її пройми відчинялися по можливості рідше: їх відчиняють, коли це необхідно по умовах технологічного процесу. Зменшенню теплових втрат сприяє також ретельне ущільнення всіх отворив в електричних печах.

Найбільш економним з точки зору витрат електроенергії являється цілодобовий режим електропечі. В цьому випадку скорочуються втрати тепла, які мають місце при її охолодженні протягом перерв в роботі. Впровадження механізації і автоматизації в роботі електропечей сприяє економії електроенергії: скорочується тривалість завантаження і вивантаження електропечі, а внаслідок цього зменшуються втрати тепла через відкриті пройми. Вказані заходи суттєво впливають на зниження питомих витрат електроенергії. Якщо при експлуатації електропечі виникають технологічні паузи (або примусовий простій), то необхідно перевірити, чи доцільно з умов економії електроенергії відключати на цей час електропіч. Може статися, що витрати електроенергії, які потребуються для нового розігріву електропечі, перевищать витрати електроенергії на холостий хід електропечі за час технологічної паузи. В цьому випадку відключення електропечі є недоцільним.

Одним з способів підвищення економічності електричних печей опору являється використання тепла деталей, нагрітих в печі. Це здійснюється шляхом передачі тепла деталями, що виходять з печі, деталям (холодним), які необхідно нагріти. Для цього нагріті і холодні деталі проходять через загальну камеру, де і відбувається передача тепла. В результаті деталі поступають в камеру нагріву вже в підігрітому стані.

 


Читайте також:

  1. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  2. Адміністративне правопорушення
  3. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  4. Адміністративне правопорушення.
  5. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  6. Адміністративні правопорушення та адміністративні стягнення.
  7. Активного опору
  8. Арт-терапія в роботі з правопорушниками
  9. Бистрість – це здатність людини до термінового реагування на подразники та до високої швидкості рухів, що виконуються при відсутності значного зовнішнього опору.
  10. Битва за визволення України, рух Опору
  11. Вибір електрообладнання на напругу до 1кВ.
  12. Вивчення взаємозв’язків правопорушень з іншими соціальними явищами




Переглядів: 1117

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 2.7. Технічне обслуговування електрообладнання термічних і зварювальних установок | Експлуатація електрообладнання дугових печей

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.