Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Адміністративне правопорушення.

Адміністративне правопорушення (проступок) – це протиправна, винна (умисна чи необережна) дія або бездіяльність, що посягає на державний чи громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, за яку законодавством передбачена адміністративна відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до чинного законодавства кримінальної відповідальності.

Ознаками адміністративного правопорушення є протиправність, винність, суспільна шкідливість, адміністративна караність.

Протиправність – це порушення загальнообов’язкових правил, встановлених державою, яке може бути виражене у дії, забороненій законом (наприклад, дрібне розкрадання державного чи громадського майна) або в бездіяльності, коли закон вимагає активних дій (наприклад, ухилення свідка від з’явлення до суду).

Винність має прояв в умисній вині порушника (коли він усвідомлював протиправність свого діяння, передбачав його шкідливі наслідки і бажав чи свідомо допускав настання цих наслідків) або необережності (особа передбачала можливість настання шкідливих наслідків, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоча повинна і могла їх передбачити).

Суспільна шкідливість полягає в тому, що правопорушення завдає шкоди суспільним відносинам, які охороняються державою.

Адміністративна караність означає, що за скоєння проступку законом передбачена адміністративна відповідальність, можливість застосування до порушника адміністративного стягнення.

Не підлягає відповідальності особа, яка вчинила проступок у стані неосудності, у стані необхідної оборони чи крайньої необхідності.

 

До адміністративної відповідальності можуть притягуватися:

- громадяни, які досягли віку 16 років (до осіб віком від 16 до 18 років застосовуються заходи впливу, передбачені ст.24 п.1 КпАП, а в окремих випадках, передбачених ст.13 КпАП, особи 16-18-річного віку притягуються до адміністративної відповідальності у загальному порядку);

- посадові особи (за правопорушення, пов’язані з недодержанням установлених правил, забезпечення виконання яких належить до їх службових обов’язків, а також за незабезпечення виконання цих правил їх підлеглими).

Законом передбачені особливості відповідальності за адміністративні правопорушення працівників органів внутрішніх справ і військовослужбовців. Вони несуть відповідальність не в адміністративному порядку, а згідно дисциплінарних статутів. Проте за окремі правопорушення (порушення правил дорожнього руху, митних правил тощо) вони відповідають на загальних підставах, але і в цих випадках до них не можуть бути застосовані виправні роботи й адміністративний арешт.

Найпоширенішими видами адміністративних правопорушень є порушення водіями транспортних засобів правил дорожнього руху; безквитковий проїзд; торгівля з рук у невстановлених місцях; дрібне хуліганство; порушення митних правил тощо. У КпАП проступки поділені на окремі види за об’єктом посягань, наприклад, в галузі охорони праці і здоров’я, на транспорті, у промисловості, в галузі торгівлі, громадського харчування та ін.

 


Читайте також:

  1. Адміністративне законодавство
  2. Адміністративне законодавство
  3. Адміністративне право
  4. Адміністративне право і державне управління.
  5. Адміністративне право як галузь права
  6. Адміністративне право як наука.
  7. Адміністративне правопорушення
  8. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  9. Адміністративне судочинство в Україні
  10. Ґ/ Адміністративне судочинство
  11. Поняття адміністративного правопорушення.




Переглядів: 1316

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Адміністративне право і державне управління. | Види адміністративних стягнень.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.