Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Експлуатація електрозварювальних установок

В процесі роботи електрозварювального обладнання періоди горіння електричної дуги звичайно чергуються з проміжками часу, які витрачаються на допоміжні операції, які є попередніми запалюванню дуги. Таким чином, процес електричного зварювання характерний повторно-короткочасним режимом роботи електрозварювального обладнан- ня. Даний режим впливає на вибір перерізу проводив, що належать на заміну зношених в процесі експлуатації. В якості розрахункового струмового навантаження для вибору перерізу провідників по нагріву приймають навантаження, приведене до довготривалого режиму роботи (табл.2.7.1).

Табл.2.7.1. Переріз проводів зварювального кола.

Переріз проводив, мм2 Найбільша допустима величина струму, А Переріз проводив, мм2 Найбільша допустима величина струму, А

 

Проводи, які приєднуються до електродного, тримача повинні бути гнучкими, тому допускається використання проводив меншого на 40 – 50% перерізу при довжині понад 3 м.

Зварювальні агрегати і трансформатори можуть встановлюватися на відкритому повітрі, де їх ізоляція в сиру погоду зволожується. В цьому випадку використовують зварювальні агрегати і трансформатори в закритому виконанні, встановлюють їх під навісом з негорю- чого матеріалу, де вони захищені від дощу та снігу.

Підключають зварювальні агрегати і трансформатори до мережі чергові електрики, які також виконують їх заземлення. Зварювальник підключає лише зварювальні проводи до агрегату або трансформатору. Перед включенням зварювального агрегату необхідно оглянути установку, щоб визначити її готовність до роботи. Якщо виявляються будь-які несправності, то їх не допускають до включення в мережу.

 

Рис.2.7.1. Схема підключення зварювального трансформатора.

1 – пункт підключення, 2 – шланговий трьохжильний кабель, 3 – зварюваль- ний трансформатор, 4 – регулятор, 5 – заземлюючий затискач, 6 – робочій кабель, 7 – електродний тримач, 8 – провідник заземлення.

 

 

Щоб електрозварювальне обладнання перебувало в належному технічному стані, його необхідно систематично оглядати, тримати в чистому і справному стані. При огляді

електрозварювальної установки звертають увагу на стан контактів і заземлюючих проводив, справність ізоляції робочих проводив, гумового шлангу і захисних засобів; слідкують за тім, щоб в приміщеннях, що відведені для електрозварювання, не знаходились легкозаймисті речовини.

Якщо в роботі використовуються однофазні трансформатори, то їх необхідно рівномір- но розподілити між окремими фазами трьохфазної мережі. По закінченні роботи, трансформатор відключають.

Щоденно після закінчення роботи електрозварювальні агрегати і пускову апаратуру чистять.

Величину опору ізоляції струмоведучих частин зварювального кола перевіряють не менше одного разу в три місяці (вона повинна бути не менше 0,5 МОм).

Поточний ремонт електрозварювального обладнання виконують не менше одного разу в шість місяців, а капітальний – не менше одного разу на рік. При поточному ремонті електрозварювальне обладнання чистять, оглядають, замінюють зношені частини, частково розбирають електрозварювальне обладнання, коли це потрібно для заміни зношених частин.

При капітальному ремонті електрозварювального обладнання відновлюють елементи електрообладнання проводять повне розібрання електрообладнання, замінюють всі зношені деталі, поновлюють вузли і елементи пристрою.

 


Читайте також:

  1. Автоматизація насосних установок.
  2. Безпека при експлуатації компресорних установок.
  3. Безпека при експлуатації котельних установок.
  4. Вибірковість сприймання – це зміна діяльності органів чуття під впливом попереднього досвіду, установок та інтересів людини.
  5. Визначення навантажень на елементи систем регулювання вітроустановок
  6. Вихідні положення до розрахунку вітроенергетичних установок
  7. Джерела живлення установок електрохімічної обробки
  8. Дослідження поняття і динаміки соціальних установок
  9. Економічна рента і експлуатація найманої праці.
  10. Експлуатація автоматизованих електроприводів
  11. Експлуатація бурових станків.
  12. Експлуатація високочастотних електропічних установок




Переглядів: 1232

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Експлуатація високочастотних електропічних установок | Прийомка в експлуатацію мереж і розподільчих пристроїв цивільних споруд

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.