Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Джерела живлення установок електрохімічної обробки

Електрохімічна обробка, заснована на анодному розчиненні, ведеться на постійному, імпульсному, пульсуючому чи асиметричному змінному струмі. Джерела живлення (ДЖ) перетворять електричну енергію промислової мережі в необхідну для електрохімічної обробки.

ДЖ повинні відповідати ряду вимог: забезпечення необхідної точності і стабільності обробки, виключення руйнування електродів при коротких замиканнях, здійснення східчастого і плавного регулювання вихідних величин, а також їхня стабілізація. Крім того, вони повинні бути економічними, зручними в експлуатації, малогабаритними. Технологічні можливості джерел живлення визначаються їхніми зовнішніми характеристиками, що можуть бути твердими, природними (слабкоспадаючими) і крутоспадаючими.

Як джерела живлення в основному використовуються напівпровідникові випрямлячі, регулюючими елементами в який служать тиристори.

ДЖ складаються з наступних вузлів: понижуючого трансформатора, випрямляча, ланцюга стабілізації умов обробки, регулювання параметрів, а також захисту джерела живлення і самого верстата при порушенні нормального протікання процесу обробки.

У статичних джерелах живлення як регулюючий елемент застосовують тиристорні регулятори, оскільки вони мають малі масу і габарити, меншу інерційність, більш високий ККД. Крім того, вони оснащені швидкодіючою системою захисту устаткування від коротких замикань.

Структурна схема тиристорного джерела живлення установок електрохімічної обробки показана на рис.12.7. Напруга мережі після спрацьовування автоматичного вимикача АВ і силового контактора К через датчики струму ДТ подається на силовий трансформатор Тр. Знижена напруга надходить на блок тиристорів Т, роботою яких керує система керування тиристорами СУТ. Змінюючи подавані СУТ сигнали, можна одержати різну форму випрямленої напруги і струму. Система реверсування СР обумовлює зміну полярності ДЖ.

При порушенні нормального режиму роботи установки з датчиків струму ДТ на систему автоматичного регулювання САР надходять сигнали, по яких СУТ замикає тиристори. Команда на відключення силового контактора подається системою захисту і сигналізації СЗС, що приводить до відключення джерела живлення від мережі. Передбачається відключення в джерелі живлення і від мережі, і від силового трансформатора, що забезпечує нормальну роботу електричної частини устаткування.

Система автоматичного регулювання САР стабілізує напругу чи струм у міжелектродному проміжку. Виконавчим органом САР є магнітний підсилювач, обмотки керування які живляться від датчиків струму ДТ, міжелектродного проміжку МЕП і опорної напруги. Схема керування тиристорами СУТ підключена до виходу магнітного підсилювача.

На рис. 12.8 показані принципові схеми тиристорних джерел живлення установок ЕХО на струми вище 600 А.

У схемі рис. 12.8, а використовуються тиристори Т на первинній стороні силового трансформатора Тр з некерованим випрямлячем В2на його вторинній стороні. Тиристори Т включені в розсічку фаз мережі (рис. 12.8, а) чи по трифазній мостовій схемі в розрив нейтралі зірки на первинній стороні трансформатора (рис. 12.8,6).

Для одержання твердої зовнішньої характеристики джерела живлення блок 4 керує тиристорами по сигналах зворотного зв'язку 3 по вихідній напрузі з міжелектродного проміжку (мал. 12.8, а). Для створення крутоспадаючої характеристики (рис. 12.8, б) тиристори Т керуються сигналом зворотного зв'язку у функції струму навантаження. Сигнал надходить у блок керування 4 з резистора 2. Природна зовнішня характеристика випрямляча виходить підтримкою заданого кута її нахилу за рахунок зворотніх зв'язків по струму і напрузі. Дроселі Др включені в ланцюг для зменшення пульсацій робочого струму при тиристорному регулюванні.


Читайте також:

  1. А джерелами фінансування державні капітальні вкладення поділяються на централізовані та децентралізовані.
  2. Автоматизація насосних установок.
  3. Автотрофне та гетеротрофне живлення
  4. Активність особистості та її джерела, спрямованість особистості
  5. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  6. АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФОРМУВАННЯ
  7. Аналіз співвідношення активів із джерелами їх фінансування
  8. Антропогенне забруднення природного середовища. Джерела забруднень
  9. Антропологічні джерела
  10. Бази даних як засіб зберігання й обробки інформації
  11. Банківське право України: поняття , предмет регулювання, джерела і система
  12. Безпека при експлуатації компресорних установок.




Переглядів: 1163

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Застосування електрохімічної обробки матеріалів у машинобудуванні | Поняття про редукційну задачу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.