Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Експлуатація високочастотних електропічних установок

Одною з головних переваг високочастотного нагріву металів являється швидкість технологічних процесів, в зв’язку з чім значно підвищуються виробничі можливості підприємства.

Високочастотні електропічні установки (ВЧУ) являються для обслуговуючого персоналу джерелом підвищеної небезпеки, що висуває ряд вимог з техніки безпеки. Важливішою з цих вимог можна вважати необхідність строго слідкувати за правильним утриманням наступних елементів: екранування ВЧУ з електронними генераторами; звукової ізоляції ВЧУ з машинними перетворювачами, що створюють шум з рівнем вище 80 дБ, блокування, що попереджають проникнення обслуговуючого персоналу за огородження установки, коли вона знаходиться під напругою; розрядних пристроїв, які знімають остаточний заряд з конденсаторів при відкриванні дверей, що ведуть за огородження установки. В зв’язку з цим обслуговування ВЧУ доручають персоналу, який отримав спеціальну підготовку.

Особливу небезпечність при експлуатації ВЧУ представляє перерив в подачі охолоджу -вальної води до елементів установки (котушки анодних контурів, індуктори печі, високовольтний генератор) під час технологічного процесу. відсутність води приводить до розплавлення аноду генераторної лампи, індуктора до надмірного нагріву інших елементів установки, що може вивести установку з ладу. Тому в процесі експлуатації пічної високочастотної установки ведуть ретельний контроль за справністю блокування водоохолодження з пристроєм, що включає установку.

Підприємства, в яких експлуатують пічні ВЧУ, розроблюють інструкції по їх обслуговуванню відповідно до місцевих умов. Перед кожним включенням пічну ВЧУ ретельно оглядають. Особливу увагу звертають на справність блокувальних пристроїв, на чистоту (терміни очистки виконують за графіком, розробленим на підприємстві) і на стан заземлення металевих конструктивних частин установки, включаючи кожухи огород -ження. Для того щоб обслуговуючий персонал міг технічно грамотно вести експлуатацію ВЧУ, при їй повинен знаходитися комплект технічної документації відповідно ПТЕ.

Необхідність в регулюванні технологічних режимів пічної ВЧУ виникає, як правило, в тих випадках, коли переходять на термообробку нового виробу. Завданням для регулю -вання режимів служать дані, що розробляють технологи.

Настройку пічних ВЧУ і регулювання технологічних режимів виконують особи, які мають спеціальні знання і навички, добре знайомі з улаштуванням окремих елементів установки і з заводськими інструкціями по їх експлуатації. Виконання вказаних робіт вимагає великої обережності, тому як виконавець знаходиться поблизу струмоведучих частин установки. Роботи по настройці ВЧУ і регулювання режимів виконують по інструкції, затвердженій керівництвом підприємства. Якщо в процесі виконання робіт виникає необхідність зняти постійні огородження ВЧУ, то це може бути виконано лише за дозволом начальника ВЧУ.

ВЧУ під час роботи випромінюють електромагнітні хвилі, які створюють індустріальні радіоперешкоди. Тому власникам ВЧУ з електронними генераторами органи державної радіоінспекції ставлять за обов’язок здійснювати необхідні заходи з попередження розповсюдження створених високочастотними установками радіоперешкод.

Радіоперешкоди розповсюджуються безпосереднім випромінюванням працюючих ВЧУ або по проводам ПЛ і довгим металевим спорудам.

Найбільш ефективним способом боротьби з радіоперешкодами є заглушування їх на місці виникнення. Для цього ВЧУ, обладнані електронними генераторами, екранують листами з металу, який має велику магнітну проникність. Розповсюдження радіоперешкод по проводам повітряних ліній обмежують за допомогою електричних фільтрів, які

 

встановлюють між проводами лінії і землею. Розташування ВЧУ з електронними генераторами подалі від переносників радіоперешкод також зменшує можливість їх розповсюдження.

 


Читайте також:

  1. Автоматизація насосних установок.
  2. Безпека при експлуатації компресорних установок.
  3. Безпека при експлуатації котельних установок.
  4. Вибірковість сприймання – це зміна діяльності органів чуття під впливом попереднього досвіду, установок та інтересів людини.
  5. Визначення навантажень на елементи систем регулювання вітроустановок
  6. Вихідні положення до розрахунку вітроенергетичних установок
  7. Джерела живлення установок електрохімічної обробки
  8. Дослідження поняття і динаміки соціальних установок
  9. Економічна рента і експлуатація найманої праці.
  10. Експлуатація автоматизованих електроприводів
  11. Експлуатація бурових станків.




Переглядів: 954

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Експлуатація електрообладнання дугових печей | Експлуатація електрозварювальних установок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.