Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Експлуатація гірничих свердел.

Перед початком роботи необхідно перевірити: стан робочого місця; надійність приєднання кабеля; справність корпусу та оболонки, вентилятора, болтовых з'єднань, бурового інструменту, потім провести при­єднення електросвердла до мережі через переносну муфту МР-5М (або подібного типа) і випробування вхолосту. При правильному з'єднанні фаз бурова штанга з різцем обертається в напрямку годинникової стрілки, якщо дивитися на неї від корпусу. При обертанні бурової штанги у зворотний бік необхідно реверсувати електродвигун. Переконавшись в нормальній роботі свердла, приступають до буріння шпурів. Спочатку застосовують зазвичай ко­роткий бур - забурювальник завдовжки 0,5-0,6 м, а потім замінюють його буром необхідної довжини.

Слід спостерігати за станом різця і при затупленні пла­стинок твердого сплаву на 1-1,5 мм замінювати різець іншим. За наявності міцних включень, а також при заштибовці, для запобігання заклинювання різця необхідно зменшувати і припиняти подачу і проводити опрацьовування свердла вздовж шпуру. При бурінні по міцному вугіллю потрібно підбирати за допомогою змінних шестерень меншу частоту обертання шпинделя (близько 300 об/хв), при бу­рінні ж по м'якому вугіллю - навпаки, збільшувати (до 600-700 об/хв). В процесі роботи необхідно стежити за станом редуктора, вентилятора і електродвигуна для запобігання їх перегріву. Не слід допускати перекручення гнучкого ка­белю і тертя його об гострі предмети. Не дозволяється направляти бурову штангу руками при забурюванні і бурінні - це небезпечно.

Після закінчення роботи ручне електросвердло має бути відключено від мережі і прибрано в безпечне місце; забороняється волочіння його по грунту.

Разом з дотриманням правил експлуатації, необхідно не рідше за 2 рази на місяць проводити змащення ручного свердла: підшип­ників—тугоплавким мастилом «1-13», шестерень редуктора—со­лідолом «Т» або «УС-2». Щомісячно ручне свердло повинне розбиратися в майстерні, промивається, оглядається, ремонтується (у разі потреби) і смащується.

При експлуатації електробура ЕБГП-1 необхідно дотримувати в основному ті ж правила і деякі додаткові. Перед початком роботи слід перевіряти при висунутих штоках рівень масла. При заповнених гідроциліндрах рівень масла повинен знаходитися на лінії нижньої кромки заливного отвору. Заповнення маслом (масла індустріальні И-12А, И-20А, И-30А) проводиться за рахунок багатократного зворотно-поступального руху штоків. Траверси заповнюється теж індустріальним маслом. Один раз в тиждень закладається консистентне мастило всередину шпинделя і один раз в місяць - в редуктор.

Забурювання рекомендується проводити при невеликих осьо­вому зусиллі і частоті обертання. При бурінні частота обертання штанги встановлюється залежно від міцності. При заштибовці бурового інструменту, що може бути при недостатній промивці шпуру, зусилля подачі необхідно зменшувати до мінімуму.

Не допускається тривале обертання бурової штанги при працюючій фрикційній муфті щоб уникнути її нагріву, бист­рого зносу і заїдання дисків. Один раз в 4 місяці електробур повинен видаватися на поверхню для розбирання, огляду і ре­монту.

 


Читайте також:

  1. Буровий інструмент гірничих свердел.
  2. Вентиляція і ежекція повітря в гірничих виробках
  3. Види робіт при спорудженні гірничих виробок
  4. Відомості про правила охорони і техніки безпеки на підземних гірничих роботах.
  5. Головні технологічні властивості гірничих порід і масивів.
  6. Економічна рента і експлуатація найманої праці.
  7. Експлуатація автоматизованих електроприводів
  8. Експлуатація бурових станків.
  9. Експлуатація високочастотних електропічних установок
  10. Експлуатація відбійних молотків.
  11. Експлуатація грейферних навантажувальних машин




Переглядів: 937

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розробка концепції інноваційного проекту | Всмоктуючої дії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.