Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конструкція і призначення окремих видів машин.

Конструкцію підвісного кріплевстановлювача розглянемо на прикладі кріплевстановлювача КПМ-8. Кріплевстановлювач КМП-8 складається з корпусу, механізму пересування, маслостанції з електродвигуном, каретки і гідроапаратури. Рама і тяга шарнірно сполучені вісями з корпусом і з стабілізатором, і таким чином вони утворюють паралелограмний механізм. Перекриття забезпечене крилами, чотирма башмаками для розміщення в них двох верхняків, а також запобіжним дистанційним упором. Підйом перекриття здійснюється двома гідроциліндрами, закріпленими шарнірно на корпусі і на рамі. Перекриття у верхньому положенні фіксується захопленнями. Монорельс складається з секцій, сполучених між собою скобами за допомогою клинів. Кінцеві секції забезпечені упорами, що обмежують переміщення візка. До верхняків кріплення секції кріпляться підвісками, що складаються з траверс із захопленнями і клинів.

Підвісні кріплевстановлювачі КПМ і КПУ-2 за принципом дії в основному аналогічні кріплевстановлювачу КПМ-8 і відрізняються від нього головним чином технічними даними.

КріплевстановлювачУТ-1Мпризначений для механізованого зведення кріплення із залізобетонних тюбінгів при проведенні горизонтальних виробок арочного перетину площею від 10 до 16 м2. У двоколійних виробках відстань між осями шляхів може складати 1600-1800 мм.

Кріплевстановлювач УТ-1М змонтований на платформі і є вертикальною колонкою з шарнірно встановленою на ній стрілою. Стріла є гідравлічним домкратом, на штоку якого є пристрій для захоплення тюбінгів. Стріла може повертатися в горизонтальній площині на кут 180° і у вертикальній площині на кут 90°. Стріла у вертикальній площині переміщається за допомогою канатного поліспаста і гідроциліндра, розташованого усередині вертикальної колонки. Стійкість укладальника при роботі забезпечується висувним упором, закріпленим на рейці вільного шляху. Укладальник може займати правий або лівий шлях, укладаючи тюбінги відповідно в правій або лівій половині виробки. Тюбінги подаються у виробку на спеціальних платформах. Для захоплення тюбінга стрілою є спеціальне пристосування. Поворот тюбінга щодо стріли проводиться важелями захватного пристрою. Управління укладальником здійснюється з центрального пульта. Висувний майданчик служить для робочих, зайнятих збиранням верхньої частини кріплення. Платформа, звільнена від тюбінгів, переставляється стрілою кріплевстановлювача на вільну ділянку шляху.

Кран шахтний К1-1000Мпризначений для механізації зведення кріплення з тюбінгів і блоків в одно- і двоколійних горизонтальних виробках, а також для монтажних робіт. Наявність змінного навісного устаткування дозволяє застосувати його і при ремонті виробок.

Кран (рис. 54) складається з самохідного візка на рейковому ході, повноповоротної платформи 2, колони 3, стріли 4, гідроциліндрів 5 вертикального повороту стріли, гідравлічного пульта управління 6, кабіни 7 машиніста. На кінці телескопічної стріли може вмонтовуватися підвіска крюка 8 або інше змінне навісне устаткування. У комплект змінного устаткування входять: головка для захоплення тюбінгів і блоків, ківш для підривання ґрунту, грейфер для прибирання породи і сипких матеріалів, захоплення для укладання труб.

Рис 54 – Кран шахтний К1 – 1000М

Машина «Штрек»за призначенням відноситься до універсальних, а за класифікацією - до наземних, обладнаних самохідною колісний-рейковою ходовою частиною.

Машину «Штрек» призначено для механізації робіт по зведенню збірного залізобетонного і дерев'яного кріплення, піддирання ґрунту, навантаження гірської маси у вагонетки, проходження і чищення дренажних канав при проведенні і ремонті гірничих виробок площею перетину в світлі не меншого 6 м2, при ширині колії шляху 900 мм. Машина також може використовуватися для монтажу-демонтажу устаткування.

Машина «Штрек» - це самохідний кран з навісним гідрофікованим устаткуванням. Залежно від характеру виконуваємих машиною робіт, які виконуються машиною, на стрілі крана може бути встановлене відповідне устаткування: кліщове захоплення елементів кріплення, ківш, грейфер, підвіска крюка, пристрій для установки випереджаючого кріплення.

Для забезпечення стійкості в процесі роботи ходова частина машини забезпечена захопленнями за рейки шляху. За принципом дії машина «Штрек» в основному аналогічна крану К1-1000М.

КріплевстановлювачКУ-1 призначений для доставки в межах забою і часткової механізації зведення металевого арочного кріплення при проведенні виробок буропідривним способом. Кріплевстановлювач КУ-1 є краном на гусеничному ході, оснащеним гидрофікованою стрілою-маніпулятором із поворотним в горизонтальній і вертикальній площинах монтажним столом, на якому можуть встановлюватися два верхняка в зборі із затяжками. Управління кріплевстановлювачем здійснюється машиністом з електрогідравлічного пульта, розташованого перед сидінням.

Машина БМ-68Упризначена для приготування бетонної суміші і подачі її до місця укладання при зведенні кріплення методом набризгбетона і при укладанні бетону за опалубку. Вона відноситься до класу машин безперервної дії з шлюзовим дозуючим барабаном .

Машина БМ-68У складається з дозатора, верхнього і нижнього дисків ущільнювачів, підставки дозатора, вихідного патрубка, кришки дозатора, стягуючих болтів, завантажувальної воронки з ситом, спонукача, пневмосистеми, матерчатого рукава, сопла, водопідводячого рукава, редуктора, поворотного пристрою і коліс ходової частини, двигуна.

При безопалубочному бетонуванні машина за допомогою стиснутого повітря подає суху суміш по матерчатому рукаву до місця укладання. У місця укладання суміш поступає в сопло, де змочується водою і наноситься на поверхню виробки. Під дією стислого повітря суміш з сопла вилітає з великою швидкістю і, ударяючись об поверхню, що покривається, добре ущільнюється. Набризгбетон наноситься шарами завтовшки 4-5 см. Для прискорення процесу схоплювання бетону застосовують спеціальні добавки. Для укладання бетону за опалубку встановлюють відповідне змінне устаткування. Суміш до місця укладання бетону за опалубку подається при цьому так само, як і при безопалубочном бетонуванні.

Для транспортування і укладання бетону за опалубку використовують також і ті бетононагнітачі, які застосовують і в будівництві.

Комплекс «Моноліт-2»призначений для механізації робіт по кріпленню капітальних гірничих виробок спосібом укладання бетонної суміші за опалубку.

У комплекс входять цементовіз, завантажувач-дозатор, укладальник-маніпулятор і електроустаткування.

Цементовіз призначений для транспортування, зберігання і дозованої подачі цементу у вихідний патрубок завантажувача-дозатора, вантажувач-дозатор – для приготування сухої суміші, а також для механізації перевантаження піску і щебеня з шахтного вагону в приймальний бункер. Переміщення і установка матерчатого рукава з сопловим пристроєм здійснюються маніпулятором, закріпленим на ходовому візку.

Устаткування комплексу працює на сухих компонентах бетонної суміші, які змішуються і потім транспортуються по гнучкому матерчатому рукаву стислим повітрям до соплового пристрою, де відбувається розчиннення водою. Готова бетонна суміш маніпулятором подається за опалубку.

Комплекс доцільно застосовувати в комплекті з інвентарною опалубкою (ОГВ, ОГУ, ОПМ-1) і при значних об'ємах робіт.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  3. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  4. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  5. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  6. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: безумовні цикли, цикли з після умовою та з передумовою.
  7. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  8. Аналіз собівартості окремих видів продукції.
  9. Банківська система в ринковій економіці є звичайно дворівневою і включає центральний банк (емісійний) і комерційні (депозитні) банки різних видів.
  10. Бізнес-планування, його суть та призначення
  11. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  12. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.




Переглядів: 642

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
В виробках. | Призначення і класифікація навантажувальних машин.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.22 сек.