Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Комплекси з комбайнами вибіркової дії.

Нарізні комплекси.

Комплекси для проходження виробок комбайновим методом.

Комплекс КН призначений для механізації проведення на­різних виробок по вугіллю (розрізні печі, просіки, хідники і т. п.) на пологих пластах з кутом падіння до 18° потужністю від 0,7 до 1,1м, безпечних по раптовим викидам вугілля і газу.

До складу комплексу КН входять нарізний комбайн, скребковий перевантажувач, скребковий конвеєр (або скреперна установка) для доставки зруйнованого вугілля з розрізної печі до штрека і два гідродомкрата пересування (від серійного покріплення «Супутник» ) із стійками розпорів. Механізм переміще­ння комбайна - гідравлічний, розпірно - крокуючий. Комплекс комплектується системою зрошування для пилоподавлення і венти­лятором місцевого провітрювання для подачі свіжого повітря по вентиляційних трубах до вибою виробки.

Нарізний комбайн комплексу КН має здвоєний кільцевий бар з двохшарнірним ріжучим ланцюгом, що згинається в двох взаємно перпендикулярних площинах. Ланцюг отримує обертання від приводної зірки, розташованою у вертикальній площині збоку комбайна. При роботі комбайна бар за допомогою двох гідроциліндрів здійснює рухи, що гойдають, від грунту пласта до крівлі і назад, обробляючи пласт на повну потужність по всій ширині виробки, яка дорівнює 4 м. Зруйноване баром вугілля транспортується нижньою гілкою ланцюга на перевантажувач, а з нього — на кон­веєр (або скрепер) і доставляється ним по виробці в штрек, де вантажиться у вагонетки.

Комплекс КН-5 призначений для комплексної механізації проведення підготовчих виробок прямокутної форми перетином в проходці 8—13 м2 з кутом нахилу до +10° як по вугіллю, так і по змішаному вибою з присічкою породи (ƒ < 4).

Комплекс КН-5(рис. 56) об'єднує: прохідницький ком­байн 1 вибіркової дії із стрілоподібним виконавчим органом; тимчасове розпірно-крокуюче механізоване покріплення, яке складається з центрально-розташованої секції 2 з чотирма стійками, лівої і правої двостійкових секцій 3, кріпеукладника 4 для складування і подачі верхняків покріплення до місця установки і притиснення їх до крівлі; ліву і праву касети 5 з рулонами ме­талевої сітки шириною 1,5 м для затягування крівлі; навісне бурильне устаткування 6, що складається з двох електробурів типу ЕБГП-1 (або іншого типу) для буріння по породах крівлі верти­кальних і похилих шпурів перед установкою анкерного покріплення під металевий верхняк; стрічкового перевантажувача 7 від ком­байна; гідравлічне і електричне устаткування; си­стему пилеподавлення зрошуванням і пилевідсосом.

Гідросистема комплексу КН-5 забезпечує:

переміщення виконавчого органу комбайна у вертикальній і горизонтальній площині при обробці вибою;

управління гусеничним ходом;

переміщення комбайна в двох напрямах (вперед і назад) за допомогою розпірнокрокуючої подачі. При цьому центральна секція переміщається, відштовхуючись гідродомкратами переміщення від розпертих у крівлю і грунт виробки бічних секцій, а бічні секції підтягуються після того, як центральна секція буде розперта і з бічних секцій знятий розпір;

постійний активний розпір покріплення без пересування;

підтягування за допомогою гідродомкратів кріпеукладника до комбайна після його пересування на крок, рівний 0,5 м, і виконання необхідних операцій по затягуванню сітки та установці постійного анкерного покріплення

За допомогою кріпеукладника здійснюється постійне кріп­лення виробки анкерами і верхняками із затягуванням крівлі ме­талевою сіткою, яка автоматично розмотується з рулону в міру переміщення комбайна.

Особливістю комплексу є наявність тимчасового пере­сувного механізованого покріплення, конструктивно пов'язаного з комбайном, і устаткування для механізації зведення постійн­ого анкерного покріплення за комбайном. Завдяки тому, що зведення тимчасового і постійного покріплення поєднане в часі з руйнуванням гірничого масиву комбайном, вантаженням і транспортува­нням зруйнованої гірничої маси, збільшився коефіцієнт машин­ного часу роботи комбайна (0,8—0,9).

 

Рис. 56 - Технологічна схема проведення виробки комплексом КН – 5.


Читайте також:

  1. V Ідентифікація, раціоналізація, проекція, інтроекція, агресія, зворотна реакція та їх комплекси.
  2. БАГАТОКОВШОВІ ЕКСКАВАТОРИ. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  3. Генеральної і вибіркової сукупностей
  4. Де K – крок відбору, N – велечина генеральної сукупності, n – велечина вибіркової сукупності.
  5. За допомогою теорії розмірностей розмірні фізичні величини, що входять в опис фізичного процесу, комбінуються в безрозмiрнi комплекси, які можна розглядати як нові змінні задачі.
  6. Комплекси для проходження виробок буровибуховим методом.
  7. Комплекси для проходження стволів, їх призначення.
  8. Комплекси з комбайнами бурової дії.
  9. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  10. Комплекси управлінських завдань, які дозволяють автоматизувати корпоративні ІС.
  11. Міжгалузеві комплекси, їх сутність, структура та значення




Переглядів: 931

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Призначення і класифікація прохідницьких комплексів. | Комплекси з комбайнами бурової дії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.