Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Соціальний зв'язок між учасниками суспільних відносин.

Під соціальним зв'язком найчастіше розуміють визначену взаємодія, взаємозв'язок суб'єктів. При з'ясуванні об'єкта злочину необхідно визначити той соціальний зв'язок, ту діяльність людей, що поставлена під охорону кримінального закону. Це у свою чергу дає можливість розкрити і зміст порушеного відношення. Важлива ознака соціального зв'язку – обов'язок визначеної поведінки взаємозалежних, взаємодіючих суб'єктів відносин.

Тому обов'язок визначеної поведінки в суспільно корисних соціальних зв'язках „закріплюється в соціальній нормі, що являє собою веління, вироблене масовим, багаторазово повтореним відношенням і, що закріплюється у виді правила”[30].

Соціальний зв'язок як елемент суспільних відносин завжди знаходиться у взаємозалежності з іншими структурними елементами суспільних відносин, виникає й існує в зв'язку з тими чи іншими предметами суспільних відносин. Соціальний зв'язок завжди носить предметний характер. Безпредметного соціального зв'язку бути не може. Соціальний зв'язок, як і суспільні відносини в цілому, завжди носить об'єктивний характер. Об'єктивність соціального зв'язку свідчить про те, що вона існує в реальному житті незалежно від поводження окремих індивідів.

Соціальний зв'язок у багатьох випадках виступає як предмет злочинного впливу. Тоді безпосередньому впливу піддаються не суб'єкти і предмет відносини, а взаємозв'язок між суб'єктами охоронюваного відношення.

Наприклад, при здійсненні такого злочину, як заняття незаконною підприємницькою діяльністю, шкода об'єкту заподіюється не шляхом посягання на предмети і суб'єктів відношення, а шляхом порушення порядку заняття підприємницькою діяльністю.

Соціальний зв'язок є предметом злочинного впливу і при здійсненні таких злочинів, як заподіяння майнового збитку шляхом обману чи зловживання довірою, приховування злочину, ухилення від призову за мобілізацією. Шкода заподіюється шляхом, як розриву (знищення) соціального зв'язку, так і його зміни. У даних злочинах особа, що є суб'єктом відносин, діє як би «зсередини» на шкоду схваленого соціального зв'язку, розриваючи його в конкретній ситуації, тим самим заподіюючи шкоду самому відношенню. Трохи інший «механізм» заподіяння шкоди об'єкту в тих випадках, коли посягання на соціальний зв'язок здійснює особа, що не є учасником охоронюваних суспільних відносин. Тут злочин відбувається як би ззовні. Наслідки ж такого діяння точно такі ж.

ВИСНОВОК:

Суспільні відносини складаються самі по собі в процесі існування суспільства будь-якої соціально-економічної формації. Вони не створюються законом, хоча закон, у тому числі кримінальний, може сприяти і сприяє їхньому утворенню, розвитку і зміцненню відповідно до інтересів особистості, суспільства і держави. Суспільні відносини існують об'єктивно.

Об'єктом усіх злочинів є не вся система суспільних відносин, а тільки ті з них, що поставлені під охорону кримінального законодавства.

При розгляді структури суспільних відносин був встановлений і розглянутий «механізм» заподіяння шкоди суспільним відносинам. Як було сказано, суспільні відносини це взаємозалежна і неподільна система, що складається з трьох елементів. Посягання ж заподіює шкоду суспільним відносинам шляхом впливу на один чи кілька елементів суспільних відносин, тим самим, заподіюючи їм збиток. Але тому що елементи суспільних відносин знаходяться в тісній взаємодії і являють собою єдину систему, тому і шкода заподіяна одному з елементів, заподіює шкоду і самим суспільним відносинам. Тому, не можна заперечувати правильність сформульованого А.А. Піонтковським положення, що при здійсненні злочину винний впливає безпосередньо не на суспільні відносини в цілому, а насамперед на його окремі структурні елементи.




Переглядів: 916

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Предмет суспільних відносин. | Третє питання. Класифікація об'єктів злочину.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.