Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загрози фінансовій безпеці фірми.

Дефініція поняття фінансова безпека суб'єкта господарювання.

Управління фінансовою безпекою фірми.

Загрози фінансовій безпеці фірми.

Дефініція поняття фінансова безпека суб'єкта господарювання.

ТЕМА 9. Фінансова безпека суб’єкта господарювання.

План лекції:

Література:

1. Бандурка О.М., Основи економічної безпеки: Підручник /О.М. Бандурка, В.Є. Духов, К.Я. Петрова, І.М. Червяков. – Харків: Вид-во Національний університет внутрішніх справ, 2003. – 236с.

2. Біломістна І.І. Стратегія забезпечення фінансової безпеки промислових підприємств України / І.І. Біломістна, Є.І.Грохольська. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.nbuv.gov.ua

3. Бланк И.А. Управление финансовой безопасностью предприятия / И.А. Бланк. – К.: Ника-Центр; Єльга, 2004. – 784 с.

4. Горячева К.С. Механізм управління фінансовою безпекою підприємства: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.01 [Електронний ресурс] / К. С. Горячева; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. – К., 2006. – 16с. – укр.

5. Семенов Г.А. Стратегія розвитку підприємста в сучасних умовах на прикладі КП “НВК “Іскра” (м.Запоріжжя) / Г. А. Семенов, Ю. М. Богдан. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.nbuv.gov.ua

Текст лекції:

В Україні поняття ,,фінансова безпека” комплексно і достатньо детально розглядається сучасними дослідниками на макрорівні в системі більш загальних категорій – ,,національна безпека” або ,,економічна безпека країни”. Найбільш розповсюдженим вважається визначення фінансової безпеки надане Горячевою К.С.: ,,фінансова безпека – це такий фінансовий стан, що характеризується, по-перше, збалансованістю та якістю сукупності фінансових інструментів, технологій та послуг, які використовуються підприємством, по-друге, стійкістю до зовнішніх та внутрішніх загроз, по-третє, здатністю фінансової системи підприємства забезпечити реалізацію його фінансових інтересів, цілей та задач достатніми обсягами фінансових ресурсів, по-четверте, забезпечувати розвиток усієї фінансової системи”.

Згідно з визначенням І.А. Бланка, управління фінансовою безпекою підприємства реалізує свою головну мету та основні завдання шляхом здійснення визначених функцій. Ці функції поділяються на дві основні групи: управління фінансовою безпекою як управлінською системою та управління фінансовою безпекою як спеціалізованою системою менеджменту. Склад цих функцій визначається конкретним видом фінансових інтересів підприємства, які потребують захисту.

Фінансова безпека суб’єктів господарювання - це складова структури економічної безпеки підприємства, яка визначає стан захищеності фінансової сфери підприємства від різного роду загроз , які притаманна йому і включає в себе заходи щодо забезпечення досягнення найбільш ефективного використання ресурсів і конкурентноздатності підприємства на ринку.

Особливостями фінансової безпеки підприємств є:

- система забезпечення фінансової безпеки підприємств є цілісною, адже включає в себе кадровому, технічну, екологічну, інформаційну складову підприємства;

- програма системи забезпечення фінансової безпеки підприємства є унікальною і розробляється окремо для кожного підприємства, адже кожне підприємство розвивається по-різному ;

- фінансова безпека підприємства безпосередньо залежить від стану економіки держави, адже держава (створює і регулює економічні умови діяльності підприємств) до них відноситься здійснення антимонопольної політики, регулювання ринку,системи оподаткування, інвестиційних і інформаційних процесів.

Зовнішні загрози – це різні негативні дії, які доводять підприємство до кризового становища, або погіршують конкурентноздатність підприємства на ринку.

До зовнішніх загроз відносять:

- спекулятивні операції на ринку цінних паперів;

- недобросовісна конкуренція;

- недостатній контроль бізнесу з боку держави;

- лобіювання конкурентами недостатньо виважених рішень органів влади;

- незаконне заволодіння майном окремими особами – рейдерство;

- також до зовнішніх загроз фінансовій безпеці підприємств належать форс-мажорні обставини стихійні лиха, воєнні конфлікти, а також форс мажорні обставини економічного характеру(економічна криза, блокада, ембарго,несприятлива, або різка зміна курсу валюти, обвал фондових бірж).

Внутрішні загрози – це недосконала діяльність самого підприємства, або різні прорахунки персоналу підприємства через які підприємство неефективно проводить фінансові операції, виробляє не конкурентно-здатний товар, що негативно впливає на діяльність підприємства.

До внутрішніх загроз відносять:

- неефективне фінансове планування та управління активами;

- малоефективна ринкова стратегія;

- помилкова ціньова і кадрова політика;

- прорахунки менеджерів.

Ризик - це ймовірність виникнення збитків або недодержання прибутків порівняно з варіантом що прогнозується. Але з іншого боку ризик є характерною ознака діяльності підприємства, тому що без нього неможливий прогрес, розвиток будь-якого суб’єкта господарювання, адже коли керівник того чи іншого суб’єкта господарювання приймає якесь рішення то він піддається небезпеці через різні загрози, які були зазначені вище. Для цього кожний керівник повинен зазделегідь передбачити і урахувати усі загрози у сфері фінансової безпеки підприємства – фінансовий ризик.

Ризик можна поділити на:

- Валютний ризик

- Кредитний ризик

- Інвестиційний ризик.

З вище зазначеного можна зробити висновок, що на сьогоднішній день існує багато проблем на шляху у діяльності суб’єктів господарювання. І усі ці проблеми ґрунтуються на загрозах фінансовій безпеці суб’єктів господарювання. Однією з основних проблем діяльності господарств в Україні є недобросовісна конкуренція, яка потребує негайного вирішення адже через цю проблему багато підприємств малого і середнього бізнесу не можуть працювати. Бо недобросовісна конкуренція тягне за собою монополізацію ринку, яка полягає в тому, що кожна фірма має над своєю продукцією так звану монопольну владу, тобто фірма може підвищувати і знижувати ціни на свою продукцію не залежно від дій конкурентів і тим самим не дозволяє вийти на ринок більш економічно слабшим фірмам.

Таким чином, можна стверджувати, що забезпечення фінансової безпеки підприємства, а також боротьба з різними видами загроз пов’язаних з фінансовою сферою підприємства забезпечить його ефективну діяльність і конкурентноздатність на ринку.

 


Читайте також:

  1. Безпека» і «небезпека» як ключові категорії в безпеці життєдіяльності
  2. Бюджет виплат по фінансовій діяльності
  3. Види загроз фінансовій безпеці держави
  4. Виправлення помилок та інші зміни у фінансовій звітності
  5. Елементи моделі загроз експлуатаційній безпеці ПЗ
  6. Загальна характеристика методів і методики розробки стратегії фірми.
  7. ЗАГАЛЬНІ ЗОВНІШНІ МОЖЛИВОСТІ ТА ЗАГРОЗИ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВА, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В SWOT-АНАЛІЗІ
  8. Загрози безпеки АБС
  9. Загрози інформаційній безпеці
  10. Зв’язки з громадськістю у державній фінансовій галузі.
  11. Ідеологія в аспекті загрози національній безпеці держави.




Переглядів: 1574

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Антитерористична захист об'єкта. | Управління фінансовою безпекою фірми.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.026 сек.