Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Взаєморозрахунки з контрагентами та податковий облік: основні принципи

Облік банківських операцій.

Для відображення операцій з надходження та вибуття грошових коштів на рахунки у банках призначений документ Банківська виписка. У меню документа Банк/ Банків ська виписка. Частину інформації, яка відноситься до наших платежів можна ввести автоматично, використавши інформацію з виписаних платіжних доручень. Для цього використовується кнопка Заполнить по платежам, при цьому потрібно здійснити відбір Платіжних доручень, які виписані тією ж датою, що і Банківська виписка, (кно пку”За дату документа.”) використовується для розрахунку підсумку приходу і видат ку за випискою.

Набір є формованим документом проводок, залежить від виду оформлених ним плате жів. Якщо випискою оформляється зарахування коштів від покупця, при якому у під приємства виникають податкові зобов’язання, то при її проведенні буде сформовано документ Налоговая накладная ( за умови, що константаАвтоматическое создание на логових накладних встановлено на значенні Да).

Для виписки платіжних доручень передбачено документ в Платежное поручение, потрібно нажати меню Документи/ Банк/ Платежное поручение. За допомогою кноп ки Печать можна одержати стандартну форму Платіжного доручення.

Принципи ведення податкового обліку регламентовано законами України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97р. №283/97-ВР та «Про податок на додану вартість» від 03.04.97р. №168/97-ВР (далі­ – Закон про податок на прибуток і Закон про ПДВ). Для розрахунку податку на прибуток необхідно визначити валовий дохід – загальні доходи від усіх видів продажів (ст.4­ Закону про податок на прибуток) та валові витрати – суму витрат платника податків, здійснених як компенсація вартості придбаних ним товарів, робіт, послуг (ст.5 Закону про податок на прибуток). Причому валовий дохід і валові витрати згідно зі ст.11 Закону про податок на прибуток потрібно визначити по першій події – за датою відвантаження чи оплати, залежно від того, що сталося раніше. Аналогічні норми містяться і в Законі про ПДВ, крім того, у ст.7 Закону про ПДВ вводиться поняття «податкова накладна» - спеціальний документ для ведення податкового обліку. Податковий кредит щодо ПДВ має бути підтверджено наявністю податкової накладної.

Податковий облік ведеться за взаєморозрахунками підприємства з його постачальниками та покупцями,тому й об’єднали теми взаєморозрахунків і податкового обліку. Правильно вести облік взаєморозрахунків – помилки призведуть до перекручення податкового обліку.

Для визначення першої події програма «1С: Бухгалтерія 7.7. типова конфігурація для України» аналізує зміну сальдо розрахунків із контрагентомдо та післяздійснення операції з ним у межах конкретної угоди (договору).Алгоритм визначення валового доходу/валових витрат по першій події реалізовано у програм них модулях документів та виконується при їх проведенні. Якщо користуватися документами, податковий облік буде здійснюватися автоматично. При ручному веден ні проводок по бухгалтерських рахунках (режим Операции)проводки по забалансо вих рахунках податкового обліку автоматично не створюються, їх доведеться само стійно включити до складу операції, що вводиться. Але спричинену «ручними» прово дками зміну сальдо взаєморозрахунків буде автоматично враховано при введенні наступних документів.

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  3. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  4. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  5. Антикорупційні принципи
  6. Артеріальний пульс, основні параметри
  7. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  8. Б/. Принципи виборчого права.
  9. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  10. Базові принципи психології спорту.
  11. Банківська система та її основні функції
  12. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн




Переглядів: 1709

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік переробки продукції. | Приклади обліку взаєморозрахунків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.