Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






НАРКОМАНІЯ

Сучасна класифікація наркотичних засобів:

· Седатики (опійні наркотики, снодійні барбітуратної групи тощо);

· Стимулятори (ефедрин, фенамін, кокаїн тощо);

· Психоделіки, тобто ті, які змінюють свідомість (ЛСД, препарати коноплі та інші галюциногени).

Наркотики відомі людям вже кілька тисяч років. Їх вживали люди різних культур і з різною метою: під час релігійних відправ, для відновлення сил перед боями, для зміни свідомості, в медицині як знеболююче. Вже в дописемний період люди використовували наркотики: алкоголь і різні рослини, що викликали психологічні і фізіологічні зміни в организмі людини.

Люди кам’яного віку знали опіум, гашиш, кокаїн і використовували ці наркотики при підготовці до бою і для зміни свідомості. На стінах гробниць південноамериканських иніанців є зображення людей, що жують листя коки (один із способів прийому кокаїну), що датуються 3 тысячоліттям до нашої ери.

Европейцям стали відомі опіум і гашиш, що були вже розповсюджені в ті часи на Сході, в результаті хрестових походів і подорожей Марко Поло. З відкриттям Америки европейцям стали відомі кокаїн, тютюн і різні галюциногени. З кавою, що походить з Ефіопії, европейці познайомились лише в 17 столітті. Пізніше моряки завезли каву до Південної Америки, що стала світовим виробником кави. Ще до Америки з Европи прийшов алкоголь, отриманий в результаті перегонки.

До початку 20 століття практично не існувало обмежень на виробництво і споживання наркотиків. Спроби обмеження і заборони робились, але були зазвичай невдалими. Також було кілька спроб оголосити поза законом чай і каву.

Що таке наркотик і наркоманія.

Щоб дати визначення наркотику слід спочатку дати визначення наркоманії взагалі. Наркоманія – не хвороба в прямому сенсі цього слова. Це тотальне порушення фізичного і психічного здоров’я людини, руйнування її особистості, втрата кращих моральних якостей і власного «я» внаслідок вживання наркотиків. Наркоманія як патологічний стан є незворотною, і негативні зміни в душі наркомана залишаються з нам назавжди.

Поняття «наркотик» також неоднозначне і поділяється на медичне і юридичне. Медичне визначення звучить так: це хімічна речовина чи суміш речовин, відмінне від необхідних для нормальної життєдіяльності, приймання котрого позначається зміною функціонування організму і, можливо, його структури. З юридичної точки зору вживання, зберігання, виготовлення, розповсюдження наркотичних речовин вважається злочином і карається законом. Це речовини, здатні викликати ейфорію, психічну чи фізичну залежність, що приносять шкоду здоров’ю і психіці, небезпечні при широкому розповсюдженні серед населення, і традиційні в даній культурі. В нашій країні наркотиками визнані: алкалоїди опіума (морфін, кодеїн), синтетичні опіоїди (героїн, промедол тощо), деякі психостимулюючі речовини (кокаїн та його похідні, фенамін, перветин, эфедрин та інші амфетаміни); галюциногени, або психоделічні речовини (анаша, маріхуана, ЛСД (диетиламід лізергінової кислоти), псилобіцин, фенциклидін; психостимулятори з галюциногенним компонентом дії (екстазі).

В наші дні стати наркоманом не так вже й важко. Існує поняття «контагіозності». Воно означає, що кожний дорослий наркоман залучає до наркоманії приблизно 10 человік для того, щоб розширити коло своїх «клієнтів» в рамках наркобізнесу. Найчастіше дев’ятеро з 10 - підлітки. Випадки, коли наркотизацію починає доросла людина, нечасті.

Здебільшого люди, що вживають наркотики з певною метою, очікують двох ефектів: 1)отримати можливість розслабитись, віджволіктись від життєвих проблем чи забути трагічні події;2)оримати нові, досі невідомі відчуття, що стимулюють уяву і творчі здібності. Проблема полягає в тому, що наркотична залежність розвивається дуже швидко – спершу психічна, згодом і фізична. Швидкість її формування залежить від виду наркотику, способу його введення, регулярності його прийому і деяких інших факторів. Наприклад, при ін’єкції деяких видів опоїдів (героїн, промедол тощо) зазалежність розвивається після 1-4 уколів; при інших видах наркотиків це відбувається дещо пізніше - через 1 – 2 тижні регулярного вживання. Так чи інакше, фізична залежність виникає, насамперед, по причині психічної залежності, котра характеризується нездоланним постійним бажанням приймати наркотик. Формування психічної залежності означає початкову – 1 стадію наркоманії, коли ніщо, окрім вживання наркотику, не може відволікти початкуючого наркомана від постійного почуття невдоволеності. Характерною ознакою наркоманії і токсикоманії є толерантність до наркотичної речовини. В буквальному сенсі толерантність означає «витривалість», що формується в результаті звикання организму до наркотику. Толерантність проявляється в тому, що для досягнення бажаного ефекту, потрібні усе більші дози наркотику. Порівняно з первинною дози зростають у 10 – 1000 разів. Отже, з часом кількість і частота вживання наркотику зростає, що призводить до незворотних наслідків.

Вже за кілька тижнів після виникнення психічної залежності може виникати фізична. Коли наркотик стає необхідним для нормальної діяльності організму, настає 2 стадія наркотичної залежності. Припинення прийому речовини призводить до тяжкого стану, що називається абстинентним синдромом, або «ломкою». При різних формах наркоманії “ломка” проявляється по різному, але здебільшого це вкрай важкий і нестерпний стан, подолати який людина не в змозі. При абстиненції можуть бути різноманітні нестерпні болі, важкі диспептичні явища, судоми. Хворі пригнічені важким почуттям безвиході, знаходяться в депресії. Ця стадія захворювання позначається найбільшим процентом суїцидів

На 3-й стадії відбуваються психічна і фізична деградація особистості, важкі незворотні зміни в організмі, людина стає інвалідом. Відсутність бажаного ефекту від прийому речовини, поряд із зниженням його переносимості організмом, часто призводять до передозування і смерті.

Часто людина керується думкою: «Я можу просто спробувати той чи інший наркотик, и ничого страшного не трапиться». Так починали усі наркомани. Кожна людина має розуміти, що наслідки однієї дози здебільшого незворотні і призводять до формування важкої хвороби – наркоманії.

 


Читайте також:

  1. Наркоманія
  2. Наркоманія
  3. Наркоманія
  4. Наркоманія стимуляторами.
  5. Наркотики та наркоманія.
  6. Опійна наркоманія
  7. Таким чином, безладне статеве життя, гомосексуалізм, проституція, наркоманія і алкоголізм – ось фактори, які спричиняють розповсюдження СНІДу.




Переглядів: 776

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мотивація роботи працівників | Опійна наркоманія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.