Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розрахунки за допомогою векселів .

Вексель - це цінний папір (борговий документ), який засвідує безумовне грошове зобов'язання однієї особи сплатити після настання строку, визначеного у веселі, певну суму коштів власникові векселя (векселедержателю) і який складено за точно встановленою законом формою.

Векселі бувають простими та переказними.

1) простий вексель - містить просте, нічим не обумовлене зобов'язання векселедавця сплатити векселедержателю певну суму грошей у визначений строк. Так, первинними учасниками вексельних відносин виступають векселедавець та перший векселедержатель (ремітент) (векселедавець зобов'язується сам сплатити на користь ремітента відповідну суму).

Простий вексель має мітити: найменування «вексель»; просте та нічим не обумовлене зобов’язання сплатити відповідну суму; зазначення строку платежу; місце в якому має бути здійснено платіж; найменування того – кому чи по наказу кого має бути здійснено платіж; дату та місце складання векселю; підпис особи, яка видає документ (векселедавець);

2) переказний вексель - містить простий, нічим не обумовлений наказ або пропозицію платнику сплатити на користь векселедержателя певну суму грошей у визначений термін. Так, первинними учасниками вексельних відносин виступають векселедавець (трасант), платник (трасат, якщо акцептує вексель, стає акцептантом) та перший векселедержатель (ремітент) (векселедавець надає наказ платнику сплатити на користь третьої особи - ремітента визначену суму). Переказний вексель має містити: найменування «вексель», що включено безпосередньо в сам текст документа на тій мові, на якій такий документ складено (вексельна мітка); проста та нічим не обумовлена пропозиція сплатити відповідну суму (вексельний наказ); найменування того, хто має сплатити (платника-трасат). зазначення строку платежу; зазначення місця в якому має бути здійснено платіж; найменування особи якій, чи по наказу якого має бути здійснено платіж; дата та місце складання документа (бенефіцціар-ремитент); підпис особи, яка видає документ (векселедавець-трасант).

Основу законодавства України про вексельний обіг становлять міжнародні правові акти, зокрема: Женевські конвенції 1930 р., які запровадили "Унифікований закон про переказні векселі та прості векселі", "Про врегулювання деяких колізій законів про переказні векселі та прості векселі" , "Про гербовий збір стосовно переказних векселів і простих векселів" , до яких Україна приєдналася 6 липня 1999 р.

Порядок емісії та обігу векселів, операції з ними регулюються законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про банки і банківську діяльність", "Про Національний банк України", "Про платіжні системи та переказ грошей в Україні", "Про обіг векселів в Україні".

Так, питання векселездатності в Україні врегульоване ст. 3 Закону України "Про обіг векселів в Україні", згідно з якою зобов'язуватися та набувати права за переказними та простими векселями на території України можуть юридичні та фізичні особи. Правом кредитора за вексельним зобов'язанням є право вимагати оплати векселя, тобто здійснення платежу. Обов'язком боржника за векселем є обов'язок сплатити грошову суму, вказану у векселі. Тобто змістом вексельного зобов'язання є обов'язок боржника оплатити вексель згідно з умовами векселя та право кредитора вимагати оплати векселя. Об'єктом вексельного зобов'язання є передання боржником кредитору визначеної у векселі суми коштів, тобто здійснення акцептантом (векселедавцем у простому векселі) платежу на користь векселедержателя. Матеріальним же об'єктом вексельного зобов'язання виступатимуть гроші.

 


Читайте також:

  1. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  2. АКТУАРНІ РОЗРАХУНКИ
  3. Актуарні розрахунки
  4. Акцепт векселів
  5. Аналіз економічноїї політики за допомогою моделі Мандела-Флемінга. Випадки вільного та фіксованого валютного курсів.
  6. Аналіз цін конкурентів проводиться за допомогою
  7. Аудит довгострокових позик і векселів
  8. Безготівкові розрахунки
  9. Безготівкові розрахунки із застосуванням платіжних доручень, платіжних вимог-доручень, платіжних вимог
  10. Безготівкові розрахунки фізичних осіб розрахунковими чеками
  11. Безготівкові та готівкові розрахунки
  12. В залежності від мети та характеру угоди, які лежать в основі випуску векселів, а також їх забезпечення розрізняють комерційні, фінансові та фіктивні векселя.




Переглядів: 614

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розрахунки за допомогою систем дистанційного обслуговування. | Загальна фармакологія.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.