Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стандарти електронного обміну даними.

Поштові сервіси (E-mail).

2. Списки розсилання.Цей сервіс діє «в одну сторону»: від автора розсилання до його передплатників. Розсилання - це сервіс з регулярного відправлення обмеженому колу користувачів електронних листів з інформацією, яка їх цікавить.

3. Форуми. Ця форма спілкування користувачів дуже зручна для відкритого обговорення яких-небудь тем і питань. Звичайно на сайті форуму всі обговорювані питання розділені за категоріями. У кожної категорії існують підкатегорії і конкретні обговорювані теми, запропоновані користувачами. Форуми можуть бути:

- відкритими: до дискусії допускаються всі бажаючі;

- закритими: до участі допускаються тільки зареєстровані користу­вачі;

- тематичними: обговорюється певна тема або коло тем;

- загальними:коло тем не обмежене.

 

 

Для обміну даними в масштабах світу в першу чергу необхідний єдиний підхід – це і міжнародна система штрихового кодування, єдиний підхід до бухгалтерської документації, стандарти електронного обміну даними. Останнє ми і розглянемо (деякі). Звичайно обмін інформації може проходити засобами електронної пошти, через систему міжбанківських розрахунків, мультинаціональні корпоративні системи. Але кодування надає нам можливість надсилати і отримувати повідомлення, документи з будь-якої країни не залежно від знання національної мови, тобто в будь якій країні вас зрозуміють і ви так само (як раніше азбука морзе).

Міжнародна організація ООН розробили у 1988 році перший міжнародний стандарт електронного обміну даними для адміністрації, торгівлі і транспорту – EDIFАCT. В ньому виділено 4-ри групи компонентів – елементи даних, стандартні групи елементів даних, стандартні повідомлення, правила створення форматів документів. Міжнародний статус стандарту EDIFАCT спонукає до того, що його використання є обов’язковою умовою адекватного обміну даними з закордонними партнерами для всіх без винятку підприємств і організацій України, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. В стандарті представлена певним чином мова відображення комерційних документів, яку доцільно використовувати підприємствам із зовнішніми партнерами. Головними цілями розробки стандарту було: визначення стандарту по синтаксису і сематиці повідомлень, заміна паперових форм на електронні документи, прискорення документообігу і оперативності, створення сприятливих умов для фірм, покращення умов для торгівельних угод. Повідомлення EDIFАCT належать до прикладного (7-го) рівня еталонної моделі Міжнародної організації із стандартів. Усі повідомлення мають уніфікований формат, який стандартно регламентує розташування управляючих полів і спеціальних знаків, сегментів даних, передбачає два рівні кодування. (детально можна подивитись в підручнику Гужва ІС в міжнародному бізнесі). Кожному повідомленню надається тип – шестизначний ідентифікатор з латинських літер (INVIOC – рахунок, ORDERC- замовлення, CUSDEC – митна декларація). Кожне повідомлення починається з сегмента UNH – заголовок, закінчується сегментом – UNT ідентифікатор кінця, в кожному повідомленні є сегмент UNE – визначає кількість повідомлень.

Для відкритої торгівлі через Inernet був розроблений стандарт ОВІ – це гнучкий, відкритий стандарт для вирішення питань ділової співпраці. У рамках стандарту передбачається чотири сторони – особа, що формує запит; продавець; покупець; центр платежу (банк).Стандарт електронної комерції.

Стандарт EANCOM – в даний час прийнятий як національний в 50 країнах світу (мультиіндустріальний стандарт). Це міжнародний стандарт обміну електронними даними. Це детальна програма в застосуванні стандартних повідомлень. В ціх повідомленнях кожний продукт (товар) має свій унікальний номер і кожна сторона, що приймає участь у трансакції теж має унікальний номер. На відміну від стандарту EDIFАCT, забезпечується чітке трактування повідомлень. Стандартні повідомлення прості і лаконічні. Електронний обмін даними в цьому стандарті можливо в недалекому майбутньому стане єдиною формою господарської діяльності. Використання даного стандарту є доступним для організації будь-якого рівні і розміру. Стандарт продовжує розвивається.

 


Читайте також:

  1. G2G-модель електронного уряду
  2. Автоматичний обмін даними.
  3. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  4. Американський стандартний код для обміну інформацією ASCII.
  5. Британські стандарти новин.
  6. Будова СВА. Стандарти практичного застосування.
  7. Буфер обміну — це тимчасове місце зберігання інформації, яку було скопійовано або переміщено з одного місця з метою використання в іншому.
  8. Ведучий теленовин: стандарти професіоналізму
  9. Вентиляція. Види вентиляції. Організація повітрообміну в приміщеннях, повітряний баланс, кратність повітрообміну
  10. Впровадження систем електронного документообігу
  11. Вступ. Основні терміни і визначення в галузі стандартизації
  12. Галузеві стандарти, технічні умови та технологічні інструкції на напівфабрикати і кулінарні вироби




Переглядів: 828

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зв’язок з виконується через відповідне програмне забезпечення – DialogStar, DeskToр, DialogClassic, тощо. | Цифрова економіка та електронна комерція

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.